Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

s2000 η rx8?

Thread Tools
 
Old 03-15-2010, 10:22 AM
  #231  
Registered User
 
MANOS's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 7,215
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Και για να πω και κατι σοβαρο, οταν πρωτοαγορασα κι εγω το S και ως κατοχος γρηγορων αυτοκινητων νομιζα οτι ημουνα η υπερτατη οδηγαρα.
Μολις δοκιμασα να κανω οτι εκανα και με τα αλλα παραλιγο να μαζεψω κατι πορτοκαλιες....
Τοτε καταλαβα τι σημαινει "ειμαι οδηγαρα". Οσοι μπορουν και πανε ταπα ενα S κυριως σε στροφες και πιστες κλπ, αυτοι λεγονται οδηγαρες και δυστυχως ειναι πολυ λιγοι. Το να λεω "ειναι σκοτωστρα" και φταιει το αμαξι που ειμαι κουλομαρια ειναι το ευκολο.
Εγω λεω οτι το S ειναι ΠΟΛΥ μεγαλο σχολειο και για λιγους.... οσο ασχολεισαι μαζι του τοσο βελτιωνεσαι σαν οδηγος....
Απλα πραγματα.
Old 03-15-2010, 10:34 AM
  #232  
Registered User
 
michail's Avatar
 
Join Date: Feb 2003
Location: THESSALONIKI!
Posts: 1,109
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by alexo4562,Mar 15 2010, 06:52 PM
Το οτι να'ναι παληκαρι εχει μια ΕΡΩΤΗΣΗ...

Ενω εχω οδηγησει και τα 2...με κραζετε γιατι κρινω ενω δεν ειμαι κατοχος S..


Ποσοι απο εσας που λετε αυτα για το RX-8...Εχετε οδηγησει ενα...ΠΟΣΟΙ..???
Εχω οδηγησει μαμα,ελαφρως βελτιωμενα κ βελτιωμενα μπουνια,καθως και ε30 μ3 γνησια,τροπετο κ τρομπετο,τουρμπο,ε46 μ3γνησια,τροπετο κ τρομπετο,κομπρεσορατο κ κοπρε-σορατο και πορσε και πολλα,πολλα αλλα. . . . . .


S2Κ Τ Ε Λ Ο Σ ! ! !
Old 03-15-2010, 10:48 AM
  #233  
Registered User
 
dennis2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 706
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Την αίσθηση που αποκομίζει κανείς όταν οδηγεί το S, δεν την παίρνει από άλλο αμάξι. Μυθικό στήσιμο και αξεπέραστη κρεμαγιέρα. Δε συγκρίνεται με το rx8 για κανένα λόγο. Δεν είναι ότι είναι καλύτερο, είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. Είναι σα να συγκρίνουμε τα μούσμουλα με τα τρόλλεϋ. Αν θες sportscar θα πάρεις S. Μάριε πόσταρε κι εδώ το τόπικ που ο τυπάς μόλις "γύρισε" στο 3ο του S σε παρακαλώ. Δεν είναι τυχαίο.
Μάνο μιάς και είναι της μόδας, κάνε poll " RX8 vs Miele".
Old 03-15-2010, 10:51 AM
  #234  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by dennis2k,Mar 15 2010, 08:48 PM
Την αίσθηση που αποκομίζει κανείς όταν οδηγεί το S, δεν την παίρνει από άλλο αμάξι. Μυθικό στήσιμο και αξεπέραστη κρεμαγιέρα. Δε συγκρίνεται με το rx8 για κανένα λόγο. Δεν είναι ότι είναι καλύτερο, είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. Είναι σα να συγκρίνουμε τα μούσμουλα με τα τρόλλεϋ. Αν θες sportscar θα πάρεις S. Μάριε πόσταρε κι εδώ το τόπικ που ο τυπάς μόλις "γύρισε" στο 3ο του S σε παρακαλώ. Δεν είναι τυχαίο.
Μάνο μιάς και είναι της μόδας, κάνε poll " RX8 vs Miele".
Οριστε το τοπικ που αναφερεις.

On again, off again, on again, off again.... On again!
Old 03-15-2010, 10:54 AM
  #235  
Registered User
 
dennis2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 706
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Έτσι
Old 03-15-2010, 11:57 AM
  #236  

 
kosdali's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: thessaloniki
Posts: 1,241
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

το s2000 δημιουργηθηκε για να το οδηγεις και οχι για να σε οδηγει,
θα μπορουσε κανεις να το χαρακτηρησει σαν μια μηχανη αξιολογησης και εξελιξης οδηγικης αντιληψης και ικανοτητων της οποιας τα ''levels'' δεν τελειωνουν ποτε μιας και παντοτε εχει να σου μαθει και κατι ακομα...

το ρχ8 ειναι ενα καλο πισωκινητο ''τυπου'' κουπε με αξιολογη ιπποδυναμη και στησιμο,κακη κλιμακωση στο σασμαν προβληματικο και πολυεξοδο μοτερ,και μετρια αισθηση στο τιμονι που θα σου προσφερει απλα σβελτες μετακινησεις με ασφαλεια

μου αρεσει αρκετα το ρχ8 σαν συνολο αλλα δεν μπορει να συγκριθει οδηγικα με το s2000 με τιποτα...
Old 03-15-2010, 05:37 PM
  #237  
Registered User

 
palioxaraktiras's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 621
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ρε παιδια ειστε λιγο απολυτοι μου φαινεται...το παιδι ειπε οτι εχει οδηγησει και τα 2 και του ταιριαξε περισσοτερο το rx8 γιατι ειναι ποιο φιλικο...και αφου αυτο ειναι το δικο του κριτηριο,αποτελεσματικα,ει ναι καλυτερο γι αυτον...το s ειναι απολυτο και δυσκολο για καποιον που δεν εχει εμπειρια πανω σ΄αυτο και εδω δεν υπαρχει αμφιβολια...σε πολλους δεν αρεσει ο τροπος οδηγησης του s και μιλαω για γνωστες και οχι κουλομαριες...εγω το εχω ενα χρονο και κατι και τωρα αρχισε να μου αρεσει που πηγαινω εδω και κανα μηνα καθε βδομαδα στο διονυσο να το μαθω...παλιοτερα ειχα ξενερωσει τελειως...καλα για το rx 8 ουτε λογος απο εμενα γιατι σαν πακετο ειναι απαραδεκτη και χαζη αγορα για λογους που βαριεμαι να γραψω,και το λεω αφου εχω οδηγησει το cosmo ενος φιλου μου αρκετες φορες...εγω θα σου προτεινα ενα mx5 mk 2.5 και τελος...η αν θες κατι που δεν θα βαρεθεις ποτε το s...
Old 03-15-2010, 10:19 PM
  #238  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Φτιάχνω κρεβάτι να κοιμάμαι και με το S2000 Αυτό τα λέει όλα
Old 03-15-2010, 11:03 PM
  #239  
Registered User
 
michail's Avatar
 
Join Date: Feb 2003
Location: THESSALONIKI!
Posts: 1,109
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by palioxaraktiras,Mar 16 2010, 03:37 AM
ρε παιδια ειστε λιγο απολυτοι μου φαινεται...το παιδι ειπε οτι εχει οδηγησει και τα 2 και του ταιριαξε περισσοτερο το rx8 γιατι ειναι ποιο φιλικο...και αφου αυτο ειναι το δικο του κριτηριο,αποτελεσματικα,ει ναι καλυτερο γι αυτον...το s ειναι απολυτο και δυσκολο για καποιον που δεν εχει εμπειρια πανω σ΄αυτο και εδω δεν υπαρχει αμφιβολια...σε πολλους δεν αρεσει ο τροπος οδηγησης του s και μιλαω για γνωστες και οχι κουλομαριες...εγω το εχω ενα χρονο και κατι και τωρα αρχισε να μου αρεσει που πηγαινω εδω και κανα μηνα καθε βδομαδα στο διονυσο να το μαθω...παλιοτερα ειχα ξενερωσει τελειως...καλα για το rx 8 ουτε λογος απο εμενα γιατι σαν πακετο ειναι απαραδεκτη και χαζη αγορα για λογους που βαριεμαι να γραψω,και το λεω αφου εχω οδηγησει το cosmo ενος φιλου μου αρκετες φορες...εγω θα σου προτεινα ενα mx5 mk 2.5 και τελος...η αν θες κατι που δεν θα βαρεθεις ποτε το s...
Συμφωνω απολυτα,αυτο εισπρατει ο πρωταρης και ασχετος γενικοτερα με την rwd και ακομη πιο εντονα αποκομιζει ανασφαλεια οδηγωντας το S,τωρα για το τι λεει και υποστηριζει ο αλε....... εαν διαβασεις το ποστ του ξανα καθως και αυτα που ακολουθουν θα καταλαβεις το γιατι σε καποια σημεια οι τοποθετησεις ηταν απολυτες και ειδικα απο τη μερια μου προκλητικες
Old 03-15-2010, 11:05 PM
  #240  
Registered User
 
michail's Avatar
 
Join Date: Feb 2003
Location: THESSALONIKI!
Posts: 1,109
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by kosdali,Mar 15 2010, 09:57 PM
το s2000 δημιουργηθηκε για να το οδηγεις και οχι για να σε οδηγει,
θα μπορουσε κανεις να το χαρακτηρησει σαν μια μηχανη αξιολογησης και εξελιξης οδηγικης αντιληψης και ικανοτητων της οποιας τα ''levels'' δεν τελειωνουν ποτε μιας και παντοτε εχει να σου μαθει και κατι ακομα...

το ρχ8 ειναι ενα καλο πισωκινητο ''τυπου'' κουπε με αξιολογη ιπποδυναμη και στησιμο,κακη κλιμακωση στο σασμαν προβληματικο και πολυεξοδο μοτερ,και μετρια αισθηση στο τιμονι που θα σου προσφερει απλα σβελτες μετακινησεις με ασφαλεια

μου αρεσει αρκετα το ρχ8 σαν συνολο αλλα δεν μπορει να συγκριθει οδηγικα με το s2000 με τιποτα...



S2K ΤΕΛΟSSSSSSSSSS!!!!!!!!!


Quick Reply: s2000 η rx8?



All times are GMT -8. The time now is 08:23 PM.