Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

MUGEN HARDTOP GROUP BUY

Thread Tools
 
Old 11-11-2011, 10:15 AM
  #151  

Thread Starter
 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Παιδες για το hardtop δεν εχω λογια να το περιγραψω.Μετα απο καλυτερη τοποθετηση με τον Κυριακο ηρθε στα ισια του
και με τα λιγα χλμ που εχω γραψει εχουν σταματησει αρκετοι τριγμοι που ειχα αρχικα στις μεγαλες λακουβες απο τις στρεβλωσεις και λογω του ολοκαινουργιου κομματιου που μολις ειχα βαλει.Ειχε δικαιο ο κυριακος οταν μου ειπε "αστο να το δει λιγο ο Ηλιος κ θα δεις".

Οπως και να το κανεις ειναι δευτερο,ξεχωριστο κομματι του αυτοκινητου και σιγουρα δεν μπορει να κατσει με μεγαλη τελειοτητα στο αμαξι,να γινει ενα μαζι του χωρις να κανει το παραμικρο "τσικ".Εδω και σε oem hardtop που μπηκα εκανε πολυ χειροτερο θορυβο απο κατι ψιλα που κανει το δικο μας.

Και αυτο ειναι στο προγραμμα να λυθει με καποια extra λαστιχα που προμηθευτηκα ωστε να μπουν αναμεσα στις βασεις και στο hardtop γιατι απο εκει προερχονται.

Κατα τα αλλα δεν εχω λογια.Σιγουρα ειμαι ενθουσιασμενος αλλα καλυτερα ας πουν μια γνωμη αυτοι που το ειδαν απο κοντα.Και το ειδαν ολοι απο θεσσαλονικη και καστορια!!!!Απο ολους απεσπασε θετικοτατα σχολια τοσο οσο δεν το περιμενα για ενα κομματι που φτιαχτηκε απο ελληνικο χερι!

Σημερα μαλλιστα το εβγαλα και στην βροχη και δεν παρατηρησα μεσα στο αμαξι καμια σταγονα νερου.Οποιος ενδιαφερετε ειμαι διαθεσιμος για βολτα να το δει και απο κοντα για να μην λεμε μονο λογια.

Συντομα θα ανεβασουμε και αλλες φωτο απο μια special φωτογραφιση που καναμε με εναν φιλο του κυριακου ο οποιος αν δει το post αυτο τον ευχαριστω πολυ για τον χρονο που αφιερωσε για μενα και το αμαξι μου.

Παντως αν γυρνουσαν να το δουν μια το S οπως ειναι ομορφο απο το εργοστασιο τωρα νομιζω οτι πρεπει να του κανω ενα ευκαιλεο.
Old 11-11-2011, 10:24 AM
  #152  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Μπράβο Αλέξανδρε. Χαίρομαι για το αποτέλεσμα. Να ξέρεις ότι όλα είναι θέμα ρύθμισης. Το μαμά το hardtop που έχω μετά που το ρύθμισα δεν ακουγόταν το παραμικρό από όπου και αν περνουσα, το ίδιο και το Mugen που το πήρα χτες από το βαφέα και το ρύθμισα επιτόπου. Ούτε τσικ. Βέβαια να γνωρίζεται ότι όσο πιο ελαφρύ είναι το hartop τόσο πιο δύσκολα θα κάνει θορύβους. Αυτά από εμένα και πάλι να το χαρείς όσο θέλεις και μπορείς και μεγειές!!!
Old 11-11-2011, 10:31 PM
  #153  
Registered User

 
S2000art's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 201
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Παιδια ποσο βγαινει κομπλε?
Υπαρχει πιθανοτητα να αποσταλει?
Ειναι ευκολο να το ρυθμισω μονος μου σαν το οεμ?
Ποσο χρονο κανει για παραδοση?
Old 11-11-2011, 11:19 PM
  #154  

Thread Starter
 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Θα στο βαλουμε σε μια μεταφορικη φιλε και θα στο στειλουμε οπου και να εισαι ειναι το μονο σιγουρο.

Θα υπολογιζεις χοντρα χοντρα ενα μηνα δλδ 30 μερες παραδοση για να ημαστε μεσα για να μη με περνεις τηλ αν σου πω 20 μερες

και με ρωτας που ειναι?

Στις 30 θα το εχεις σιγουρα απο την μερα παραγγελιας!

Οσο για το ρυθμισμα γινετε αλλα καλο ειναι να εχεις και εναν φιλο μαζι και με οσα θα σου πουμε συμφωνα με αυτα που συναντησαμε και εμεις θεωρω πως θα το καταφερεις.
Old 11-11-2011, 11:23 PM
  #155  
Registered User

 
S2000art's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 201
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Και το κοστος συνολικα ετοιμο για τοποθετηση και μεταφορικα?
Old 11-11-2011, 11:56 PM
  #156  

Thread Starter
 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

1600 για το Fiber glass μεσα εξω
2100 για το Fiber glass μεσα και carbon απο εξω
2600 για το carbon μεσα εξω.

Τα μεταφορικα αν τα γνωριζα θα ημουν θεος!
Old 11-12-2011, 12:00 AM
  #157  
Registered User

 
S2000art's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 201
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

fiber μεσα εξω. και το βαφω εγω?
Αν ναι το θελω.
Σου δινω καποια προκαταβολη?
Old 11-12-2011, 06:45 AM
  #158  
Registered User

 
tomidis's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: KASTORIA
Posts: 1,091
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

αλεξ εγω στα ειπα κ απο κοντα...το αμαξι αδικειτε στις φωτο...
πολυ γαματο ..μπραβο φιλος να την χαιρεσε την χονταρα..σαν αλλο αμαξι φαινετε τωρα
Old 11-12-2011, 06:55 AM
  #159  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

@s2000art:

Originally Posted by carbone
Στα πλαίσια της εξυπηρέτησης των μελών του φόρουμ η τιμή είναι για βαμμένο εφόσον πρόκειται για συνηθισμένο χρώμα. Η τοποθέτηση επίσης είναι δωρεάν για όποιον θέλει να έρθει Θεσσαλονίκη. Στόχος μας είναι να βοηθήσουμε όσους ενδιαφέρονται να κάνουν την συγκεκριμένη αγορά.
Old 11-24-2011, 02:57 PM
  #160  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by tomidis
αλεξ εγω στα ειπα κ απο κοντα...το αμαξι αδικειτε στις φωτο...
Όντως το αμάξι αδικείται στις φωτογραφίες..Για μένα, με το hardtop και με τις τελευταίες πινελιές που πρόσθεσε ο Αλέξης, είναι το πιο άγριο αλλά συγχρόνως και καλαίσθητο S2000 που ξέρω..Χωρίς την παραμικρή προσθήκη κακόγουστων και κραυγαλέων bodykit που χαλάνε εντελώς την εργοστασιακή αισθητική του αυτοκινήτου..Και φυσικά θεωρώ must την ταυτόχρονη τοποθέτηση της μικρούλας αεροτομής που χωρίς αυτή δείχνει κάπως κολοβό..

Σε σχέση με την τοποθέτηση και το θέμα των θορύβων και των τριγμών, σαν κάτοχος του ΟΕΜ hardtop μπορώ να πω πως βρίσκεται στα ίδια και ίσως σε καλύτερα επίπεδα με το εργοστασιακό..

Γενικά είμαι κάτα των hardtop και λατρεύω να οδηγώ το S2000 ανοιχτό(όσο πιο μακρυά γίνεται από κόσμο και καφετέριες), αλλά αν δεν είχα ήδη και ήθελα να πάρω, η συγκέκριμένη επιλογή (και πιο συγκεκριμένα η fiberglass μέσα και carbon έξω) θα ήταν μονόδρομος για μένα..Αν ήταν καλύτερα τα πράγματα στην αγορά δεν θα δίσταζα να πουλήσω το ΟΕΜ και να το αντικαταστήσω με ένα σαν των παιδιών, αλλά δυστυχώς ξέρω ότι πολύ δύσκολα θα πουληθεί σε ικανοποιητικό ποσό, οπότε μια τέτοια αγορά είναι απαγορευτική για τα δεδομένα μου..

Πολλά συγχαρητήρια πάντως και στον Κυριάκο και στα παιδιά που ασχολήθηκαν με το hardtop, για το όλο αποτέλεσμα...Μακάρι να γίνονται και άλλες τέτοιες προσπάθειες και ας αφήσουμε για λίγο στην άκρη την αυστηρή τήρηση των κανονισμών και τις φαγομάρες σε τέτοια θέματα..


Quick Reply: MUGEN HARDTOP GROUP BUY



All times are GMT -8. The time now is 10:32 PM.