Γενικά Θέματα εκτός S2000 For all Off Topic posts

ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ

Thread Tools
 
Old 01-16-2007, 12:11 PM
  #1  

Thread Starter
 
vtec-man's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Peiraias
Posts: 587
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Wink ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ

Παίδες καλησπέρα,

Μετα απο συζήτηση που είχα με μία φίλη, μου δώθηκε μια ιδέα η οποία μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα και αν και εσείς συμφωνείτε μπορούμε να την υλοποιήσουμε.

Κάθε λέσχη, σύλλογος, σωματείο, ένωση, εταιρεία, παρέα ή οποιοδήποτε άλλη μορφή συγκεντρώνει έναν αριθμό πάνω απο 10 άτομα έχει την δινατότητα διατήρισης prive τράπεζας αίματος για τα μέλη του και τις οικογένειες τουςσε περίπτωση που συμβεί κάτι κακό (μακριά απο εμάς) κακά τα ψέμματα αλλά πολλές φορές (εύχομαι ποτέ) κάποιος απο εμάς ή απο τις οικογένειες μας μπορεί να χρειαστεί αίμα είτε για κάποια χειρουργική επέμβαση, είτε λόγω ατυχήματος είτε λόγω ασθένειας. Σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αρκετά δύσκολο κάποιες ομάδες αίματος να βρεθούν με αποτέλεσμα να κινδυνεύει η ζωή τους. Δεν θα επεκταθώ περαιτέρω για το πόσο χρήσιμο μπορεί να είναι αυτό σε κάποια δύσκολη στιγμή!

Έχουμε λοιπόν την δυνατότητα να δημιουργήσουμε μία δικιά μας τράπεζα αίματος σε κάποιο νοσοκομείο με τίτλο "Λέσχη φίλων του Honda S2000" και να συγκεντρώσουμε εκεί διάφορες ομάδες αίματος για τα μέλη του club και τις οικογένειες μας. Σε περίπτωση που χρειαστεί κάποιος απο εμάς αίμα, θα μπορεί να έχει ΑΜΕΣΗ πρόσβαση στην τράπεζα αίματος μας χωρίς να χρειάστεί να γίνονται ραδιοφωνικές εκλείσεις κ.ο.κ.

Το μόνο που χρειάζετε να κάνουμε είναι να συγκεντρώθούμε (εάν και όταν το αποφασίσουμε, όσοι ενδιαφέρονται, μπορούμε να φέρουμε και φίλους μας) ένα πρωί χωρίς να έχουμε πιεί τα άντερα μας σε ξύδια το προηγούμενο βράδυ και να δώσουμε μία φιάλη αίμα ο καθένας και να εφοδιαστούμε και με την ειδική κάρτα με το όνομα μας και το όνομα της λέσχης μας η οποία στην δύσκολη στιγμή θα μας εξασφαλίσει την πρόσβαση στην τράπεζα.

Μήν φοβάστε, κανείς δεν έπαθε τίποτα, είναι και κλασσικό κόλπο για άδειες απο το στρατό αυτό. Ελπίζω να βρεί θετική ανταπόκριση αυτό το μήνυμα γιατί είναι κατι ουσιαστικό για όλους εμάς. Εγώ προσωπικά έχω την πιό σπάνια ομάδα αίματος στον κόσμο (0) - και είμαι διαθέσιμος να δώσω.

Φιλικά,
Βαγγέλης
Old 01-16-2007, 02:30 PM
  #2  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εισαι γαματος φιλε μου Vtec-Man. Εχεις μελλον εσυ! Αμα αποφασισουμε μεσα ειμαι. (Μεχρι τοτε ελπιζω να μαθω και τι ομαδα αιματος ειμαι!)

Old 01-16-2007, 02:49 PM
  #3  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Εγω παντως δινω αιμα καθε 5 μηνες, μιας και εχω τον υψηλοτερο αιματοκριτη στις 50 μοναδες ειναι και το μεγιστο και επιβαλεται να προσφερω αιμα. Ειμαι και επισημα αιμοδοτης. Το συνιστω ανεπιφυλακτα καθως πολυ συνανθρωποι μας μπορει να το εχουν αναγκη. Η δικια μου ομαδα αιματος ειναι (0+), by the way.

Old 01-16-2007, 09:15 PM
  #4  
Registered User

 
leftis's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: The weasel's nest
Posts: 2,988
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Ωραια ιδεα! Εγω μεσα ειμαι!Καιρος να μαθω και τι ομαδα αιματος ειμαι..!
Old 01-16-2007, 11:51 PM
  #5  
Registered User
 
mhnass2000's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 504
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

na mporousa mesa 8a hmoun...an mh ti allo paidia den uparxei pio suntarxtiko na psaxneis anamesa se diaforous gnostous filous suggeneis kai na briskei o ka8eis mia dikaiologia..to perasa me tous goneis mou xreiastike to aima kai dusthxos den mporousa nabro aima na boh8iso tous kontinoterous mou an8ropous ...DOSTE KAPOTE 8A TO XREIASTITE..AXRHASTO NA NAI..DOSTE
Old 01-17-2007, 12:58 AM
  #6  
Registered User
 
Pakos M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 476
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

H (o) είναι σπάνια αν είσαι στην Αμερική.

Το 85% των ελλήνων έχει (ο)
Old 01-17-2007, 07:30 AM
  #7  
Registered User
 
D_S2000's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 866
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ennoeitai oti eimai ki egw mesa.
Na to thesoyme kai sthn synanthsh ston Ag. Merkoyrio ayrio wste na enhmerwthoyn osoi den exoyn diabasei to sxetiko topic ews twra.
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
palioxaraktiras
Γενικά Θέματα εκτός S2000
4
05-13-2010 06:19 AM
LOCAL S
Γενικά Θέματα εκτός S2000
16
04-13-2009 10:03 AM
Skuzzy
The Corner
0
05-10-2003 11:51 PM
The Unabageler
The Corner
3
12-22-2002 07:48 AM



Quick Reply: ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ



All times are GMT -8. The time now is 07:27 AM.