Κινητήρας - Μετάδοση - Περιφερειακά Συζητηση σχετικα με τον κινητηρα, μεταδοση, περιφερειακα, εισαγωγη, εξαγωγη, ψυξη και βελτιωσεις

Mugen / J's Racing / Spoon Cooling mods

Thread Tools
 
Old 06-02-2009, 10:13 PM
  #91  
Registered User
 
Sportster's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,100
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by ManosS2k,Jun 2 2009, 09:52 AM
Κ σιγα μην εκοψε η r-spec απόδειξη...
Αποδειξη η rspec κοβει πάντα, οτι κι αν εχω αγοράσει πριν καλα καλα βγαλω τα λεφτα το εχει χτυπησει στην μηχανη, μαλιστα ηθελα να εκοβα τις προαλλες τιμολογιο και δεν προλαβα να τους το πω γιαι το ειχαν κοψει ηδη αποδειξη λιανικης... δεν ξερω τι εγινε με τον θερμοστατη αλλα μην λεμε οτι θελουμε...

Και στην τελικη, αν υπαρχει καποιο προβλημα εγω απευθυνομαι πρωτα στο μαγαζι και μετα λεω οτιδηποτε... που ασε γιατι για μερικους δεν αναφερω καν κατι για αλλους λογους... αλλα τελος παντων, σε ορισμενα ανταλλακτικα υπαρχει και αστοχια υλικων κτλ κτλ... εκτος κι αν ειναι κοινο φαινομενο λγο κακης κατασκευης που σημαινει οτι δεν ειναι το μοναδικο περιστατικο...

+κατι ακομα... τα μαγαζια δεν ειναι απροσωπα... ειναι ο Ηρακλης και ο Νικος... οι οποιοι απο αυτο ΖΟΥΝ, δεν το κανουν για χομπυ... οποτε οτι τους προσαρτουμε εχει αμεσο αντικτυπο στην δουλεια τους... αν ειναι απαταιωνες να τους κρεμασουμε, μαζι σας παιδια, αλλα για εναν θερμοστατη και χωρις να υπαρχει καμια επικοινωνια μην αρχιζουμε και βγαζουμε σεναρια... και απο ενα ανταλλακτικο τους βγαλουμε οτι ειναι και φοροφυγαδες!
Old 06-02-2009, 10:53 PM
  #92  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Παντως εγω δεν ειχα κανενα παραπονο απο R-Spec. Και αποδειξη μου εδιναν παντα. Καπου τις ειχα αλλα δεν θυμαμαι.
Old 06-02-2009, 11:01 PM
  #93  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Sportster,Jun 3 2009, 08:13 AM
Αποδειξη η rspec κοβει πάντα, οτι κι αν εχω αγοράσει πριν καλα καλα βγαλω τα λεφτα το εχει χτυπησει στην μηχανη, μαλιστα ηθελα να εκοβα τις προαλλες τιμολογιο και δεν προλαβα να τους το πω γιαι το ειχαν κοψει ηδη αποδειξη λιανικης... δεν ξερω τι εγινε με τον θερμοστατη αλλα μην λεμε οτι θελουμε...

Και στην τελικη, αν υπαρχει καποιο προβλημα εγω απευθυνομαι πρωτα στο μαγαζι και μετα λεω οτιδηποτε... που ασε γιατι για μερικους δεν αναφερω καν κατι για αλλους λογους... αλλα τελος παντων, σε ορισμενα ανταλλακτικα υπαρχει και αστοχια υλικων κτλ κτλ... εκτος κι αν ειναι κοινο φαινομενο λγο κακης κατασκευης που σημαινει οτι δεν ειναι το μοναδικο περιστατικο...

+κατι ακομα... τα μαγαζια δεν ειναι απροσωπα... ειναι ο Ηρακλης και ο Νικος... οι οποιοι απο αυτο ΖΟΥΝ, δεν το κανουν για χομπυ... οποτε οτι τους προσαρτουμε εχει αμεσο αντικτυπο στην δουλεια τους... αν ειναι απαταιωνες να τους κρεμασουμε, μαζι σας παιδια, αλλα για εναν θερμοστατη και χωρις να υπαρχει καμια επικοινωνια μην αρχιζουμε και βγαζουμε σεναρια... και απο ενα ανταλλακτικο τους βγαλουμε οτι ειναι και φοροφυγαδες!
Akolouthontas tin simbouli tou Mariou,tous pira tilefono.
Apodiksi bebeos kai iparxei.
H diathesi mou sto til den itan oute na kano manoura oute na paro allo thermostati alla oute na paro piso ta lefta mou.
Pira kathara apo periergia kai gia to feedback kathoti i ektimisi pou eixa sto onoma tis JS RACING itan para poli megali.
Mporo na anafero se opoion epithimei kata leksi olo mas ton dialogo apla mesa apo afto to post gia na min kouraso tha anafero apla to simperasma
"Pias to abgo kai koureuto"
Old 06-02-2009, 11:22 PM
  #94  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Βασικα, διαβασα παλι απο την αρχη το ολο θεμα του θερμοστατη. Το ιδιο θα μπορουσε να τυχει και σε μαμα θερμοστατη. Υποψην οτι ολοι οι θερμοστατες ειναι ιδιοι, και μονο το ελατηριο αλλαζει τις ιδιοτητες του απο μια εταιρια σε μια αλλη με διαφορα 2-4 βαθμων Κελσιου. Τωρα απο θεμα φημης της J's Racing κανεις δεν μπορει να πει οτι δεν υπαρχει αποδοση και ποιοτητα.

S2johnyK, πριν ανεφερα οτι μαλλον ο θερμοστατης ηταν το προβλημα, μετα απο καποιες ερωτησεις που σου εκανα. Μετα που ανεβασε θερμοκρασια το αυτοκινητο, τι εκανες? Το αφησες εκει, ή πηγες στο Νικηφορο με το αμαξι να σου κανει την αλλαγη αφου επεσε η θερμοκρασια? Μερικες φορες μπορει να υπαρχει ακομα και στο thermo switch προβλημα, ή απλα να τυχει μια φορα. Ευτυχως που γι
Old 06-02-2009, 11:46 PM
  #95  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

[QUOTE]
Old 06-02-2009, 11:50 PM
  #96  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Για τους δισκους αν θυμαμαι καλα σε μια παλαιοτερη συζητηση, τους καλυψε η R-Spec Performance, εκτος κι αν κανω λαθος. Μιλαμε για το ιδιο μελος? Για ποιον λες? Ειναι η περιπτωση που ειχαν μπει αναποδα?
Old 06-03-2009, 12:05 AM
  #97  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Den ksero gia pion les.Alla ksanaleo oti epeidi den prokite gia mena den tha thela na po perisotera.Apla enas diskos tetion prodiagrafon den tha prepe na strabosei...imarton.
Old 06-03-2009, 12:08 AM
  #98  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Ας μας πει εκεινος τοτε οταν μπει μεσα.
Old 06-03-2009, 12:13 AM
  #99  
Registered User
 
ManosS2k's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: somewhere in hell... ];)
Posts: 5,280
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Sportster,Jun 3 2009, 08:13 AM
Αποδειξη η rspec κοβει πάντα, οτι κι αν εχω αγοράσει πριν καλα καλα βγαλω τα λεφτα το εχει χτυπησει στην μηχανη, μαλιστα ηθελα να εκοβα τις προαλλες τιμολογιο και δεν προλαβα να τους το πω γιαι το ειχαν κοψει ηδη αποδειξη λιανικης... δεν ξερω τι εγινε με τον θερμοστατη αλλα μην λεμε οτι θελουμε...
Εμενα πχ στο χταποδι κ στην πεταλουδα δεν μου ειχε κοψει. Και για να λεμε του στραβου το δικιο, τους στελνω μαιλ για να μου πουν τιμη για τα cooling mods + 1 λεβιε (κ καλα να μου κανουν κτ καλυτερο) κ αντι να μου κοψουν μου λενε 140 τα cooling κ 150 ο λεβιες, ενω στο σιτε τους τον ειχαν 130! Απλα ειναι λιγο αστειο. Μου εξηγησαν οτι ειχε ανεβει η τιμη κ απλα δεν μπηκα στον κοπο να ασχοληθώ.
Old 06-03-2009, 12:20 AM
  #100  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by ManosS2k,Jun 3 2009, 10:13 AM
Εμενα πχ στο χταποδι κ στην πεταλουδα δεν μου ειχε κοψει. Και για να λεμε του στραβου το δικιο, τους στελνω μαιλ για να μου πουν τιμη για τα cooling mods + 1 λεβιε (κ καλα να μου κανουν κτ καλυτερο) κ αντι να μου κοψουν μου λενε 140 τα cooling κ 150 ο λεβιες, ενω στο σιτε τους τον ειχαν 130! Απλα ειναι λιγο αστειο. Μου εξηγησαν οτι ειχε ανεβει η τιμη κ απλα δεν μπηκα στον κοπο να ασχοληθώ.
O idios o Nikos (r-spec) paradextike se melos apo edo oti ta xtapodia tous spane...stamatao edo giati tha anapso foties. Oi amesa emplekomenoi as milisoun den tha kano ton dikigoro kanenos.


Quick Reply: Mugen / J's Racing / Spoon Cooling mods



All times are GMT -8. The time now is 12:35 AM.