Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό Συζητηση σχετικα με το αμαξωμα, κουκουλα, εσωτερικο, καθως και λυσεις, επιδιορθωσεις και βελτιωσεις

Ρύθμιση hardtop

Thread Tools
 
Old 11-09-2010, 11:08 PM
  #11  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by S2000_FUN,Nov 8 2010, 12:43 AM
Λοιπόν παιδιά χτες που ήμουν Χαλκίδα ήρθε ένα παιδί από Θήβα που είχε έρθει παλαιότερα σε συνάντηση να του ρυθμίσω το hardtop. Φανταστείτε ότι ήρθε σπίτι μου μόνο με το ένα κλείστρο κουμπωμένο

Πρώτη φορά είδα hardtop να είναι τόσο εκτός από τα κλείστρα. Το δεξί κούμπωνε κανονικά και το αριστερό κλείστρο έπεφτε πολύ εκτός της χούφτας. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν στραβό και αυτό λέει του είχε πει ο ΛΟΥ. Τελικά αφού το μέτρησα προσεκτικά διαπίστωσα ότι δεν ήταν στραβό. Για πρώτη φοορά έλυσα την επένδυση του hardtop για να φτάσω πίσω στους ρυθμιστές από τα καρφια του hardtop. τελικά τα αριστερά ήταν εντελώς εκτός. Το ρύθμισα το σιλικόναρα και το παιδί έφυγε τσισευτυχισμένο χωρίς να κάνει το hardtop ούτε ένα τσικ. Έμαθα και εγώ κάτι καινούριο αφού πάντα φοβόμουνα να ανοίξω την επένδυση αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν αναγκαστικό
Μπράβο Χρήστο!
Old 11-09-2010, 11:45 PM
  #12  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by S2000_FUN,Nov 10 2010, 09:53 AM
Και όμως Βαγγέλη. Και εγώ όταν το βάζω αφού του έχω περάσει σιλικόνη δεν κάνει καθόλου θόρυβο. Σιγά σιγά όμως αρχίζουν να παρουσιάζονται και θέλει ξανά
Και οχι μονο στο hardtop αλλα και σε κουκουλα, αν και το γνωριζεις αυτο απλα το αναφερω και για οσους δεν το γνωριζουν.

Ενα αυτοκινητο θελει παντα σωστη συντηρηση για να παραμεινει σαν καινουργιο ή τουλαχιστον σε μια καλη κατασταση.

Παντως για τη ρυθμιση του hardtop, προφανως ειχε γινει κακη συναρμολογηση του απο την αρχη. Μηπως εμαθες αν ηταν ετσι ρυθμισμενο απο τη Honda? Ή δεν γνωριζει ο κατοχος του το ιστορικο του? Υπαρχουν περιπτωσεις που ιδιωτες παραγγελνουν καινουργιο hardtop και το συναρμολογουν εκτος Honda.
Old 11-10-2010, 05:27 AM
  #13  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2000_FUN,Nov 8 2010, 10:43 AM
Λοιπόν παιδιά χτες που ήμουν Χαλκίδα ήρθε ένα παιδί από Θήβα που είχε έρθει παλαιότερα σε συνάντηση να του ρυθμίσω το hardtop. Φανταστείτε ότι ήρθε σπίτι μου μόνο με το ένα κλείστρο κουμπωμένο

Πρώτη φορά είδα hardtop να είναι τόσο εκτός από τα κλείστρα. Το δεξί κούμπωνε κανονικά και το αριστερό κλείστρο έπεφτε πολύ εκτός της χούφτας. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν στραβό και αυτό λέει του είχε πει ο ΛΟΥ. Τελικά αφού το μέτρησα προσεκτικά διαπίστωσα ότι δεν ήταν στραβό. Για πρώτη φοορά έλυσα την επένδυση του hardtop για να φτάσω πίσω στους ρυθμιστές από τα καρφια του hardtop. τελικά τα αριστερά ήταν εντελώς εκτός. Το ρύθμισα το σιλικόναρα και το παιδί έφυγε τσισευτυχισμένο χωρίς να κάνει το hardtop ούτε ένα τσικ. Έμαθα και εγώ κάτι καινούριο αφού πάντα φοβόμουνα να ανοίξω την επένδυση αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν αναγκαστικό
Α,ρε Διασκέδαση ...
Πραγματικά μπράβο σου ρε Χρήστο, στο έχω πει και από κοντά και θα στο ξαναπώ και από εδώ, μακάρι να υπήρχαν περισσότεροι σαν εσένα.
Και μόνο για την απόσταση που έκανε το παιδί και ήρθε φαντάσου την εκτίμηση του στο πρόσωπό σου.
Εγώ πάντως αν ήμουν στη θέση του θα έβρισκα λίγο χρόνο να το ποσταρω και εδώ μέσα γιατί αυτά τα πράγματα πρέπει να λέγονται
Related Topics
Thread
Thread Starter
Forum
Replies
Last Post
Borrelia Burgdorferi
Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό
0
06-03-2015 11:53 PM



Quick Reply: Ρύθμιση hardtop



All times are GMT -8. The time now is 04:48 AM.