Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

H&R ελατηρια χαμηλωματος σε μαμα S!

Thread Tools
 
Old 05-05-2010, 09:17 AM
  #21  
Registered User
Thread Starter
 
konstantinos2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: salamina
Posts: 875
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by SBIT,May 5 2010, 09:15 AM
Πάντως αν η φωτο δείχνουν τα πράγματα όπως είναι απορώ με τον τύπο που στα έβαλε. Δεν είδε ότι κάτι δεν πάει καλά???? Μάλλον βαριόταν να τα βγάλει να τα βάλει σωστά!!!!! Αλλά μην καταδικάζουμε αν δεν το σιγουρέψουμε!
Αυριο παω να κοιταξω τους κωδικους και θα σας ξαναενημερωσω για αυτη τη περιπτωση.Οι φωτο ειναι σε πολυ καλο δρομο(εννοω επιπεδο)για ασφαλη συμπερασματα.
Διαφορετικα οποιες εμπειριες επι του θεματος ειναι ευπροσδεκτες παιδια.
Old 05-05-2010, 09:19 AM
  #22  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αν έχουν μπει ανάποδα κανονικά το μπροστά μέρος θα χαμηλώσει λίγο περισσοτερο από ότι είναι τώρα. Φαντάσου ότι αντιστρέφεις τα ύψη μπρός πίσω. Στο λέω κάπως χοντρά για να το καταλάβεις.
Old 05-05-2010, 09:56 PM
  #23  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

πολυ ωραιες οι φωτο Κωνσταντινε αλλα μου φαινετε στα εβαλαν αναποδα....σουζα ειναι τ αμαιξι σου αντι να μυτιζει..σορρυ δεν εχω χρονο να σου πω περισοτερα γι αυτο αργησα να σ απαντησω..
Old 05-05-2010, 10:43 PM
  #24  
Registered User

 
ThanasiS2K's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,094
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τα h&r κανονικα εχουν dragστεραδικο setup,δηλ μπροστα ειναι πιο χαμηλα απο οτι πισω.Για να τα σηκωσεις πισω δεν παιζει γιατι πολυ απλα η μαμα αναρτηση δεν εχει τετοια δυνατοτητα.Οσο για κωδικους δεν χρειαζεται να τους ξερεις για να καταλαβεις πια ειναι μπροστα και πια πισω ,μιας και τα h&r γραφουν πανω F για μπροστα και R για πισω δεν ειναι οπως τα eibach.
Για να το δεις αυτο απλα σηκωσε το αμαξι με τον γρυλο για να δεις τι γραφουν, εφοσον αποσυμπιεσει η αναρτηση θα εχεις προσβαση να το δεις,πριν κανεις οποιαδηποτε αλλαγη.
Old 05-06-2010, 07:56 AM
  #25  
Registered User
Thread Starter
 
konstantinos2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: salamina
Posts: 875
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ.

πραγματικα ρε παιδια πως μπορει να συμβαινουν τετοια λαθη?Δηλαδη οταν μου τα εβαζε τι σκεφτοταν?Δεν κοιτανε γενικα τους κωδικους?Ακουστε δικαιολογια που μου ειπε.

Ειναι 1 χιλιοστο πιο μεγαλα τα πισω και γι'αυτο σκεφτηκε λογικα να τα βαλει μπροστα λεει που ειναι το βαρος.Και λεω αντε δεν ξερεις οτι το S εχει αναλογια σχεδον 50-50,δε μπορει ομως θα ξερεις οτι ειναι ακριβο αμαξι και φαινεται τουλαχιστον οτι το συγκεκριμενο ειναι καινουριο και δεν ξερεις ποσο εχει ζοριστει ο αλλος για να το παρει και κανεις πειραματα στο αμαξι του αλλου?Γιατι η δικη σου λογικη λεει πως τα πιο χοντρα μπαινουν μπροστα?Εισαι τοσο μ@λ@κ@ς?

Με πιο δικαιωμα ρε φιλε δεν κοιτας τους κωδικους που εβγαζαν ματι και κανεις οτι γουσταρεις στο αμαξι μου χωρις να μου το πεις καν!

Τι να πω ρε παιδια μετα απο αυτο εχω αρχισει να σας πιστευω οταν λετε εμενα αυτος μου εκανε αυτο και ο αλλος αυτο.Και να φανταστειται ημουν απο πανω τους,και ο λογος που δεν κοιταξα για κωδικους ηταν απλα γιατι λεω ε δεν μπορει να ειναι τοσο........και καθομουν απο πανω μηπως μου ξεχασουν καμια βιδα.

Παλι καλα που δεν ειχα κανει ακροτητες απο τη μερα που τα ειχα βαλει.Και ημουν πολυ προσεχτικος αλλα το λυπηθηκα το αμαξακι μου.Εχει χαρη που εχω γινει καλο παιδι τελευταια και δεν μπηκα εκει μεσα με μπινελικια και.......
Old 05-06-2010, 09:21 AM
  #26  
Registered User

 
ThanasiS2K's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,094
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ΓΤΠ!!!
Old 05-06-2010, 09:53 AM
  #27  
Registered User

 
protogeo's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: HondaLand
Posts: 1,665
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

τελος καλο ολα καλα δλδ....


εγω απλα δεν θα ξαναπηγαινα σε αυτον
Old 05-06-2010, 10:22 AM
  #28  
Registered User
Thread Starter
 
konstantinos2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: salamina
Posts: 875
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Σιγα μην με ξαναδει.

Α και κατι που ξεχασα να πω.Οτι συμπερασματα εβγαλα σχετικα με κοπανιμα και τετοια ειναι ακυρα.Τωρα που ειναι ολα καλα αισθανομαι το μπροστα μερος καπως πιο σφιχτο και εντονο στις λακουβες,και νομιζω λιγο πως σα να βαρυνε το τιμονι.Μπορει να ειναι και ιδεα μου αν και δε το νομιζω.
Old 05-06-2010, 09:35 PM
  #29  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κώστα πάλι καλά που ρώτησες εδώ και το κατάλαβες νωρίς ότι κάτι δεν πάει καλά. Το λέω αυτό γιατί αρκετοί νομίζουν ότι οι μάστορες τα ξέρουν όλα, παίρνουν το αυτοκίνητο βλέπουν ότι ίσως κάτι δεν πάει καλά αλλά δεν ρωτάνε, συνεχίζουν να το κυκλοφορούν σαν να μην συμβαίνει τίποτα μέχρι που το αυτοκίνητο βγάζει το πρόβλημα και τότε τρέχουν πανικόβλητοι να ρωτήσουν και να μάθουν.

Ολά καλά φίλε μου με την Sαρα τώρα οπότε καλά χιλιόμετρα και αναμένουμε τα νέα σου συμπεράσματα
Old 05-06-2010, 11:40 PM
  #30  
Registered User

 
ThanasiS2K's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,094
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Είναι οι λεγόμενοι μαστοράντζες


Quick Reply: H&R ελατηρια χαμηλωματος σε μαμα S!



All times are GMT -8. The time now is 07:26 PM.