Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

s2000 η rx8?

Thread Tools
 
Old 03-14-2010, 05:45 AM
  #181  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δεν μπορουσα να το πιστεψω αυτο αλλα και ομως.. Δηλαδη αν το παρει κανενας που δεν ξερει θα πηξει στην "πλυμμηρα"ε? ΕΛΕΟΣ!
Old 03-14-2010, 08:05 AM
  #182  
Registered User
 
package's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 6,073
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αυτό με το flooding είναι πιθανό να συμβεί μόνο οταν ο κινητήρας έχει δουλέψει λιγότερο από 1 λεπτό. Αν χρειαστεί να το σβήσεις τότε, απλά τραβάς μια γκαζιά και σβήνεις. Δεν είναι τραγικό.

Όσο για το αν το Rx8 είναι οικογενειακό, απλά έλεος ρε Μάριε.
Old 03-14-2010, 08:15 AM
  #183  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by package,Mar 14 2010, 06:05 PM
Αυτό με το flooding είναι πιθανό να συμβεί μόνο οταν ο κινητήρας έχει δουλέψει λιγότερο από 1 λεπτό. Αν χρειαστεί να το σβήσεις τότε, απλά τραβάς μια γκαζιά και σβήνεις. Δεν είναι τραγικό.
Κλαιω!

Originally Posted by package,Mar 14 2010, 06:05 PM
Όσο για το αν το Rx8 είναι οικογενειακό, απλά έλεος ρε Μάριε.
Μαλλον δεν διαβασες καλα τι εγραψα οποτε ας το ξαναγραψω. Tο S2000 δεν ειναι οικογενειακο αυτοκινητο.
Old 03-14-2010, 10:56 AM
  #184  
Registered User
 
michail's Avatar
 
Join Date: Feb 2003
Location: THESSALONIKI!
Posts: 1,109
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγω θα επιμεινω ομως φιλε μου γιατι πολλες φορες πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι στο τροπο που διατυπωνουμε την σκεψη μας και κυριως οταν προκειται για φορουμ στο οποιο γραφουμε για πρωτη φορα

Οποτε αφου μενεις αθηνα σκοπευω να κατηφορισω μεχρι μαϊο και φυσικα θα ηθελα να συναντηθουμε - για του λογου το αληθες παντα - και αν δεν ειναι ο βαρδαρης θα ειναι η πλατεια συνταγματος

υγ. το τηλεφωνο μου το εχεις στειλε μου το δικο σου κ τα λεμε με το που κατεβω
Old 03-14-2010, 02:49 PM
  #185  
Registered User
 
alexo4562's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 18
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by michail,Mar 14 2010, 10:56 AM
Εγω θα επιμεινω ομως φιλε μου γιατι πολλες φορες πρεπει να ειμαστε προσεχτικοι στο τροπο που διατυπωνουμε την σκεψη μας και κυριως οταν προκειται για φορουμ στο οποιο γραφουμε για πρωτη φορα

Οποτε αφου μενεις αθηνα σκοπευω να κατηφορισω μεχρι μαϊο και φυσικα θα ηθελα να συναντηθουμε - για του λογου το αληθες παντα - και αν δεν ειναι ο βαρδαρης θα ειναι η πλατεια συνταγματος

υγ. το τηλεφωνο μου το εχεις στειλε μου το δικο σου κ τα λεμε με το που κατεβω
Αν και πρωτη φορα..Πιστευω οτι δεν ειπα κατι κακο...οχι για να το παιξω καλος..αλλα γιατι δεν πιστευω κατι κακο για τα S..
Το μονο που ειπα ειναι η γνωμη μου..και τα θελω μου απο ενα αμαξι..

Μιχαλη το τηλεφωνο μου στο στελνω..και το πολυ πολυ αν δεν ειμαι κατοχος ακομα rx8...να παρω του κουμπαρου..ή να με κανεις μια βολτα..ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ..

Μεχρι τοτε...
[media]http://www.youtube.com/watch?v=T5jwzBbNuWA [/media]
Old 03-14-2010, 03:22 PM
  #186  
Registered User
 
Stradale's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Ioannina
Posts: 4,901
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ακόμα μιλάμε για τις κάσες τα RX-8?Δεν θα μεγαλώσετε ποτέ?
Old 03-15-2010, 03:18 AM
  #187  
Registered User
 
package's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 6,073
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by energetic,Mar 14 2010, 06:15 PM
Μαλλον δεν διαβασες καλα τι εγραψα οποτε ας το ξαναγραψω. Tο S2000 δεν ειναι οικογενειακο αυτοκινητο.
Γιατί ποιο είναι και αναφέρεις οικογενειακά αυτοκίνητα.

PS. Μου αρέσει να μαλώνω μαζί σου.
Old 03-15-2010, 03:48 AM
  #188  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Και μενα μ'αρεσει, εχει χρωμα και καλαμπουρι η αντιπαραθεση μας, ειδικα οταν τα λεμε απο κοντα. Κοιταζουμε ο ενας τον αλλο και γελαμε στο πατωμα.

Απλα υπενθυμιζω οτι το S2000 δεν ειναι οικογενειακο αμαξι. Το εξαντλησαμε? Ενταξει?

By the way επαθα πλακα με το παραπανω video... δεν ηξερα οτι τα μαμα RX8 ειναι τουρμπατα!
Old 03-15-2010, 04:06 AM
  #189  
Registered User
 
michail's Avatar
 
Join Date: Feb 2003
Location: THESSALONIKI!
Posts: 1,109
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

- Αν και πρωτη φορα..Πιστευω οτι δεν ειπα κατι κακο...οχι για να το παιξω καλος..αλλα γιατι δεν πιστευω κατι κακο για τα S..

Δεν εισαι κατοχος S και γραφεις σ'αυτο το φορουμ με τη σιγουρια και την απολυτοτητα που μονο ενας εμπειρος και ψαγμενος ιδιοκτητης S θα μπορουσε!Σχολιαζεις τη συμπεριφορα και τις αντιδρασεις του αυτοκινητου βαση του τι εχεις ακουσει ή διαβασει και της οδηγικης εμπειριας ή εστω και οδηγικων εμπειριων που ειχες οδηγωντας το S του κουμπαρου . . . . . . . . . . .

- Το μονο που ειπα ειναι η γνωμη μου..και τα θελω μου απο ενα αμαξι..

Σεβαστο και πολυ καλα κανεις!Και αν αυτο κ μονο ειχες κανει δεν θα αχολιομουν σε καμια περιπτωση εκτος εαν αυτο πραγματι εκανες και εγω ψαχνω να δημιουργησω καζουρα . . . . . . . . .

- Μιχαλη το τηλεφωνο μου στο στελνω..και το πολυ πολυ αν δεν ειμαι κατοχος ακομα rx8...να παρω του κουμπαρου..ή να με κανεις μια βολτα..ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ..

Το θεμα ειναι να εισαι εσυ με το rx8 (δικο σου ή φιλου σου δεν εχει σημασια αφου για να σχολιαζεις με τετοιο τροπο εισαι πολυ εμπειρος με το ολο θεμα και σαφως πολυ καλο χερι) κι εγω με το S και να οριζεις πχ. μπαινουμε σ'αυτη τη στροφη με αυτα τα χλμ με το πλαϊ κι οπου παει,με αυστηρες γραμμες,με οποιοδηποτε τροπο-τεχνικη αρκει να βγουμε ζωντανοι κι οτιδηποτε αλλο μπορει να φανταστει ο ανθρωπινος νους . . . . . . .
Old 03-15-2010, 05:28 AM
  #190  
Registered User
 
alexo4562's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 18
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φιλε Energetic...Οτι εβαλαν τα παιδια πιο πανω..ηταν μαμα S..???
Εγω το εβαλα για να πορωθουμε λιγο..τωρα αν εσεις βλεπετε RX-8 και αναγουλιαζετε...Υποσχομαι να μην ξαναβαλω τιποτα...


Φιλε Μιχαλη...ειμαι τοσο καλος...που με ζητησαν και στην Orange team...αλλα δεν πηγα γιατι θα ημουν μακρια απο την μαμα μου...
Πλακα μου κανεις ???
Ενας μετριος καλος οδηγος ειμαι...
Διαβασε πως εχουν τα πραγματα...εχεις ενα 318 36αρι...και οδηγεις το mazda και σου φαινεται παιχνιδι...εχεις την δυναμη να το τραβηξεις οσο και οπου θελεις....και μετα καβαλας και το S...και φοβασαι να κανεις το κατι παραπανω γιατι ειναι αποτομο...και δεν ξερεις που θα σε βγαλει..

Το ξαναειπα...αν ειχα και εγω το S ενα χρονο και εμπαινα πιστα καθε βδομαδα..θα το μαθαινα..χαιρω πολυ...αυτο ομως δεν αναιρει οτι ειναι ενα αρκετα δυσκολο αυτοκινητο που δε συγχωρει το λαθος...Ολα τα αλλα τα εχει αγια και ευλογημενα..εκτος απο αυτο..

ΥΓ:Μιχαλη αν εσυ μπορεις και εχεις το S του χεριου σου...τοτε εισαι πολυ καλυτερος οδηγος απο εμενα..

Τελος απο μενα...Να ειστε ολοι καλα


Quick Reply: s2000 η rx8?



All times are GMT -8. The time now is 08:26 PM.