Συναντήσεις και εκδηλώσεις Meets and events across Greece

-->ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ<--

Thread Tools
 
Old 12-22-2010, 02:49 AM
  #81  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by ntz,Dec 22 2010, 02:21 AM
Εγώ θα την πώ την κακία μου... Σε td που έχει και RWYB, προσωπικά δεν θέλω να συμμετάσχω... Συγγνώμη αλλά είναι 2 ξεχωριστά πράγματα. Ή θα πάμε για την πίστα ή θα πάμε για ανοίγματα. ΟΜΩΣ αν τελικά η πλειοψηφία αποφασίσει να ανέβουμε τότε, για χάρη της παρέας και για να περάσουμε καλά, θα ανέβω και εγώ.
Σ΄αυτό που λες Γιάννη, δεν έχεις άδικο, αλλά αν θες να ακούσεις και τον αντίλογο που για μένα όταν έχει λογική με βρίσκει σύμφωνο, διάβασε και την απάντηση ενός εκ των διοργανωτών του RX8 club που γράφτηκε σε άλλο forum:




Παιδια το rx8club ειναι ενα club ενασχολησης με το rx8 με πολλη αγαπη για το συγκεκριμενο αυτοκινητο αλλα και γενικα με την αυτοκινηση.
Οπως πολλοι ξερετε, το Rx8 δεν ειναι κοντραμαξο.
Το rx8club λοιπον αναμεσα πολλα μελη του ειναι ανθρωποι που ειναι αρρωστοι με την πιστα και με το lap timing (πχ ο υποφαινομενος) αλλα εχει και αλλους ανθρωπους που τους αρεσει καμια φορα να κανουν και κανα 400αρι. Εμεις σαν club, τους προσφερουμες την δυνατοτητα για λιγο βεβαια (τα 400αρια ειναι για πολυ λιγη ωρα) και εντελως φιλικα, να βγαλουν το "αχτι" τους στην πιστα, χωρις να σκοτωσουν κανα καημενο στο δρομο.

Ειμαι σιγουρος οτι λιγοι απο εμας, ειδικα στην χωρα που κατοικουμε, ασχοληθηκαν αμεσως με την πιστα. Ολο και καμια ηλιθια κοντριτσα εχουμε κανει σαν πιτσιρικαδες και οχι μονο.
Aλλωστε δε θα ηταν ασχημο να φερεις στην πιστα εναν "κοντρακια" πιτσιρικα με την προφαση να κανει κανα 400αρι, και να τον γλυκανεις με το γυρολογιο στην πιστα.
Ειμαι 100% σιγουρος οτι δε θα ξανακανει κοντρες και 400αρια.

Δεν ειναι και τραγικο, πχ περσι το ειχαμε στο προγραμμα, αλλα κανεις δεν ηθελε να κανει, και ετσι δε το καναμε και συνεχισαμε με περισσοτερο χρονο στην πιστα.
Αλλωστε για ανθρωπους σαν εμενα ή εσας υπαρχουν και πιο εξειδικευμενα φορουμ για την πιστα, σα το motorsport spec, και γι αυτο ειμαι και μελος εδω, οπου ενημερωνομαστε καλυτερα για την πιστα.

5-6 Φεβρουαριου εχει ανατολη ηλιου 7.24 π.μ. και δυση ηλιου 5.51μ.μ οποτε αν γινουν 400αρια (ξαναλεω με την λογικη που ανελυσα παραπανω) θα γινουν καμια ωριτσα στο τελος, δηλαδη μετα τις 5 μ.μ. Δηλαδη καθαρος χρονος στην πιστα παρα πολυς για τον αριθμο των αυτοκινητων.
Old 12-22-2010, 03:34 AM
  #82  
Registered User

Thread Starter
 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Το λοιπόν...

Απο S2K καλά πάμε (8+6 συμμετοχές) αλλά δυστυχώς δεν είναι όσα πολλά θα θέλαμε για να μπορέσουμε να κλείσουμε μια πίστα μόνοι μας.

Άρα το επόμενο βήμα είναι να συνδιοργανώσουμε ή να ακολουθήσουμε κάποια άλλη οργάνωση σαν groupies

Πολύ καλά ως εδώ!!

Ο χρόνος που αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με κάτι τέτοιο είναι φυσικά πάρα πολύ μικρός, οι ημερομηνίες είναι τελικά κλεισμένες άσχετα αν το site των Σερρών έλεγε το αντίθετο και τα χέρια μας δεμένα.

Άρα πλέον αφαιρούμε την επιλογή συνδιοργάνωσης κάτι τέτοιου με κάποιους άλλους και κοιτάμε την επιλογή να ακολουθήσουμε κάποιο άλλο club/event.

Γνώμη μου και γνώμη του Μάριου (O FUN αγνοείται κάπου στον σταύλο του, φροντίζει τα άλογα - καταλαβαίνετε ) είναι ,αν γίνεται φυσικά και αν υπάρχουν ακόμα συμμετοχές, όσοι ενδιαφέροντε να πάνε - να πάνε με το Hondatech.

Κάτι που μου θύμισε ο Μάριος σε μια κουβέντα που είχαμε, και δυστυχώς φαίνεται να είχα ξεχάσει, είναι ότι όλη αυτή εδώ η κουβέντα ξεκίνησε απο το Section του Βορρά όπου φυσικά μας έκαναν ψηστήρι και πρόσκληση οι διάφοροι κουλοί και αργοί μας

Αν άλλωστε το Point δεν ειναι να είμαστε όλοι μαζί μια ενότητα και να ευχαριστηθούμε τα αμάξια μας στην πίστα, να γνωριστούμε καλύτερ κτλ - τότε τι ειναι?

Φυσικά το TD του Hondatech έχει ανακοινωθεί εδώ και καιρό οπότε όποιος θέλει πραγματικά, δηλώνει και αν τελικά δούμε ότι είναι φουλ το πάρτυ και δεν χωράμε..
(τότε θα πάμε να τρέξουμε όλοι με το αυτοκίνητο αυτουνού που πρόλαβε να δηλώσει )

Τότε θα δούμε τι κάνουμε.

Όπως και να έχει εχω θα ήθελα κάποια στιγμή στο μέλλον να δω ένα S2K.gr trackday αλλά όλα αυτά με καιρό, σωστή οργάνωση κτλ.
Τώρα έγινε πολύ βιαστικά. Μπορεί οι 2 μήνες να φαίνονται "πολύς καιρός" αλλά όταν έχεις να οργανώσεις κάτι τέτοιο, πέρνοντας πολλες και διάφορες παραμέτρους, πιστέψτε με όταν λέω ότι δεν είναι.

Αυτά τα λίγα απο εμένα ως Κωνσταντίνο

Φιλιά, σάλια και μ@ξες (είμαι άρρωστος )
Old 12-22-2010, 04:34 AM
  #83  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Dec 22 2010, 02:34 PM
Φυσικά το TD του Hondatech έχει ανακοινωθεί εδώ και καιρό οπότε όποιος θέλει πραγματικά, δηλώνει και αν τελικά δούμε ότι είναι φουλ το πάρτυ και δεν χωράμε..
(τότε θα πάμε να τρέξουμε όλοι με το αυτοκίνητο αυτουνού που πρόλαβε να δηλώσει )

Τότε θα δούμε τι κάνουμε.
Κατσε ρε Ναμπουτσινε….
Δεν καταλαβα νομιζω.
Την επαφή με το Hondatech θα την κάνει κάποιος από εμάς (Νοτιους) ή ο καθένας για τον εαυτό του και όποιος μπει?
Από ότι είπαν τα παιδιά από Σαλονικα οι συμμετοχές οι δικες τους έχουν γίνει αρα για τους υπόλοιπους ΕΑΝ βέβαια θέλουν ακόμα να συμμετάσχουν με το Hondatech ποιος θα ενεργήσει?
Old 12-22-2010, 04:35 AM
  #84  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

[QUOTE=Nabu,Dec 22 2010, 02:34 PM]σάλια και μ@ξες (είμαι άρρωστος
Old 12-22-2010, 05:50 AM
  #85  
Registered User

 
nikthegrek's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: thessaloniki
Posts: 1,407
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2johnyK,Dec 22 2010, 05:34 AM
Κατσε ρε Ναμπουτσινε….
Δεν καταλαβα νομιζω.
Την επαφή με το Hondatech θα την κάνει κάποιος από εμάς (Νοτιους) ή ο καθένας για τον εαυτό του και όποιος μπει?
Από ότι είπαν τα παιδιά από Σαλονικα οι συμμετοχές οι δικες τους έχουν γίνει αρα για τους υπόλοιπους ΕΑΝ βέβαια θέλουν ακόμα να συμμετάσχουν με το Hondatech ποιος θα ενεργήσει?
στελνετε μηνυμα στον tomidi σας δηλωνει συμμετοχη και τα στοιχεια που θα κανετε καταθεση τα χρηματα,,,ο καθενας για τον εαυτο του..και επειδη οι συμμετοχες κλεινουν ψιλοβιαστειτε οσοι ειναι να ερθουν,,
Old 12-22-2010, 06:07 AM
  #86  
Registered User

 
tomidis's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: KASTORIA
Posts: 1,091
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by tomidis,Dec 21 2010, 12:20 PM
α κ επειδη δεν βλεπω να κανονιζετε κατι ...
οποιος θελει να βαλει το s2k στην πιστα ας μου πει γιατι βλεπω να κλεινουν οι συμμετοχες
αυτα..
πως αλλιως να το γραψω ρε παιδες
Old 12-22-2010, 06:36 AM
  #87  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μάλιστα.
Οκ ευχαριστώ Νίκο και Θωμά για τις διευκρινήσεις σας.
Θα ανέβει κανένας από την παρακατω λίστα με τα νέα δεδομένα?
SBIT
NTZ
Blondie_s2k
Nabu
Old 12-22-2010, 06:55 AM
  #88  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ θα ανέβω γιατί είναι ευκαιρία από τις ελάχιστες. Καλό θα ήταν να ανεβαίναμε μαζί και με κάποιον άλλον. Αντε κανένας δεν ψήνεται!!

Φίλε Tomidi έχεις pm
Old 12-22-2010, 07:44 AM
  #89  
Registered User

 
tomidis's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: KASTORIA
Posts: 1,091
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

αντε ωραια..μεγαλωνει η ομαδα..
φιλτατε σαραντη σε δηλωνω ΤΩΡΑ...
οσο για τα υπολοιπα θα σου στειλω pm οταν θα εχω νεωτερα
Old 12-22-2010, 07:54 AM
  #90  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Thanks


Quick Reply: -->ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ<--



All times are GMT -8. The time now is 12:43 AM.