Αμάξωμα - Κουκούλα - Εσωτερικό Συζητηση σχετικα με το αμαξωμα, κουκουλα, εσωτερικο, καθως και λυσεις, επιδιορθωσεις και βελτιωσεις

Αλλαγή κουκούλας....

Thread Tools
 
Old 09-22-2010, 07:04 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Αλλαγή κουκούλας....

Καλησπέρα σε όλους

'Ηρθε η ώρα και για το δικό μου S να αναβαθμιστεί στον τομέα της κουκούλας και να μπει καινούργια με κρύσταλλο.....και άργησα κιόλας.

Έψαξα όσα έχουν ήδη γραφτεί γύρω από το θέμα του....."ποιος μάστορας είναι ο καλύτερος".....για τέτοια δουλειά αλλά οι πληροφορίες που βρήκα ήταν διάσπαρτες.

Σκέφτηκα λοιπόν να ανοίξω αυτό το τοπικ, και για μένα αλλά και για όσους θα το χρειαστούν στο μέλλον, για να συγκεντρώσουμε εδώ όλους τους δυνατούς μάστορες για αυτή την δουλειά.

Όποιος γνωρίζει λοιπόν ας μου πει ποιος είναι ο καλύτερος μάστορας για τοποθέτηση καινούργιας κουκούλας με κρύσταλλο σε AP1.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

Υ.Γ. Μάριε αν κρίνεις πως πρέπει να μεταφέρεις το τοπικ...κάντο
Old 09-22-2010, 07:38 AM
  #2  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ο Μαστορας στη βουλιαγμενης εκανε πολυ καλη δουλεια σε φιλο πριν λιγο καιρο, δεν ξερω αν σε βολευει η περιοχη, παντως γενικα δεν ειναι κ επιστημη...νομιζω πως μετα απο τοσα χρονια κυκλοφοριας του σ2κ οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο θα κανει σωστη τοποθετηση...
Old 09-22-2010, 09:33 AM
  #3  
Registered User
 
orienta's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 171
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

δεν το κανει και οποιδηποτε πιστεψε με....
Old 09-22-2010, 09:45 AM
  #4  
Registered User
 
marios s2k's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: Athens
Posts: 33
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by katanaman,Sep 22 2010, 07:38 AM
Ο Μαστορας στη βουλιαγμενης εκανε πολυ καλη δουλεια σε φιλο πριν λιγο καιρο, δεν ξερω αν σε βολευει η περιοχη, παντως γενικα δεν ειναι κ επιστημη...νομιζω πως μετα απο τοσα χρονια κυκλοφοριας του σ2κ οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο θα κανει σωστη τοποθετηση...
Μπορεις να μου πεις που ειναι αυτος ο μαστορας στη βουλιαγμενης? Θελω να βαλω και εγω με τζαμι..! Κοστος τοποθετησης ξερεις?!
Old 09-22-2010, 09:46 AM
  #5  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Καλό θα ήταν αν κάποιος έχει μια αρνητική εμπειρία να γράψει την άποψη του, τεκμηριωμένη έτσι ώστε να μην την πατήσει και κάποιος άλλος στο μέλλον.

Γενικά αυτό το τόπικ θα μπορούσε να χρησιμεύσει ως εργαλείο για κάποιον που σκέφτεται να αλλάξει κουκούλα. Είτε για το που να πάει είτε για το που να ΜΗΝ πάει.

Απο επίσημη αντιπροσωπεία, εγώ άλλαξα την κουκούλα στον Σωτηρόπουλο στον Αγ.Στέφανο.
Μου έκαναν καλή δουλειά στην τοποθέτηση με το μοναδικό μου παράπονο ότι το λάστιχο απο την μεριά του συνοδηγού φαίνεται να έχει ταλαιπωρηθεί λίγο και ψιλοκρέμεται. Το είδα εκ των υστέρων όμως και δεν παραπονέθηκα ποτέ...
Old 09-23-2010, 12:32 AM
  #6  
Registered User
 
package's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 6,073
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu,Sep 22 2010, 07:46 PM
Καλό θα ήταν αν κάποιος έχει μια αρνητική εμπειρία να γράψει την άποψη του, τεκμηριωμένη έτσι ώστε να μην την πατήσει και κάποιος άλλος στο μέλλον.

Γενικά αυτό το τόπικ θα μπορούσε να χρησιμεύσει ως εργαλείο για κάποιον που σκέφτεται να αλλάξει κουκούλα. Είτε για το που να πάει είτε για το που να ΜΗΝ πάει.

Απο επίσημη αντιπροσωπεία, εγώ άλλαξα την κουκούλα στον Σωτηρόπουλο στον Αγ.Στέφανο.
Μου έκαναν καλή δουλειά στην τοποθέτηση με το μοναδικό μου παράπονο ότι το λάστιχο απο την μεριά του συνοδηγού φαίνεται να έχει ταλαιπωρηθεί λίγο και ψιλοκρέμεται. Το είδα εκ των υστέρων όμως και δεν παραπονέθηκα ποτέ...
Ανέφερες το παράπονο σου στον Γιάγκο?
Old 09-23-2010, 12:33 AM
  #7  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by package,Sep 23 2010, 10:32 AM
Ανέφερες το παράπονο σου στον Γιάγκο?
Λεει το παιδι:

Το είδα εκ των υστέρων όμως και δεν παραπονέθηκα ποτέ...

Old 09-23-2010, 12:35 AM
  #8  
Registered User
 
package's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 6,073
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by eddiex,Sep 23 2010, 10:33 AM
Λεει το παιδι:

Το είδα εκ των υστέρων όμως και δεν παραπονέθηκα ποτέ...

Ρε μ@λ@κ@ Θεοδόση, τράβα να δεις αν έρχομαι?
Old 09-23-2010, 12:36 AM
  #9  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Τσου, και δεν το έγραψα εδώ ως "παράπονο" - όπως γράφω πιο πάνω (γιατί ξέρω ότι θα το δει ο Γιάγκος) αλλά ως ενημέρωση. Ίσως να μην είναι σωστό να το γράφω γιατί ίσως να μην είχε πέσει στην αντίληψη των μαστόρων αλλά απο την άλλη δεν θα το κρύψω κιόλας.

Δεν ξέρω μπερδεύτηκα.

Old 09-23-2010, 12:39 AM
  #10  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by package,Sep 23 2010, 10:35 AM
Ρε μ@λ@κ@ Θεοδόση, τράβα να δεις αν έρχομαι?
Ηρθες... Τωρα?


Quick Reply: Αλλαγή κουκούλας....



All times are GMT -8. The time now is 08:20 PM.