Γενικά Θέματα εκτός S2000 For all Off Topic posts

Αποχώρηση της Honda από την F1

Thread Tools
 
Old 03-29-2009 | 10:38 AM
  #81  
Dimitrisss's Avatar
 
Joined: Jun 2007
Posts: 2,440
Likes: 0
From: Egaleo,Athens
Default

Καλα αυτος ο Πουρναρακης πρεπει να εχει μεγαλο βισμα για να μεταδιδει τοσα χρονια τη formula.

Η honda για μενα οχι απλα ειχε μεινει πισω αλλα ειχε χασει και το παιχνιδι στη formula και καλα εκανε και εφυγε.Αυτη τη στιγμη την ομαδα την πηρε ο Brawn ενας απο τους 2 κορυφαιους αεροδυναμιστες,εχει ενα μοτερ εξελιγμενο παρα πολυ ολα τα προηγουμενα ετη της Mercedes που εχει παρει και παγκοσμια οδηγων και κατασκευαστων και για αυτο η εκπληκτικη σημερινη πρωτη εμφανιση,η οποια ειχε δεν ειναι καθολου τυχαια γιατι απο τις δοκιμες ηταν πολυ γρηγορη η ομαδα με αποτελεσμα αντιπαλες ομαδες να κανουν και ενστασεις για καποιες αεροτομες που ειχαν τα μονοθεσια οι οποιες απορριφθηκαν!
Old 03-29-2009 | 10:49 AM
  #82  
johnsav's Avatar
Registered User
 
Joined: Nov 2008
Posts: 50
Likes: 0
Default

Επισης εχει την εξαιρετικη ικανοτητα να κατανοει σωστα τους κανονισμους και να ειναι νομιμος προς αυτους, για να μην αναφερθω και στις στρατηγικες οι οποιες εχουν αποφερει πρωταθληματα! Για την HONDA, εχεις απολυτο δικιο, ειχε μεινει αρκετα πισω σε επιπεδο διασυρμου...!
Old 03-29-2009 | 11:14 AM
  #83  
vtecas's Avatar
Registered User
 
Joined: Mar 2009
Posts: 1,485
Likes: 0
From: ATHENS nomizo....
Default

Dimitriss επέτρεψε μου να έχω διαφορετική γνώμη.Το λάθος ξεκίνησε στις αρχές του ΄90 που αποσύρθηκε και έδωσε το βάρος στα αμερικάνικα indy.Δε λέω σάρωσε εκεί αλλά η επιστροφή με την Bar δεν της βγήκε.Πάντως πιστεύω πως αν έμενε φέτος τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.Και τα έμεινε πίσω περί μοτέρ και εξέληξης ,εγώ δεν τα θεωρώ βάσιμα. Το μοτέρ έφταιγε ή το πλάισιο και το στήσιμο που ξεκίνησαν από πολύ χαμηλά αφού η εμπειρία με σασί δεν υπήρχε και ήταν πολύ φρέσκια (ότι εμπειρία ήταν με την bar δηλαδή).Έμαθε και η μερσεντέ να φτιάχνει μοτέρ? τόσα χρόνια η ilmore της τα έφτιαχνε.. Τέλος πάντων,αυτά είναι λόγια και η ουσία είναι ότι κάθε βαμμένος χοντάκιας συνεχίζει να τρώει πίκρα από συνεχόμενες λάθος κινήσεις των στελεχών της Honda. Θα ζούσε ο γέρος και θα είχε αφήσει τα πράγματα έτσι? Η Honda γεννήθηκε και ανδρώθηκε με τους αγώνες και τώρα έχει κάτσει και κλωσάει τα ιβρυδικά και τις μαλακίες της......
Old 03-29-2009 | 02:09 PM
  #84  
nipponS2000's Avatar
15 Year Member
 
Joined: Dec 2005
Posts: 714
Likes: 5
Default

Ρε π@υ$τη μου αυτα οντως δεν γινονται.Να εξελισεται ενα μονοθεσιο σε τετοιο βαθμο απο τη Honda,ενα ολοκληρο χρονο η οποια ειχε ουσιαστικα πεταξει την περσυνη χρονια για να αφοσιωθει ολοκληρωτικα στην εξελιξη του φετινου(2009) μοντελου,να αποχωρει στο παραπεντε(στις δοκιμες δηλαδη δεν βλεπαν τι εκανε το νεο μονοθεσιο???)να την πουλαει στον Brawn που ουσιαστικα αποκτηθηκε απο την Honda για να πρωταγωνιστισει στο πρωταθλημα,να της κοτσαρει ενα μοτερ mercedes και να κανει ντεμπουτο με 1-2 και μαλιστα με τους ιδιους οδηγους!?!?Ε,οχι ρε γαμ@το,ξεφτιλα.Και σημερα δεν το ειδα επειδη απουσιαζε η Honda και ειχα ξενερωσει αφανταστα.Τωρα ακομα πιο σκατα!
Old 03-29-2009 | 02:26 PM
  #85  
vtecas's Avatar
Registered User
 
Joined: Mar 2009
Posts: 1,485
Likes: 0
From: ATHENS nomizo....
Default

Και αν συνεχιστεί αυτό,να δεις ξενέρωμα που θα φάμε και όχι μόνο....Οι παλιομαλάκες Fukui και το συνάφι να δω τι θα κάνουν ,γαμώ τις θέσεις τους και τα μυαλά τους !!
Old 03-29-2009 | 03:45 PM
  #86  
package's Avatar
Registered User
 
Joined: Aug 2007
Posts: 6,073
Likes: 0
Default

Έχετε μετοχές στη Honda?
Old 03-29-2009 | 10:57 PM
  #87  
vtecas's Avatar
Registered User
 
Joined: Mar 2009
Posts: 1,485
Likes: 0
From: ATHENS nomizo....
Default

Ναι εγώ έχω άλλου είδους μετοχές με τη Honda. Δεν είσαι υποχρεωμένος ούτε εσύ ,ούτε κανένας άλλος να σκέφτεται με τον τρόπο που σκέφτομαι εγώ,αλλά για μερικά πράγματα,ιδέες κτλ τα βλέπω με ιδιαίτερο τρόπο
Old 03-30-2009 | 02:31 AM
  #88  
energetic's Avatar
Registered User
 
Joined: Dec 2004
Posts: 30,032
Likes: 2
From: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Default

Φυσικα ολα αυτα τυχαια...

http://www.grandprix.com/ns/ns21314.html
Old 04-02-2009 | 06:02 AM
  #89  
Pakos M's Avatar
Thread Starter
Registered User
 
Joined: Oct 2006
Posts: 476
Likes: 0
Unhappy

τελευταια νεα

Μήπως έπρεπε η κατάταξη να λέει Honda-Honda-Toyota-Toyota;

Δεν ξέρω αν παίζει κάτι ύποπτο με την Brawn αλλά ο συγκεκριμένος δημιούργησε την 7ετία της Ferrari και πιο πριν είχε κάνει θαύματα και με την Beneton. Επίσης από το καλοκαίρι και τις πρώτες δοκιμές το μονοθέσιο πήγαινε αέρα, (μα καλά η Honda δεν έβλεπε τους χρόνους; γιατί αποσύρθηκαν οπότε μπορεί απλά να έγινε πολύ καλή δουλειά.
Πάντως φαίνεται οτι για δέκα χρόνια μόνο το 2004 πλησίασαν στην κορυφή και χρειάζονταν τον Brawn για να τους οργανώσει, και τώρα έφυγαν....

Τώρα για τα υβριδικά τα ξανάπαμε, εγώ να προσθέσω τι τα θέλουν τα διπλά ψαλίδια, τους μεταβλητούς χρονισμούς, τα άκαμπτα πλαίσια και τα τριπλά συγχρονιζέ στα κιβώτια;

σούστες, κυβικά και κρεμαγιέρα θέλει ένα αυτοκίνητο, τα άλλα είναι για τους γκατζετάκηδες.
Old 04-04-2009 | 11:13 PM
  #90  
vtecas's Avatar
Registered User
 
Joined: Mar 2009
Posts: 1,485
Likes: 0
From: ATHENS nomizo....
Default

και αυτό το Σ/Κ λοιπόν έχει πίτσα..κατατακτήριες δοκιμές Μαλαισία ....Βrawn gp 1-4 ...η κοροϊδία συνεχίζεται.....και τα νεύρα μου γίνονται χορδές!!!


Quick Reply: Αποχώρηση της Honda από την F1



All times are GMT -8. The time now is 07:24 AM.