Συναντήσεις και εκδηλώσεις Meets and events across Greece

-->ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ<--

Thread Tools
 
Old 12-20-2010, 11:32 PM
  #71  
Registered User

Thread Starter
 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by eddiex,Dec 21 2010, 12:28 AM
700 - 750 για το RX8 / 600 - 650 για μας. Λογικο μου ακουγεται.
Δεν καιμε και τα ιδια...
Για αυτό με συμπληρώνεις εσύ.

Το ίδιο σκέφτηκα και εγώ αλλά επειδή εγώ έγραψα να είμαστε προσεκτικοί σε αυτά που λέμε δεν το είπα ποτέ

(Υ.Σ.: Βάλτε λάδια/βενζίνες, βγήκε η διαφορά)
Old 12-20-2010, 11:33 PM
  #72  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Οσο tempting και ας μου ακουγεται σαν ιδεα το να διαθεσω 650€ ετσι μου ειναι σχεδον αδυνατο.
Old 12-21-2010, 08:44 AM
  #73  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δουλευόμαστε τώρα...?
Δηλαδή ο ΝΤΖ που πάει από το 2005 δεν ξέρει ο άνθρωπος?
Όσο και να το ξεχειλώσεις 700 ευροπουλα δεν πάνε με τίποτα.
Εγώ θα μπορούσα να κάνω κάποιες εικασίες για την μικρή συμμετοχή των Noτιων αλλά καλύτερα να κρατήσω τη γνώμη μου για τον εαυτό μου.
Επίσης Nαμπουρα πιστεύω πως αν η πίστα των Σερρών ήταν κοντά σε εμάς τότε η συμμετοχή των Boρειων θα ήταν ΣΧΕΔΟΝ η ίδια.
Old 12-21-2010, 10:11 AM
  #74  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Dec 20 2010, 11:58 PM
Άμα θέλετε να κανονίσουμε ένα trackday στα Μέγαρα να δούμε συμμετοχές τότε!!

Παιδιά είπαμε...

500-600 ευρώ δεν βρίσκονται έτσι, πόσο μάλλον για μια luxury απασχόληση όπως είναι το tracking.
Nabu, έχεις δίκιο γιατί ξέχασα να διευκρινήσω ότι εγώ αναφερόμουν κυρίως σε εμάς εδώ πάνω τους Βόρειους, που πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να μαζέψουμε 5-6 συμμετοχές ακόμα τουλάχιστον..
Για εσάς είπα και πιο πάνω ότι είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα, αλλά εμείς λίγο απ'τα μπουζούκια(όσοι πάνε ) , λίγο απ΄τα ποτά και τους καφέδες, λίγο από όλα τ'άλλα, πιστεύω μέχρι τον Φλεβάρη ένα 200αρι που θα μας βγει στην χειρότερη περίπτωση μαζεύεται κουτσά στραβά...
Εντάξει αν συντρέχουν τόσο σοβαροί οικονομικοί λόγοι, πάω πάσο..Αλλά χώρια απόλα τ'άλλα πιστεύω ότι είναι κρίμα όταν οργανώνεται επίσημα ένα trackday απ'το S2kclub να μην κάνουμε ότι μπορούμε για να το στηρίξουμε..
Ακόμα και για εσάς όμως παρά τα ελαφρυντικά σας, πιστεύω ότι μπορείτε να μαζευτείτε αρκετοί ακόμα..Το κόστος των 700€ το βρίσκω κάπως υπερβολικό, κοντά στα 500€ που λέει και ο ntz πιστεύω πως είναι πιο ρεαλιστικά τα πράγματα..Μπορεί να κάνω και λάθος, γιατί έχω καιρό να κάνω τέτοιες αποστάσεις, οπότε τα παιδιά που θα ανέβουν θα ενημερώσουν ακριβώς.



Τώρα για το θέμα των Μεγάρων που λες, έχω μπει 5 φορές μέχρι τώρα(με το προήγουμενο μου αμάξι φυσικά), και ομολογώ ότι μου έχουν λέιψει..
Βέβαια τώρα έχω κόψει κάτι πάρε-δώσε που είχα πιο παλιά στην Πελοπόνησο και το συνδύαζα, αλλά οργανώστε κάτι, ενημερώστε μας μερικούς μήνες πιο πριν, και εγώ τουλάχιστον σίγουρα θα δώσω το παρόν, εκτός κάποιου σοβαρότατου απροόπτου..Αν και κάποιος που είναι συνηθισμένος στις Σέρρες παθαίνει ένα μικρό πολιτισμικό σοκ(τουλάχιστον πιο παλιά, γιατί δεν έχω μπει με τις διορθώσεις που έγιναν πριν λίγο καιρό), πιστεύω ότι έχουν πάρα πολλά να σου δώσουν.Και οι ταβέρνες της Πάχης εκεί δίπλα είναι εγγύηση για ωραίο ψαράκι..


Υ.Γ. Με αφορμή τα παραπάνω πιστεύω πως θα ήταν καλή ιδέα να θεσπίζονται ετησίως 2 trackdays από το club μας, ένα στις Σέρρες και ένα στα Μέγαρα, που όμως θα στηρίζονται από όλους μας πανελληνίως..Με διαφορά 5-6 μηνών μεταξύ τους πιστεύω το κόστος είναι υποφερτό για την συμμετοχή όλων μας και στα δύο..
Old 12-21-2010, 10:36 AM
  #75  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

[QUOTE=Nabu,Dec 20 2010, 11:58 PM]
Θα μας άρεσε αν πηγαίναμε με το RX8 Club ή π.χ. νομίζετε ότι θα ήταν καλύτερα να ανεβαίναμε όσοι θέλαμε με το Hondatech.

Πιο θα ήταν πιο ήσυχο, με ποιο trackday Θα ήταν πιο Exclusive η πίστα για εμάς και φυσικά τι θα μας ενδιέφερε περισσότερο απο θέμα περιεχομένου του trackday?

Παρακαλώ όσοι γράψετε να κρατήσετε την συζήτηση σε φιλικά επίπεδα και όχι flames
Old 12-21-2010, 11:20 AM
  #76  
Registered User

 
tomidis's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: KASTORIA
Posts: 1,091
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

αυτην την στιμη ειναι 8 s2k που θα τρεξουν με το χοντατεκ...
tomidis
kosdali
borfan
michail
pappous
colin
tazio
nicksal
αν σκεφτεστε να κανετε κατι με το rx8 απο τους παραπανω ποσοι πιστευετε οτι
θα ερθουν??...
α κ επειδη δεν βλεπω να κανονιζετε κατι ...
οποιος θελει να βαλει το s2k στην πιστα ας μου πει γιατι βλεπω να κλεινουν οι συμμετοχες
αυτα..
Old 12-21-2010, 10:57 PM
  #77  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Επειδή το συζητάμε πολύ και ο καιρός παιρνάει και δεν πιστεύω ότι η πίστα θα περιμένει εμάς για το πότε θα αποφασίσουμε να πάρουμε τηλέφωνο να κλείσουμε ένα ΣΚ (γιατί στο τέλος όλα τα ΣΚ του Φεβρουαρίου θα είναι κλειστά από άλλους) θα πρότεινα να πάρει κάποιος την ευθύνη και να πεί είτε ότι πάμε με το χοντατεκ είτε με το RX8 club. Προσωπικά πιστεύω ότι με το rx8 club θα ήταν καλύτερα απλά και μόνο επειδή έχω γνωρίσει κάποια παιδιά απο αυτούς και είναι πολύ εντάξει και επίσης επειδή τα παλικάρια το θέμα οργάνωσης το έχουν σε πάρα πολύ καλό βαθμό.
Ας συζητήσουν οι αρχηγοί και να μας πούν τελικά με ποιούς θα πάμε γιατί αν αρχίσουμε να λέμε ο καθένας με ποιους θέλουμε να πάμε τότε δεν θα τελειώσουμε σύντομα. Και φυσικά πάντα υπάρχει η επιλογή ότι το αφήνουμε ανοιχτό και όποιος θέλει πραγματικά να ανέβει διαλέγει από μόνος του με ποιους θέλει να πάει και δηλώνει συμμετοχή (πράγμα που στο τέλος πιστεύω θα γίνει). Τα λέω όλα αυτά γιατί είμαστε 1 μήνα και κάτι και πρέπει να κάνουμε το budget μας όποιοι θέλουν να ανέβουν. Ας αποφασίσουμε για να ξέρουμε τι θα κάνουμε και που θέλουν να πάνε Σέρρες πραγματικά.
Old 12-21-2010, 11:32 PM
  #78  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by SBIT,Dec 22 2010, 09:57 AM
(γιατί στο τέλος όλα τα ΣΚ του Φεβρουαρίου θα είναι κλειστά από άλλους)
Μα δεν κατάλαβες....τα ΣΚ του Φεβρουαρίου είναι ΗΔΗ κλεισμένα..δεν υπάρχει διαθέσιμο για μας κανένα..
Old 12-21-2010, 11:55 PM
  #79  
Registered User

Thread Starter
 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ αυτήν την στιγμή δεν έχω την δυνατότητα ούτε τον χρόνο να κάτσω να κάνω ένα σοβαρό πόστ που να απαντάει σε όσα έχουν ερωτηθεί/προταθεί με επιχειρήματα πίσω απο την σκέψη.

Ίσως αργότερα μέσα στην μέρα να έχω βρει τον χρόνο.

Φιλιά
Old 12-22-2010, 01:21 AM
  #80  
ntz
Registered User
 
ntz's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 428
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by ntz,Dec 2 2010, 08:43 AM
.............Για οδικώς κάποια πράγματα έγραψα στο αρχικό πόστ μου. Τα χλμ ταξιδιού είναι λίγο κάτω από τα 1.200. Εγώ ξόδεψα για βενζίνες που ανέβηκα πρόσφατα περίπου 170 Ευρώ ή αλλιώς 100 λίτρα με μέση τιμή 1.7 της σούπερ αμόλυβδης. Κόστος συμμετοχής 100 Ε και 80 Ε για 2 βραδιές σε δίκλινο δωμάτιο. Συνολικά θα σας "φύγει" ένα 500ρικο να υπολογίζετε. (φαί, βενζίνες πίστας κλπ).....
700Ε δεν παίζουνε με την καμία.... μα με την καμία όμως.... Ακόμα και όταν ανεβαίνω με μονόκλινο δωμάτιο κλεισμένο πάνω από 550-600 δεν έχω δώσει. Τα νούμερα που είχα γράψει σε αυτό το πόστ είναι από το Νοέμβριο και με "κανοβαλίστικη" οδήγηση στην εθνική, δηλαδή από βενζίνη μπορείτε να πέσετε και χαμηλότερα.

Εγώ θα την πώ την κακία μου... Σε td που έχει και RWYB, προσωπικά δεν θέλω να συμμετάσχω... Συγγνώμη αλλά είναι 2 ξεχωριστά πράγματα. Ή θα πάμε για την πίστα ή θα πάμε για ανοίγματα. ΟΜΩΣ αν τελικά η πλειοψηφία αποφασίσει να ανέβουμε τότε, για χάρη της παρέας και για να περάσουμε καλά, θα ανέβω και εγώ.

Το κόστος είναι όντως αρκετό. Δεν είναι εύκολο για κάποιον να δώσει 500 Ε μόνο για έξοδα της πίστας. Γιατί μην ξεχνάμε είναι και έξοδα για λάστιχα και συντήρηση αυτοκινήτου. Όμως, όπως έχω ξαναγράψει, αξίζει και αξίζει πολύ, έστω και για μία φορά.


Quick Reply: -->ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ<--



All times are GMT -8. The time now is 12:34 AM.