Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό Συζητηση σχετικα με το αμαξωμα, κουκουλα, εσωτερικο, καθως και λυσεις, επιδιορθωσεις και βελτιωσεις

Veilside

Thread Tools
 
Old 03-02-2010, 01:55 PM
  #21  
Registered User
 
Thanix's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 25
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Divider,Mar 2 2010, 05:59 PM
Ευχάριστο πολύ για όλες τις πληροφορίες παίδες! checkara το site τις carmania k όντως έχει το κοστούμι εκεί δυστυχώς δεν έχει συνεργάτες στην αθηνα αλλα μια εκδρομούλα ως την θήβα δεν θα με χάλαγε.. Τόλιας.. έχω ακούσει μονο αρνητικά δεν νομίζω να τον επισκεφτώ...
Ορίστε πως περιμένω να δείξει το αμάξι με το κοστούμι


by the way έλιωσα με την pic του καγκουρό! χάχα +1
Ευχάριστο k πάλι μόλις με το καλο κάνω τις αλλαγές μου θα ανεβάσω pics!


Καλοταξιδο να ειναι φιλε αλλα....κριμα ειναι να κανεις το αυτοκινητο σου ετσι
Old 03-02-2010, 02:27 PM
  #22  

 
S2Kbaris's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Kws island
Posts: 1,263
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by gmak_s2k,Mar 2 2010, 10:37 PM
Όσο αφορά το mix'n'match που σου προτείνει ο s2kbaris (άλλο μπροστινό από το υπόλοιπο body kit) προσωπικά με βρίσκει αντίθετο και επιπλέον είναι ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟ να καταφέρεις να τα συνδυάσεις γιατί κάποιες από τις "γραμμές" που νοητά συνδέουν τα κομμάτια δεν θα κάθονται, θα δείχνουν παράταιρα, στο μάτι θα χάνουν πολύ και το αποτέλεσμα θα είναι απογοητευτικό. Το έχω δοκιμάσει και το ξέρω.
http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...%26tbs%3Disch:1

εδώ πάντως μια χαρά τον έχουν ταιριάξει αν δεν κάνω λάθος ο προφυλαχτήρας είναι τις c-west (θα τον προτιμούσα σε εφανισι παρα τον προφυλαχτήρα τις veliside
Old 03-02-2010, 02:47 PM
  #23  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ο προφυλακτήρας είναι όντως της C-WEST.

Τώρα όσο αφορά το πως έχει ταιριάξει.....περί ορέξεως

Εγώ απλά θα σου πω οτι αν το έβλεπες προφίλ θα διέκρινες και μόνος σου ότι...

Τα τελειώματα του προφυλακτήρα στα πλάγια φτάνουν πιο χαμηλά από το πλαινό σπόιλερ.
Επίσης το πλαινό σπόιλερ στους εμπρός θόλους φτάνει πιο ψηλά (δες την πάνω βίδα) από το σκαλοπάτι του προφυλακτήρα κάτι που θα έπρεπε να είναι το ένα στο ίδιο ύψος με το άλλο.

Επιπλέον τα σπόιλερ της Veilside είναι πολύ ιδιαίτερα καθώς έχουν πολλά "νεύρα" και δεν μπορούν να ταιριάξουν εύκολα με "κομμάτια" όπως της C-WEST που έχει πιο λιτές γραμμές.

Όλα τα παραπάνω μπορεί να σου φαίνονται λεπτομέρειες αλλά αν το έβλεπες live από κοντά θα διέκρινες τις διαφορές και μόνος σου.

Άσε που για να πεις οτι ταιριάζουν τα κομμάτια θα πρέπει να δεις το αυτοκίνητο συνολικά (έμπρος, πλάι, πίσω) και από αυτή η φωτογραφία που έβαλες δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα (π.χ. δεν φαίνεται τι φοράει πίσω).

Βέβαια ξαναλέω...περί ορέξεως
Old 03-02-2010, 02:53 PM
  #24  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

[media]http://www.youtube.com/watch?v=6tASaPvValI [/media]




Old 03-02-2010, 03:45 PM
  #25  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

uma κλαιω....χαχαχαχαχαχα
Old 03-03-2010, 12:08 AM
  #26  
Registered User
Thread Starter
 
Divider's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 22
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Bodykit VS Stock η κατάσταση!
Είναι καθαρά θέμα γούστου όπως είπε και το παλικάρι..
Εμείς πχ που έχουμε γούστο μας αρέσουν τα bodykit
Τώρα σοβαρά έχετε δώσει όλοι εξαιρετικές πληροφορίες k ακόμη πιο ενδιαφέρουσες γνώμες.
Από την μια σκεφτόμουν γνήσιο Veilside λόγο πλαστικής κατασκευής k ανθεκτικότητας.. δεν είχα σκεφτεί τον παράγοντα επιδιόρθωση και από αυτήν την άποψη μάλλον συμφέρει ο πολυεστέρας..μέσα στα λαγούμια τις αθηνας εξάλλου όλο και κάπου θα βρει όσο k να προσεχεις.. Ξέρει κανεις στο περίπου ποσο κοστίζουν τα πολυεστερικά?
Όσο για τον τόλια.. έχει ακούσει κανεις την έκφραση που λένε όταν κάποιος κάνει λάθος? "Γράψε τόλιας" δεν έχει k τόσο καλο όνομα..Μερικές πληροφορίες ακόμη όμως για τον τόλια δεν θα με πείραζε...
Old 04-12-2010, 04:29 AM
  #27  
Registered User
Thread Starter
 
Divider's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 22
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τελικά η αναμονή κράτησε περισσότερο απ όσο περίμενα αλλα επιτέλους το έχω στα χερια μου.. και παιδιά πραγματικά τώρα δεν μου πάει η καρδια να του βάλω bodykit...μονο μια ζάντα θέλει γιατί πραγματικά δεν ξέρω με πια λογική ο προηγούμενος ιδιοκτητης έβαλε αυτήν...

Old 04-12-2010, 04:32 AM
  #28  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Επαθε κατι η ζαντα σου και ειναι ετσι?
Old 04-12-2010, 04:39 AM
  #29  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Θεοδοση, ετσι ειναι το σχεδιο της ζαντας.

Divider καλοριζικο, καλοταξιδο και χαιρομαι που αλλαξες γνωμη για το body kit. Αντε να σε δουμε κι απο κοντα, σημερα εχουμε συναντηση αν θες να ερθεις ή ερχεσαι στην εκδρομη μας τη Κυριακη.

Αντε να αλλαξεις και τα στοιχεια σου απο Enthusiast σε Owner. ΜΥ99-ΜΥ02 βλεπω οτι πηρες. Για λεγε περισσοτερα για το νεο σου αποκτημα.
Old 04-12-2010, 04:56 AM
  #30  
Registered User
Thread Starter
 
Divider's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 22
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ευχάριστο φιλε energetic..
Είμαι απόλυτα ερωτευμένος/ικανοποιημένος από το αριστούργημα τις honda!
Δεν το περίμενα τόσο απολαυστικό!
Το μονο που με ξενέρωσε είναι ότι προς μεγάλη μου έκπληξη μετά την αγορά πήγα να δω τι παίζει με την ρεζέρβα μιας k είχα ακούσει 1002...δεν είχε ρεζέρβα και έλειπε όλο το set με τα εργαλεία! Σε ποιον να πάει το μυαλό να το checkarei αυτό πριν ολοκληρώσει μια αγορά! τέλος πάντων!
Μια zantoula ζαχαρώνω τώρα στον ζανιά και πιστεύω είμαι κομπλέ!
Για σήμερα λίγο δύσκολο γιατί δουλεύω στις 6 αλλα σίγουρα θα έρθω σε κάποια συνάντηση το συντομότερο δυνατόν! Δεν γίνετε να χάσω τόσα S μαζεμένα!


Quick Reply: Veilside



All times are GMT -8. The time now is 06:17 PM.