Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Northern Greek S2000 Owners

Thread Tools
 
Old 04-09-2014, 02:34 AM
  #5911  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ δεν άφησα να εννοηθεί ποιός θα είναι μπροστά ή πίσω σε ότι ποστ και αν έχω κάνει και πραγματικά δεν με ενδιαφέρει. Εκείνο που με ενοχλεί είναι ο μηδενισμός των πάντων και εμείς απάνω ή κάτω είμαστε καλύτεροι κλπκλπ. Είπαμε όταν κατέβουν τα παιδία που πάνω από όλα είναι φίλοι και ειδικά εγώ το εννοώ και αυτοί ξέρουν (ειδικά ο Κώστας) θα πάμε χωρίς τυπανοκρουσίες και θα κάνουμε ότι ΦΙΛΙΚΟ πάτημα μπορούμε για να βγάλουν ΟΛΟΙ (χωρις διαχωρισμούς οι πάνω και οι κάτω) τα συμπεράσματά τους.

Αντώνη έχοντας σαν δεδομένο ότι του Χρήστου είναι 430-440 στην χαμηλή όταν δεί κάποιος τα βιντεάκια (εμείς τα είδαμε live) με τα πατήματα με του Godzilla θα καταλάβει ότι το αμάξι του Τάκη πάει πολύ πολύ καλά για τον κομπρέσσορα που έχει (του Χρήστου άρχισε να ξεμυτίζει στην 5η αν θυμάμαι καλά). Με το ίδιο σκεπτικό τα πατήματα Godzilla-Fn έδειξαν ότι το fn επίσης πάει πολύ καλά αλλά τρώει (2-3 αν θυμάμαι). Εσύ πάτησες με το fn και πηγαίνατε κοπίο. Τώρα αν θα βάλεις τροχαλία πόσο λές να πάρεις? 1-2 αμάξι? Για αυτό σου έγραψα μόνο με την τροχαλία δεν νομίζω ότι θα σου φτάσει για να περάσεις τον Godzilla. Και μην το πάς βάσει το δυναμόμετρο. Ο δρόμος είναι άλλο πράγμα.....
Old 04-09-2014, 02:51 AM
  #5912  

 
r5turbo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Athens
Posts: 567
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by SBIT
Εγώ δεν άφησα να εννοηθεί ποιός θα είναι μπροστά ή πίσω σε ότι ποστ και αν έχω κάνει και πραγματικά δεν με ενδιαφέρει. Εκείνο που με ενοχλεί είναι ο μηδενισμός των πάντων και εμείς απάνω ή κάτω είμαστε καλύτεροι κλπκλπ. Είπαμε όταν κατέβουν τα παιδία που πάνω από όλα είναι φίλοι και ειδικά εγώ το εννοώ και αυτοί ξέρουν (ειδικά ο Κώστας) θα πάμε χωρίς τυπανοκρουσίες και θα κάνουμε ότι ΦΙΛΙΚΟ πάτημα μπορούμε για να βγάλουν ΟΛΟΙ (χωρις διαχωρισμούς οι πάνω και οι κάτω) τα συμπεράσματά τους.

Αντώνη έχοντας σαν δεδομένο ότι του Χρήστου είναι 430-440 στην χαμηλή όταν δεί κάποιος τα βιντεάκια (εμείς τα είδαμε live) με τα πατήματα με του Godzilla θα καταλάβει ότι το αμάξι του Τάκη πάει πολύ πολύ καλά για τον κομπρέσσορα που έχει (του Χρήστου άρχισε να ξεμυτίζει στην 5η αν θυμάμαι καλά). Με το ίδιο σκεπτικό τα πατήματα Godzilla-Fn έδειξαν ότι το fn επίσης πάει πολύ καλά αλλά τρώει (2-3 αν θυμάμαι). Εσύ πάτησες με το fn και πηγαίνατε κοπίο. Τώρα αν θα βάλεις τροχαλία πόσο λές να πάρεις? 1-2 αμάξι? Για αυτό σου έγραψα μόνο με την τροχαλία δεν νομίζω ότι θα σου φτάσει για να περάσεις τον Godzilla. Και μην το πάς βάσει το δυναμόμετρο. Ο δρόμος είναι άλλο πράγμα.....
Το αγαπημένο μου ρητό είναι το ακόλουθο:
Assumption is the mother of all f@ck-ups, ή αλλιώς: όταν κάνεις υποθέσεις μάλλον θα την πατήσεις. Αν μπορούσαμε να μετράμε το παραμικρό δε θα κάναμε και πατήματα... Θα ξέραμε ακριβώς ποιός περνάει ποιόν και πόσο... από τον καναπέ.
Οπότε είδωμεν. (θα τον κεράσω και κανένα σουβλάκι πριν πατήσουμε να πάρει 1-2 κιλά)
Old 04-09-2014, 03:21 AM
  #5913  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Έτσι όπως έχω δεί τα πατήματα του Τάκη πάει υπερβολικά καλά, θέλείς γιατί είναι πιο φρέσκο μοτερ, είναι ελαφρύ είναι και ο τρόπος που το οδηγεί δεν ξέρω αλλά τα πατήματά του με τον Χρήστο ή με άλλο S μου δείχνουν ότι θα είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος

Αντώνη εύχομαι να είναι ένα καλό πάτημα για εμάς που είμαστε θεατές.
Old 04-09-2014, 03:39 AM
  #5914  

 
kosdali's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: thessaloniki
Posts: 1,241
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Aντωνης και γω σου ευχομαι με την καινουρια τροχαλια να παρεις κολωνα και να περνας και τουρμπισια( κοτσαμπα για σενα λεω), θα μου δωσεις ιδεες για το τι θα κανω στο δικο μου

αλλα εσυ ειπες οτι εβαλες 100mm επιτηδες για πιο safe και το γυρνας 8800 για τον ιδιο λογο και εισαι πολυ ευχαριστημενος οπως ειναι με 380 αλογα, τωρα τι αλλαξε και θες 95mm να το πιεσεις κι αλλο? κι αν σπασει? κι αν δεν βγαλει πολλα χλμ σαν διαρκεια? αξιζει τον κοπο, το ρισκο την διαδικασια βαλε βγαλε τον επαναπρογραμματισμο και το κοστος για να παρεις καποια αλογα επιπλεον?
Old 04-09-2014, 03:43 AM
  #5915  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Old 04-09-2014, 04:27 AM
  #5916  
Registered User
 
kotsampas's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Polygyros,Halkidiki.
Posts: 1,453
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Προσοχή γιατί θα έχουμε τιμωρία με σταύρωση. .και στο απόγειο της δόξας του εσταυρωμένου θα επέλθει λιθοβολισμός. ΠΡΟΣΟΧΗ Γιατί είναι κρίμα. .
Old 04-09-2014, 05:13 AM
  #5917  
Registered User

 
nikthegrek's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: thessaloniki
Posts: 1,407
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

επιτελους ξυπνησαμε λιγο εδω μεσα...αντε ερχεται και η ανασταση..

εγω παντως σας περναω ολους απο πανω γι αυτο μη μου κολλατε και πολυ.. να σεβεστε

και την ηλικια..γατακια..
Old 04-09-2014, 05:15 AM
  #5918  
Registered User

 
nikthegrek's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: thessaloniki
Posts: 1,407
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by kosdali
Aντωνης και γω σου ευχομαι με την καινουρια τροχαλια να παρεις κολωνα και να περνας και τουρμπισια( κοτσαμπα για σενα λεω), θα μου δωσεις ιδεες για το τι θα κανω στο δικο μου

αλλα εσυ ειπες οτι εβαλες 100mm επιτηδες για πιο safe και το γυρνας 8800 για τον ιδιο λογο και εισαι πολυ ευχαριστημενος οπως ειναι με 380 αλογα, τωρα τι αλλαξε και θες 95mm να το πιεσεις κι αλλο? κι αν σπασει? κι αν δεν βγαλει πολλα χλμ σαν διαρκεια? αξιζει τον κοπο, το ρισκο την διαδικασια βαλε βγαλε τον επαναπρογραμματισμο και το κοστος για να παρεις καποια αλογα επιπλεον?
εισαι μεγαλη ανακατευτρα μωρη ψηλη..
Old 04-09-2014, 05:19 AM
  #5919  
Registered User

 
nikthegrek's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: thessaloniki
Posts: 1,407
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

εν τω μεταξυ βλεπω κατι nickname online που δεν τα εχω ξαναδει..

τι κουφ@λες κρυφοποντικομαμες ειστε ολες..μολις ακουτε αλογα ολοι τ αυτια ανοιγεται..

ποντικαρεοι κοντρακηδες ολοι ειστε..που λεει κι ο κοτσαμπας..



Old 04-09-2014, 06:16 AM
  #5920  

 
r5turbo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Athens
Posts: 567
Received 1 Like on 1 Post
Default

Τώρα γουστάρω το ύφος της συζήτησης, χαλαρό και φιλικό. (ισως και να φταίω εγώ που παρεξήγησα τον kosdali)
Έριξα διάβασμα και είδα ότι δεν έχει θέμα με τη 95άρα. Έτσι κι αλλιώς με 95άρα το πουλάει ο ΤΤS. Εγώ του είχα ζητήσει 100άρα στην αρχή.
Το κόστος ευτυχώς δε με νοιάζει, η ρύθμιση είναι δωρεάν (ζήτω ο Κούτρας!) και ο Σήφης είναι τόσο φθηνός που ντρέπομαι μερικές φορές...

Kαι στην τελική, το ταξίδι μετράει, όχι ο προορισμός... (όχι ότι δεν θα σας ράψω όλους κάποια μέρα!)

Για όσους δε με ξέρουν, είμαι λίγο "τρελός" και μεγάλωσα αυτοκινητιστικά δίπλα στον Γιαννακό , οπότε... the sky is the limit...


Quick Reply: Northern Greek S2000 Owners



All times are GMT -8. The time now is 12:36 PM.