Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό Συζητηση σχετικα με το αμαξωμα, κουκουλα, εσωτερικο, καθως και λυσεις, επιδιορθωσεις και βελτιωσεις

Topsonline

Thread Tools
 
Old 11-18-2010, 02:10 PM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
kordelinos's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 645
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Topsonline

Καλησπερα παιδια..Εχει αλλαξει καποιος κουκουλα και εχει βαλει καποια απτις 2 παραπανω εταιριες?Ειναι ο ξαδερφος μου αγγλια και βρηκε ενα μαγαζι που συνεργαζεται με topsonline και φερνει τις παραπανω κουκουλες...Διαβασα στο αμερικανικο forum αλλα θα ηθελα και καμια "ντοπια γνωμη"

http://www.topsonline.com/index.php?Depart...rmodelID=747000

οπως φαινεται και στο link η robbins ειναι πιο ακριβη αλλα μιλησα με topsonline και μου ειπαν οτι δεν παιζουν διαφορες...Και κατιο αλλο αν φερω απο Αμερικη τελικα,θα την πιασουν τελωνειο ε?
Old 11-18-2010, 02:36 PM
  #2  
Registered User
Thread Starter
 
kordelinos's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 645
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

https://www.s2ki.com/forums/index.ph...c=517484&st=25

https://www.s2ki.com/forums/index.php?showtopic=448840

Σε μερικες εφαρμογες το τζαμι ειναι ιδιο με το ΟΕΜ..Σε αλλες ειναι πιο ψηλα..δεν μπορω να βγαλω ακρη..
Old 11-19-2010, 02:07 AM
  #3  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Έχω βάλει εγώ την EZ με Canvas. Την είχα φέρει από Αμερική και ως δια μαγείας δεν είχε περάσει τελωνείο

Η ποιότητα του υφάσματος είναι πολύ καλή. Καλύτερο και από το βινύλιο που έχει το εργοστασιακό. Έχω να επισημάνω μόνο 2 μειονεκτήματα στο πώς κάθησε η κουκούλα. Δες την παρακάτω photo από τα link που έδωσες:



Έχω και εγώ ακριβώς τα ίδια προβλήματα με αυτή την εγκατάσταση
1. Το μικρό ριτίδιασμα που κάνει το ύφασμα στο κατω δεξί μέρος του παραθύρου
2. Το "κενό" που υπάρχει μεταξύ του πάνω μέρους του παραθύρου και της κουκούλας με αποτέλεσμα να φαίνεται μέρος από τα λάστιχα

Σχετικά με το 2ο είχα μιλίσει με τον Χρήστο (FUN) και μου είχε πει ότι ίσως ο ΛΟΥ που έκανε την εγκατάσταση να έχει ξεχάσει να περάσει κάποια συρματάκια που θα κάνανε την κουκούλα να "κουρμπάρει" προς τα κάτω για να καλύψει και τα λάστιχα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν πήγα ποτέ ξανά στον Λου για να το δω το θέμα...

Ελπίζω να σε βοήθησα.
Old 11-19-2010, 02:38 AM
  #4  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Σχετικά με το 2ο είχα μιλίσει με τον Χρήστο (FUN) και μου είχε πει ότι ίσως ο ΛΟΥ που έκανε την εγκατάσταση να έχει ξεχάσει να περάσει κάποια συρματάκια που θα κάνανε την κουκούλα να "κουρμπάρει" προς τα κάτω για να καλύψει και τα λάστιχα.
Τάσο αν δεν το έχεις κάνει μέχρι τώρα πρέπει να το κάνεις κάποια στιγμή γιατί αυτό το συρματόσχοινο που περνάει πάνω έχει 2 χρησιμότητες

1) Κρατάει σφιχτή και τεντωμένη την κουκούλα για να μην μπαίνει αέρας
2) Εμποδίζει κάποιον να περάσει το χέρι ανάμεσα στο τζάμι και την κουκούλα που τώρα πιστεύω χωρίς αυτό αν το δοκιμάσεις θα χωρέσει και το δικό σου χέρι με λίγη προσπάθεια

Kordelino δεν θα συνιστούσα τόσο την ΕΖ tops
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
EVAN&MONICA
The S2000 Gallery
9
07-02-2011 07:25 AM
martin j
Car Talk - Non S2000
0
09-22-2008 11:22 AM



Quick Reply: Topsonline



All times are GMT -8. The time now is 11:16 PM.