Συναντήσεις και εκδηλώσεις Meets and events across Greece

-->ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ<--

Thread Tools
 
Old 12-01-2010, 11:17 PM
  #11  
Registered User

Thread Starter
 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

[QUOTE=S2johnyK,Dec 1 2010, 01:56 PM] Άμα έρθεις εσύ Χρησταρα το κάνω και endurance
Old 12-02-2010, 12:15 AM
  #12  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Old 12-02-2010, 05:50 AM
  #13  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Dec 2 2010, 10:17 AM
Το βράδυ δεν σε απασχολεί Γιάννη γιατί είσαι μέχρι την δύση του ηλίου στην πίστα.

Μετά γιόκ.

Σχετικά με το Ring... no comment please!!
Θα σας βγάλω budget ταξίδι με 750€

P.S.: Ισμήνη μην βαράς!! Ένα λαθάκι κάναμε!!
Ρε συ δεν με κατάλαβες...
Εννοώ όταν μένει έξω την νύχτα όχι όταν θα τρέχω την νύχτα.
Δες εδω http://toyotires.com/tire/pattern/proxes-r888

[QUOTE]Toyo Tires recommends the following general set up guidelines for the Proxes R888:

Old 12-02-2010, 07:43 AM
  #14  
ntz
Registered User
 
ntz's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 428
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσω ορισμένα πράγματα, καθώς απ'ότι φαίνεται, από τους Νότιους είμαι αυτός που έχει ανέβει τις περισσότερες φορές.

Με τραίνο είναι ειδικοί άλλοι, οπότε δεν ξέρω ούτε κόστη, ούτε τπτ, εκτός από το γεγονός οτι φεύγεις αργά από Αθήνα-Θεσ/κη και φτάνεις αντίστοιχα ξημερώματα της άλλης μέρας.

Για οδικώς κάποια πράγματα έγραψα στο αρχικό πόστ μου. Τα χλμ ταξιδιού είναι λίγο κάτω από τα 1.200. Εγώ ξόδεψα για βενζίνες που ανέβηκα πρόσφατα περίπου 170 Ευρώ ή αλλιώς 100 λίτρα με μέση τιμή 1.7 της σούπερ αμόλυβδης. Κόστος συμμετοχής 100 Ε και 80 Ε για 2 βραδιές σε δίκλινο δωμάτιο. Συνολικά θα σας "φύγει" ένα 500ρικο να υπολογίζετε. (φαί, βενζίνες πίστας κλπ).

Η πίστα των Σερρών τρώει (αδικαιολόγητα) αρκετό λάστιχο. Ευτυχώς το s είναι αρκετά συντηρητικό στο θέμα του ελαστικού σε σχέση με ένα μπροσθιοκίνητο, αν φυσικά οδηγηθεί με αρκετή σύνεση και όχι "στραμπουλήγματα" κλπ. Να υπολογίσετε πάντως σε κάθε περίπτωση οτι μία τετράδα λάστιχα θα την "φάτε".

Για αυτούς που ανεβαίνουν πρώτη φορά, το πρωί του Σαββάτου μπορούμε να οργανώσουμε να δούμε την πίστα περπατώντας (με τα αμάξια και θα κατεβαίνουμε σε κάθε σύμπλεγμα στροφών για να δούμε γραμμές κλπ), καθώς και 5-6 αναγνωριστικούς γύρους ο ένα πίσω από τον άλλον για καλύτερη κατανόηση. Το διοργανώνουμε σχεδόν κάθε έτος που ανεβαίνουμε πάνω και πιστέψτε με είναι ευεργετικό ακόμα και για αυτούς που γνωρίζουν την πίστα.

Για την ώρα μέσα στην πίστα: Αναλόγως των συμμετοχών, η ώρα παραμονής στην πίστα κυμαίνεται ανάλογα. Συνήθως δημιουργούνται 3 γκρουπ, ανάλογα του γυρολογίου, και εισέρχονται στην πίστα ανά 20λεπτο. Δεν χρειάζεται παραπάνω χρόνος παραμονής, καθώς σε 20 λεπτά προλαβαίνει να κάνεις 6-7 γρήγορους γύρους και 2-3 γύρους ζεστάματος-κρυώματος. Κάπου εκεί είναι και οι αντοχές των πολιτικών αυτοκινήτων από άποψη φθοράς-καταπόνησης ελαστικών-μοτερ-ανάρτησης αλλά και οδηγού. Μην ξεχνάτε οτι ο γύρος στις Σέρρες κυμαίνεται από το 1.35 μέχρι 1.45. Η πίστα μένει ανοικτή μέχρι λίγο πριν από τη δύση του ηλίου, δηλ. χονδρικά μέχρι τις 4.30 - 5.00 η ώρα το απόγευμα. Συνήθως κάθε συμμετέχοντας πραγματοποιεί 4-5 session, χρόνος αρκετός. Μάλιστα, από την εμπειρία μου, μετά τις 3 το μεσημέρι οι συμμετέχοντες είναι και λιγότεροι, οπότε μπορούμε να περάσουμε σε καθεστώς open pit lane, όπου μπορεί να μπαίνει ο καθένας όποτε θέλει. Μέσα στην πίστα μπορούνε να κινηθούν άνετα ταυτόχρονα 15 περίπου αυτοκίνητα, .....δεν είναι Μέγαρα.

Τα λάστιχα δεν έχουν κανένα πρόβλημα με χιόνια, παγετό κλπ, όσο καιρό είναι παρκαρισμένο το αμάξι. Έχω ανέβει Σέρρες Φεβρουάριο με χαμηλές θερμοκρασίες.

Τι άλλο;;; Ό,τι απορίες θέλετε ρωτήστε και αν μπορούμε θα σας δώσουμε πληροφορίες
Old 12-02-2010, 08:02 AM
  #15  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Συνονόματε πάρα πολύ κατατοπιστικές οι πληροφορίες σου.

Ευχαριστώ

Επίσης πολύ ενθαρρυντικό αυτό που αναφέρεις σχετικά με τα ελαστικά και την απορία μου περί ραγισμάτων λογω θερμοκρασίας σαν την παρακάτω φωτο



Μπορώ να πω ότι ήταν από τις μεγαλύτερες ανησυχίες μου
Old 12-02-2010, 08:53 AM
  #16  
Registered User

 
nikthegrek's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: thessaloniki
Posts: 1,407
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

παιδια δεν παιζει θεμα με τα λαστιχα και τις θερμοκρασιες μην ανησυχειτε,,τουλαχειστον στις σερρες εχουμε παει με χαμηλες θερμοκρασιες,,δεν νομιζω στην ελλαδα να υπηρξε ποτε τετοιο προβλημα,,δεν χρειαζεται καν να το συζηταμε!
Old 12-02-2010, 11:55 PM
  #17  
Registered User
 
jim13387's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

παιδια καταληξατε σε καμια ημερομινια? μπορω εγω απο κυπρο να ερθω?
Old 12-03-2010, 12:18 AM
  #18  
Registered User

 
nikthegrek's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: thessaloniki
Posts: 1,407
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by jim13387,Dec 3 2010, 12:55 AM
παιδια καταληξατε σε καμια ημερομινια? μπορω εγω απο κυπρο να ερθω?
εννοειτε φιλε μου,αν μπορεις να φερεις και ολο το team της κυπρου ακομα καλυτερα,,,για συμετοχη μπορεις να στειλεις pm στο μελος tomidis-θωμας,,
Old 12-03-2010, 01:44 AM
  #19  
Registered User

Thread Starter
 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κοίτα να δεις που θα έρθουν μέχρι και απο την Κύπρο έτσι όπως το πάμε!!

Ρε παιδιά τι να πω, βλέπω μαζεύουμε καλή παρέα, ας πω ότι αρχίζω να μαζεύω απο τώρα και ας δηλώσω και εγώ...

Ο Θεός βοηθός!!
Old 12-03-2010, 02:00 AM
  #20  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Χαχαχαχαχα εκτός αν κανονίσουμε να πάμε με 1300 Γερμανία!!!!χαχαχαχαχα


Quick Reply: -->ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ<--



All times are GMT -8. The time now is 06:54 PM.