Συμπεριφορά Συζητηση σχετικα με τη συμπεριφορα του αυτοκινητου, οπως ευθυγραμμιση, αναρτησεις, φρενα, ελαστικα ζαντες και βελτιωσεις

ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Thread Tools
 
Old 11-18-2008, 12:33 AM
  #491  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Τυχη βουνο που λενε. Δεν τις ξερω αλλα γιατι δε βαζεις ΟΕΜ?
energetic is offline  
Old 11-18-2008, 12:40 AM
  #492  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μωρέ ΟΕΜ, άγιες και χρυσές αλλά όταν το ένα σετ πάει 200 ευρώ και το άλλο 400 το σκέφτεσαι λιγάκι... Εγώ δηλαδή το σκέφτομαι...
Nabu is offline  
Old 11-18-2008, 09:34 AM
  #493  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

@Nabu

Επειδη με αυτα δεν παιζουμε....

S2000 FCR Rotor Set w/ slot (the set contains two rotors
S2johnyK is offline  
Old 11-18-2008, 10:26 AM
  #494  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ρε Johny αυτά που λες είναι αυτα που φέρνει και η R-spec? Η τιμή που έχει η R-spec στην σελίδα της είναι για τον ένα δίσκο μόνο ή για όλο το σετ? J's R-spec

Με βλέπω τελικά να πηγαίνω για ΟΕΜ απο Σαρακάκη Έπεσα στην ανάγκη του δυστυχώς...

------------------------------------

Edit...

Διάβασα λίγο καλύτερα το λίνκ που έδωσες και αυτοι οι δίσκοι που λες εσύ πρέπει να ειναι αυτοί που στο site της R-spec κοστίζουν 520. Είναι απο άλλο υλικό η κατασκευή τους. Όσο ωραίο και αν ακούγεται όλο αυτό δεν παίζει να ξοδέψω τόσα λεφτά μόνο για τα φρένα μου. Άσε που όλο ακούω ότι για mix χρήσης (δρόμου και κάνα trackday) like mamas nothing...
Nabu is offline  
Old 11-18-2008, 11:13 AM
  #495  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Nov 18 2008, 09:26 PM
Ρε Johny αυτά που λες είναι αυτα που φέρνει και η R-spec? Η τιμή που έχει η R-spec στην σελίδα της είναι για τον ένα δίσκο μόνο ή για όλο το σετ? J's R-spec

Με βλέπω τελικά να πηγαίνω για ΟΕΜ απο Σαρακάκη Έπεσα στην ανάγκη του δυστυχώς...

------------------------------------

Edit...

Διάβασα λίγο καλύτερα το λίνκ που έδωσες και αυτοι οι δίσκοι που λες εσύ πρέπει να ειναι αυτοί που στο site της R-spec κοστίζουν 520. Είναι απο άλλο υλικό η κατασκευή τους. Όσο ωραίο και αν ακούγεται όλο αυτό δεν παίζει να ξοδέψω τόσα λεφτά μόνο για τα φρένα μου. Άσε που όλο ακούω ότι για mix χρήσης (δρόμου και κάνα trackday) like mamas nothing...
PM
S2johnyK is offline  
Old 11-21-2008, 04:20 AM
  #496  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

@Nabu

Evgales telika kamia akri me diskoplakes? Me vlepo na pigaino gia DBA apo http://www.nt.gr
actinf is offline  
Old 11-21-2008, 04:54 AM
  #497  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

χαχαχα, και εγώ δεν άντεξα και σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να σκάσω 400 στον Σαρακάκη "έτσι γιατί γουστάρει" και τελικά πήγα εχθές στον Τσούρδα και πήρα όχι της DBA που αναφέρεις αλλά τις Mountain.

Ναι ξέρω ότι δεν τις είχε δοκιμάσει κανείς, ναι δεν είναι γνωστές, αλλά λόγω "ειδικής" τιμής απο έναν φίλο άξιζαν τα λεφτά τους.
Ορίστε τώρα θα υπάρχει και κάποιος που θα τις έχει βάλει επάνω και θα μπορέσω σε κάμποσο καιρό να γράψω και για την απόδοση/μαρκοζωία τους.

Πάντως εχθές το βράδυ που μιλούσα τα παιδιά με έβαλαν πάλι σε σκέψεις. Γιατί πχ DBA η Mountain η ΧΨΩ και όχι τα Js που δίνει η R-spec με 300 ευρώ? Δεν είναι καλές? Η τιμή τους είναι αν μη τι άλλο "δίκαια".

Όταν θα γυρίσω σπίτι που θα πάω να αλλάξω τις πλάκες ελπίζω να τα καταφέρω και να πάρω και μερικές φωτογραφίες για ένα DIY στην αλλαγή δίσκων. Αμαρτία είναι να τα σκάμε σε συνεργεία για μια τόσο εύκολη δουλειά.

Οι DBA πάντως όταν είχα πάει εκεί και κοιτούσα κάτι πόστερ που είχε στον τοίχο φάνηκαν γνωστοί και είχαν και πολλά applications. Το έχεις ψάξει? Τι λένε για αυτούς?
Nabu is offline  
Old 11-21-2008, 05:12 AM
  #498  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ante vale photos na doume pos dixoun kiolas oi mountain.

Gia DBA den ksero leptomereies. Apla einai genika gnosti marka kai apo ti stigmh pou thelo na apofigo tis EBC, de vrisko allh enalaktiki. Episis h timi tous einai arketa logiki, opote me vlepo na kataligo se aftes...
actinf is offline  
Old 11-21-2008, 07:30 AM
  #499  
Registered User
 
kordelinos's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 645
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

παιδια εμενα ο τζουρδας μου ειχε δωσει κατι δισκους που αλλιως ηταν απτην μια πλευρα αλλιως απτην αλλη..τους ειχα φερει στην 1η συναντηση..τους θυμασαι fun??για dba πηγαινα αλλα δεν ειχε τους φθηνους..μου ειπε θα με επαιρνε τηλ το νοεμβριο γιατι περιμενε container απο αυστραλια να του φερει..τιμη μου ειχε πει 120 ο ενας..αλλα δεν ειχε και μου ειπε να μου δωσει καποιους αλλους dba με 230 τον εναν τελικα δεν πηρα τιποτα και εχω ενα νυχι λες και βγηκε απο πεντικιουρ
kordelinos is offline  
Old 11-22-2008, 11:02 AM
  #500  
Registered User

 
Dorikin's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Vrachati-Korinthos
Posts: 1,012
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

1420 ευρω για Kw Variant 3 καλα δεν ειναι?
Dorikin is offline  


Quick Reply: ΦΡΕΝΑ - ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ



All times are GMT -8. The time now is 10:31 PM.