Γενικά Θέματα εκτός S2000 For all Off Topic posts

ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ - ΑΓΩΝΕΣ

Thread Tools
 
Old 01-30-2011, 05:18 PM
  #1071  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by gmak_s2k,Jan 30 2011, 01:08 AM
Να τους ευγνωμονώ γιατί;;;;.....επειδή πήγαν να με τιμωρήσουν για επεισόδια που δεν είδε, δεν κατέγραψε και δεν άκουσα κανένας;;;;

Το μόνο που φοβάμαι την Τετάρτη είναι την ΑΕΚ και τίποτα άλλο
Σ'αυτά που λες δίκιο έχεις και εγώ μαζί σου είμαι αλλά το θέμα είναι ότι μιλάμε για την ελληνική SupaLeague και η μόνη λογική στην εκάστοτε απόφαση είναι το συμφέρον της ομάδας που ελέγχει το παρασκήνιο.
Για να σου θυμήσω φετινά και μόνο παραδείγματα (αν παρακολουθείς τα δρώμενα σε όλες τις ομάδες) ο ΠΑΟΚ έφαγε μια αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών απλά επειδή κάναμε ένα πολύ μικρό λαικό δικαστήριο στην ΔΙΚΗ ΜΑΣ ομάδα, ΕΚΤΟΣ γηπέδου και καθαρά σε ΛΕΚΤΙΚΟ επίπεδο...
Την ίδια στιγμή τα Γιάννενα όπου μπήκε μέσα οπαδός και χτύπησε τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ έφαγαν απλό πρόστιμο.
Ο βάζελος που ο καπετάνιος διέκοψε την μετάδοση του αγώνα(καταλαβαίνεις το μέγεθος του συγκεκριμένου παραπτώματος φαντάζομαι) την γλίτωσε με 5.000€ πρόστιμο..Ενώ στα δικά τους επεισόδια όπου είχαν γραφεί και για κατεστραμένα μαγαζιά και για μπούκες οπαδών στον αγωνιστικό χώρο ενώ πρωτόδικα τιμωρήθηκαν με μια αγωνιστική κεκλεισμένων, μετά στην έφεση οι δικαστές έκριναν ότι τελικά όλα αυτά προκαλέσθηκαν από αναρχικά στοιχεία(!!!!) που παρύσφρησαν στις τάξεις των φιλάθλων και η τιμωρία εξέπεσε σε απλό πρόστιμο..
Ο δε γάβρος στο μεταξύ μας πρόσφατο παιχνίδι του κυπέλου, την γλύτωσε απλά με ένα μικρό πρόστιμο για τους πυρσούς, ενώ με απαίτηση των διοικούντων του διαγράφηκαν απ'το φύλο αγώνα τα αντικείμενα που βρήκαν το κεφάλι του επόπτη και τα επεισόδια του ημιχρόνου στην φυσούνα, όπου μεταξύ άλλων μπράβοι κλωτσουσαν τον Μουσλίμοβιτς, τον Ποικιλίδη και τον Τσιρίλο.Εκτός αυτών ζήτησαν ευγενικά όπως πάντα απ'το Connex να διαγραφούν οι συγκεκριμένες σκηνές και από το dvd του αγώνα κάτι που ως δια μαγείας έγινε και δεν εμφανίστηκαν άλλη φορά πουθενά αλλού...

Μετά απ'όλα αυτά που μου έρχονται γρήγορα γρήγορα ενδεικτικά στο μυαλό, με ρωτάς να σου απαντήσω με βάση την λογική γιατί να σε τιμωρήσουν;Όταν δώσεις εξήγηση εσύ σε όλα τα παραπάνω τότε θα σου απαντήσω και εγώ..

Και για να περάσουμε και στην περίπτωση της ΑΕΚ τώρα, δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς έγινε αλλά επειδή έχουμε και μια μικρή εμπειρία από γήπεδα μπορώ να καταλάβω ότι πολύ σωστά δεν τιμωρηθήκατε..Ευγνώμονες όμως για την μη τιμωρία σας πρέπει να είσαστε ως προς την κλήρωση επειδή ο αντίπαλος σας είναι ο διαλυμένος παρασκηνιακά φέτος βάζελος.
Για να στο θέσω αλλιώς αν παίζατε με τον γάβρο πιστεύεις ότι θα αθωονόσασταν;Ή αν αυτός ο αγώνας γινόταν πέρυσι με τον ισχυρό στα κέντρα αποφάσεων της ΕΠΟ βάζελο ποια πιστεύεις ότι θα ήταν η κατάληξη της δίκης;
Τα κατηγορητήρια της δικής μας περίπτωσης για τον Βόλο και της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ βασίζονταν στον ίδιο παράγοντα: την έκθεση της αστυνομίας..Στην δική μας περίπτωση και παρά τα αδιάσειστα στοιχεία εντελώς τυχαία η έκθεση του αστυνομικού διευθυντή χρησιμοποιήθηκε με θρησκευτική ευλάβια, ενώ στην δική σας περίπτωση απορρίφθηκε όπως πολύ σωστά επέβαλε η κοινή λογική..


Άντε να περάσουν οι μέρες, να έρθουν και τα Ευρωπαικά παιχνίδια, να μιλήσουμε και καθαρά για αγωνιστικά θέματα να ξεφύγουμε απ'την μιζέρια που μας δέρνει στο κωλοπρωτάθλημα:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=iqeZgTRNNGE [/media]
Old 01-31-2011, 01:41 PM
  #1072  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φίλε Tazio καλά τα λες αλλά.....

Έχω φάει τα γήπεδα με το κουτάλι και αν και καθυστερημένα κατάλαβα ότι δεν αξίζει να τα παίρνεις τόσο σοβαρά και να μπαίνεις τόσο βαθιά στο θέμα....για αυτό και πλέον τα παίρνω όλα πιο ανάλαφρα....τρώω και εγώ τις φρίκες μου (από ότι θα έχεις δει σε παλαιότερα ποστ) αλλά γρήγορα επανέρχομαι στην πραγματικότητα......το μόνο που μένει γύρω από αυτό το θέμα είναι να κάνουμε πλακίτσα για να πειραζόμαστε και τίποτα παραπάνω.....

Για αυτό και θα σου πω ότι να έρχεσαι από εδώ να τα λέμε αλλά πάντα με καλοπροαίρετα πειράγματα από και προς και πάνω από όλα με σεβασμό ο ένας για τον άλλο.....και προς θεού δεν εννοώ οτι δεν δείχνεις σεβασμο ή οτι έχεις κάνει κάτι στραβό αλλά στο λέω για το "άσχημη εξέλιξη" που είπες.....βλέπεις οτι τόσο καιρό λέω τα χίλια μύρια σε όλους.....λέω και για τα χάλια της ομάδας μου φυσικά....και δεν έχω παρεξηγηθεί με κανέναν.....αντιθέτως γελάμε απίστευτα με Χάρη, protogeo κτλ.......

Το ίδιο σε προτρέπω να κάνεις και εσύ και πίστεψέ με ότι όσο η πλάκα κινείται στα πλαίσια του σεβασμού κανείς δεν πρόκειται να ενοχληθεί, καμία άσχημη εξέλιξη δεν πρόκειται να έχουμε......και αν παρ'ελπίδα συμβεί κάτι τέτοιο, εδώ είμαστε να το διευθετήσουμε......

Οπότε να περνάς να τα λέμε και να πειραζόμαστε σε κόσμια πλαίσια.......και θα πειραζόμαστε γιατί Αγγλία είμαι Arsenal και Ισπανία Real (ξέρεις αυ΄τη που της έριξες μια χούφτα γκολ στο πρωτάθλημα.....αλλά περιμένω να πάρω το αίμα μου πίσω στον τελικό του κυπέλλου )

Φιλικά (Κωνσταντίνε πως με βρίσκεις;;;; )
Γιώργος
Old 01-31-2011, 03:46 PM
  #1073  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default


Σοβαρά τα πέρνω μέχρι ένα σημείο, τώρα απ'τη στιγμή που και το ποδόσφαιρο είναι ένα απ'τα πράγματα που γουστάρω απίστευτα και αφιερώνω τόσες ώρες, δεν μπορώ να πω ασχολούμαι επιφανειακά και μόνο..Σαν να λες ότι γουστάρω και ασχολούμαι με τα αυτοκίνητα και απλά ξέρω τι είναι το τιμόνι, και που βρίσκεται το γκάζι και το φρένο..


[QUOTE=gmak_s2k,Jan 31 2011, 02:41 PM]Ισπανία Real (ξέρεις αυ΄τη που της έριξες μια χούφτα γκολ στο πρωτάθλημα.....αλλά περιμένω να πάρω το αίμα μου πίσω στον τελικό του κυπέλλου
Old 01-31-2011, 05:27 PM
  #1074  
Registered User
 
Antwnis's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: athina
Posts: 116
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φίλε Tazio δεν υπάρχει ούτε ένας -σοβαρός- γαύρος που θέλει να παίξει και να περάσει η ομάδα του σε άδεια τούμπα. Όσο για τις προκλίσεις που ενδέχεται να αντιμετοπίσει η αποστολή,μέσα στο παιχνίδι είναι,και πίστευω ότι θα βοηθήσει την ομάδα μου να μην παρασυρθεί από το ψυχρό άδειο γήπεδο.

Όσο γι αυτα που λες ότι έγιναν στη φυσούνα στο πρόσφατο ματσάκι,ένα βιντεάκι που είδα στο utube [δεν είχε σβηστεί?] μπράβους δεν παρατήρησα.

Όσο για το τι έγινε στην διάρκεια του παιχνιδιού από την εξέδρα παρατήρησα 5-6 φωτοβολίδες που έπεσαν στο γήπεδο χωρίς "αποδέκτη" και με το υπόλοιπο πέταλο να κράζει .... [ανάψαμε πάνω απο 200 αλλά οι 5 βλάκες τις πέταξαν]
Old 02-01-2011, 10:04 AM
  #1075  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Tazio,Feb 1 2011, 02:46 AM
Κάτι θα πάρεις και εκεί φίλε μου Γιώργο..Τώρα αίμα θα είναι, σπέρμα θα είναι...Δεν ξέρω, θα σε γελάσω..
Βαγγέλη μου εγώ πάντως θα το παίξω over

Ότι και να λέμε η Barca είναι μία κλάση μόνη της.....διαστημάνθρωποι είναι οι φούστηδες .....χαίρεσαι να τους βλέπεις ακόμα και όταν είσαι αντίπαλος και τρως 5 τεμάχια.....

Όσο για το επιφανειάκα που σου είπα το εννοούσα με την έννοια οτι δεν χρειάζεται να φτάνουμε να χαλιόμαστε και να χαλάμε τις καρδιές μας και με άλλους γιατί πολύ απλά μας δουλεύουν ΟΛΟΙ ακόμα και αυτοί που δηλώνουν δικοί μας....οπότε.....

Και να ξέρεις, και πιστεύω οτι ξέρεις, οτι ΠΟΤΕ τα πράγματα δεν είναι όπως δείχνουν και όπως μας τα παρουσιάζουν.....λίγες άκρες να έχεις μαθαίνεις κάτι πράγματα που φτάνεις και λες "αι στο δι@ολο όλοι σας".....οπότε......ΧΑΛΑΡΑ και καλή καρδιά

Σίγουρα θα υποστηρίξεις την ομάδα σου, θα ασχοληθείς με αυτήν αλλά μέχρι εκεί.......δεν αξίζει να παίρνεις ΤΙΠΟΤΑ στα σοβαρά

Τα παραπάνω είναι απλά η γνώμη μου και δεν προσπαθώ να σε πείσω να τα δεις έτσι απλά εκφράζω την άποψή μου μετά από περίπου 20 χρόνια στα γήπεδα, τους συνδέσμους κτλ.
Old 02-01-2011, 11:41 PM
  #1076  
Registered User

 
Amaretos's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Peiraeus
Posts: 2,269
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εχω καλο προαίσθημα για σημερα το βραδυ...ακουτε παλιοκιτρινοι :Ρ :Ρ
Old 02-02-2011, 08:33 AM
  #1077  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Άρη και εγώ είχα καλό προαίσθημα....για εσάς.....για το βράδυ....αλλά αναθάρρησα όταν έμαθα ότι παίζει ο Σαριέγκι(ς) ....θέλω να πιστεύω οτι όλο και κάποια μ@λ@κία θα κάνει

Για να δούμε τι θα δούμε.....

Την στιγμή που γράφω πάντως, ο Δικέφαλος του Βορρά αφήνει έξω τον GAYρο ......γιατί μας το κάνετε αυτό;;;;.....θέλω να δω τον κwlοτούμπα τρομοκράτη φούστη αλγερινό με την κόκκινη φανέλα (φοράνε στα μπουρδ€la ) στο ΟΑΚΑ ......τέσπα....σας συγχωρώ
Old 02-02-2011, 09:05 AM
  #1078  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εληξε, και τα πράγματα δεν ήρθαν Τούμπα....ΠΑΟΚ στα ημιτελικά......
Old 02-02-2011, 12:49 PM
  #1079  
Registered User
 
HavefuNs2k's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 124
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

δεν υπαρχει αυτο ρε ΑΕΚΑΡΑ δεω υπαρχει.....
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=tOsdYsCYzKE
Old 02-02-2011, 01:27 PM
  #1080  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

[media]http://www.youtube.com/watch?v=WcKSO_Zv04U [/media]&feature=related

ΛΑΓΟΥΔΑΚΙ ΘΑ΄ΡΘΕΙΣ;;;;;......ΣΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΡΟΤΑ.......





Υ.Γ. Η φωτογραφία είναι τραβηγμένη από εμένα......ευτυχώς είχα όλα τα υλικά για το concept


Quick Reply: ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ - ΑΓΩΝΕΣ



All times are GMT -8. The time now is 01:22 AM.