Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Northern Greek S2000 Owners

Thread Tools
 
Old 11-30-2012, 12:14 AM
  #5521  

 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by kosdali
Αλεξ ποτε δεν υποτιμησα τα φρενα σας και ουτε ειπα οτι δεν αξιζει η οτι δεν ειναι καλυτερα απο τα μαμα...αυτο που ειπα ειναι οτι εγω προσωπικα δεν τα χρειαζομαι, αν στο 31 μου φτανουν και δεν μ αφηνουν πουθενα και δεν βραζουν φαντασου στο 1.35 απλα βολτα ισα που θα πιαναν θερμοκρασια λειτουργιας και φυσικα δεν θα χρειαζοταν να μπει το ΑΒS πουθενα και να πιεσω τοσο πολυ...

τωρα αν βραζαν στο βουνο δεν ξερω σε μενα δεν ετυχε αλλα το πολυ πολυ βαζω 2 ducts και τελειωνει το θεμα οπως εκανε και ο nabu. δεν εχει να παραδεχτω κατι αλλο απο αυτα που λεω οταν το αμαξι ειναι ντυμενο με σλικ το παω στα ορια (μου) και φρεναρει παντου παντα και οπως θελω αποδεδειγμενα και με τηλεμετρια σε συγκριση και με αλλα.

και αν δουλεψουν σωστα αυτο το σκ και οι ημιτα δισκοπλακες των 90 ευρω θα ειμαι ακομα πιο χαρουμενος ...στον δρομο παντως ειναι αψογες τις συστηνω ανεπιφυλακτα
Τα ιδια λεμε κωστα....αρα συμφωνουμε!!!Δεν το πιεζω γενικοτερα τοσο το αμαξι οσο εσυ εξου κ τα συμπερασματα μας!!!


Originally Posted by Tazio
/>/>/>/>/>

Κοίτα τα κωλόπαιδα μου τον φυτίλιασαν τον Άλεξ.. />/>/>/>/> />/>/>/>/> />/>/>/>/>

Στα παραπάνω πάντως κι εγώ συμφωνώ σχεδόν σε όλα με τον Λάμπρο. Ίσως κάνει λάθος μόνο στο θέμα του μη αναρτώμενου βάρους μιας που τα είχαμε ζυγίσει και θυμάμαι ότι συνολικά ελαφρύτερα ήταν τα BBK (με αλουμινένια καμπάνα πάντα). Ο Colin πρέπει να έχει κρατημένα τα βάρη stock και BBK.. Αλλά σε θέματα αποστατών και κόστους (τόσο αγοράς όσο και συντήρησης) είμαι κι εγώ κατηγορηματικός.

Υπερτερούν φυσικά σε θέματα αντοχής και δύναμης (εφόσον συνδυαστούν φυσικά με το κατάλληλο τακάκι) αλλά στο 95% της χρήσης που κάνουμε όλοι μας εδώ μέσα(συμπεριλαμβανομένων και των περιστασιακών επισκέψεων μας σε πίστες ή κανά λειώσιμο σε καμιά βουνίσια διαδρομή), θα σε καλύψουν και τα εργοστασιακά φρένα με τις κατάλληλες αναβαθμίσεις σε τακάκια, υγρά,δίσκους,σωληνάκια κλπ..

Βαγγελαρα μου δεν με φυτιλιασε κανεις φιλε.Συζητηση κανουμε εδω και χρονια γι'αυτα τα φρενα!!!Ολοι σας χωρις να εχετε οδηγησει ενα αυτοκινητο με αποστατες (που σιγα δεν εβαλα και 2-3 ποντους)να δειτε πως ειναι και πως συμπεριφερεται εχετε βγαλει μια εικονα προς τα εξω και νομιζετε οτι εχω κανει εγκλημα βαζοντας τους!!!Θυμαμαι την φατσα του φιλου του tsatsj οταν ειχαμε κανει την κουβεντα και του ειπα πως αλλιως δεν εμπαιναν στο αμαξι ποσο πολυ ξενερωσε!!!!
Εχετε οδηγησει ολοι σας με αυτους να δειτε πως ειναι και βγαζετε τετοια συμπερασματα???Ετσι ελεγα και εγω πριν τους βαλω....αποστατες.....Σε οσους λεω οτι παταει καλυτερα απο πριν δεν μπορουν να το δεχτουν με τπτ μονο κ μονο για αυτη την λεξη!!!Ναι εμενα μου αρεσε περισσοτερο που φαρδηνε ελαχιστα και παταει πιο σιγουρα απο πριν!!!
Ομως παραπονο το εχω ρε φιλε....Τοσα χρονια ποτε μα ποτε απο τοτε που το πηρες δεν ακολουθησες η μαλλον δεν εχεις κανει μια καλη βουνισια διαδρομη μαζι μας να δεις τι εστι καταβαση πιεζοντας στο οριο το αμαξι σου για πολλααα χιλιομετρα!!!Και γενικα οι περισσοτεροι τα εχουν και τα γυαλιζουν εδω μεσα....αλλα απο την αλλη μια γνωμη για τα παντα την εχουν!!!!!
Old 11-30-2012, 02:55 AM
  #5522  

 
tkal_s2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Near You
Posts: 2,713
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ετσι ειναι ρε Αλεξ δε το ξερεις ? Οι αποψεις κ οι γνωμες ειναι σαν τις Κ _ Λ _ Τ _ _ Π _ Δ Ε Σ Ολοι εχουμε απο μια τουλαχιστονεεε...... !!!!!

Old 11-30-2012, 09:49 AM
  #5523  

 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by tkal_s2k
Ετσι ειναι ρε Αλεξ δε το ξερεις ? Οι αποψεις κ οι γνωμες ειναι σαν τις Κ _ Λ _ Τ _ _ Π _ Δ Ε Σ Ολοι εχουμε απο μια τουλαχιστονεεε...... !!!!!

/> />

Old 12-03-2012, 09:16 PM
  #5524  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Την Κυριακή φύγαμε κάπως περίεργα με τις βροχές και δεν κατάφερα να χαιρετήσω..
Χάρηκα πολύ που σας είδα ρε μάγκες !! Ακόμα και χωρίς αυτοκίνητο, πάντα περνώ πολύ όμορφα με τους northern greek s2000 owners !
Άντε, για την επόμενη συνάντηση (καμία εκδρομή με ΚΤΕΛ)..!!!


Old 12-03-2012, 09:42 PM
  #5525  

 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Εγω με τον βαγγελη σας ψαχναμε άλλα μονο τον nabura χαιρετησαμε!!!Οι υπολοιποι ειχατε γινει καπνος!!!!

Θα τα πουμε ξανα που θα παει!!!! />
Old 12-05-2012, 01:33 PM
  #5526  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πωωω ξεκίνησα να γράφω το δεύτερο post για το trackday που αφορά τους υπόλοιπους και κοιμάμαι στο λαπτοπ...Α ρε πουτ@ν@ κούραση...

Καληνύχτα σε όλους..
Old 12-05-2012, 01:47 PM
  #5527  
Registered User

 
TEOs's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Kilkis
Posts: 436
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Παππου Χρονια σου πολλα !!!
Old 12-05-2012, 10:32 PM
  #5528  

 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Παππουκα χρόνια πολλα σου ευχομαι αντε κ με ενα καλο s2000 να ξεγκ@υλωσεις συντομα!!!!
Old 12-05-2012, 11:04 PM
  #5529  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Παππούλη χρόνια σου πολλά, γερός κι ευτυχισμένος σύντομα και με ένα S2000 ξανά...
Old 12-06-2012, 12:07 AM
  #5530  

 
kosdali's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: thessaloniki
Posts: 1,241
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΡΕ ΓΕΡΟμε τυχη ,λεφτα γρηγορο αμαξι ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΥΓΕΙΑ!

χρονια πολλα και σε οσους ακομα γιορταζουν!


Quick Reply: Northern Greek S2000 Owners



All times are GMT -8. The time now is 12:42 PM.