Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

GTCC 2012

Thread Tools
 
Old 08-05-2012, 11:53 PM
  #41  
ntz
Registered User
 
ntz's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 428
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu
....Η κοινή αγάπη για ένα αμάξι όμως, δένει διαφορετικά τα άτομα του. Αυτό είναι το point του GTCC το οποίο νομίζω με την πάροδο των χρόνων έχει χάσει λίγο το στόχο του. (δεν μιλάω σαν οργάνωση θεσμού αλλά σαν ιδέα)....
Πάνω σε αυτό... Το GTCC δεν προέκυψε απο παρθενογένεση...υπήρχαν τα γνωστά τότε σε όλους μας F2F και GP tuning (ή κάπως έτσι). Η ιδέα του gtcc προέκυψε από έναν αγώνα καρτ που έγινε το 2005 (νομίζω) με τη συμμετοχή των τότε πολλών club και forums αυτοκινήτου, που είχαν δημιουργηθεί (αν θυμάμαι τη διοργάνωση την είχε το ibiza club), όπου πραγματικά η συνεύρεση των "φίλων" του αυτοκινήτου για πρώτη φορά, χωρίς τη μεσολάβηση "τρίτου", είχε τρομερή επιτυχία. Τότε, λοιπόν είχαν ειπωθεί και οι πρώτες κουβέντες για "πρωτάθλημα" club, χωρίς την ανάγκη για "τρίτους", παρένθετους διοργανωτές. Ένα πρωτάθλημα από εμάς για εμάς, όπως λέγαμε τότε, το οποίο κάθε χρόνο και παρά τις δυσκολίες, γίνεται όλο και καλύτερο. Από αυτή την άποψη, θα διαφωνήσω με την άποψή σου Κώστα, καθώς στόχος του GTCC ήταν να φέρει κοντά τους ανθρώπους που αγαπάνε το αυτοκίνητο και να μοιραστούνε την αγάπη τους αυτή, είτε έχουν peugeot, honda, suzuki ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Από αυτή την άποψη νομίζω οτι το gtcc τα έχει καταφέρει, καθότι είναι πολλά τα παραδείγματα με φιλίες από άτομα διαφορετικού club και αυτοκινήτου ενώ ο συναγωνισμός και η άμιλλα, σε γενικές γραμμές, έχει κρατηθεί σε υψηλό επίπεδο. Σε κάθε περίπτωση, όπως έχω ξαναγράψει, το gtcc προσφέρει άφθονη αδρεναλίνη, δεν μπορεί να συγκριθεί με οποιοδήποτε td, σου δίνει μία ελάχιστη γεύση από τη συμμετοχή σε αγωνιστικό επίπεδο και σίγουρα είναι κάτι που πρέπει να δοκιμάσει κάποιος έστω και για μία μόνο συμμετοχή.

Κώστα, αν κατέβουμε τον Οκτώβριο τότε θα έρθω και εγώ (εκτός απροόπτου και με την προϋπόθεση οτι υπάρχει το αυτοκίνητο) με ό,τι λάστιχα και αν έχω, απλώς για τη συμμετοχή.
Old 08-06-2012, 01:29 AM
  #42  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Και εντέλει το σκεπτικό ποιο είναι....να κατεβαίνει στο gtcc απο τη μια η αγωνιστική ομάδα που όπως μας ενημέρωσε ο Δημήτρης πιο πάνω (οχι οτι αμφιβάλλαμε βέβαια...) έχει ήδη σχεδόν έτοιμη και απο την άλλη ποιος...η πλέμπα;; Για να ανταγωνιστούν ποιοι με ποιους..τα αστέρια με τις δευτεράτζες;;; Και έτσι θα έρθουν πιο κοντά βεβαίως βεβαίως αλλά και θα έρχονται και πάντα πρώτοι! Ωραία!!! Thats the spirit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Old 08-06-2012, 04:41 AM
  #43  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Tazio
Καμιά εξέλιξη εδώ υπάρχει;;Κανάς Νότιος, Βόρειος που να ψήνεται για συμμετοχή στον αγώνα των Μεγάρων στις 6-7 Οκτώβρη υπάρχει;
Εγώ αν όλα πάνε καλά λέω να κατέβω μια βολτίτσα προς τα κάτω..

Eγω θα λειπω εξωτερικο απο 4 με 11 Οκτωμβρη οποτε δυστυχως για τα Μεγαρα εγω ειμαι εκτος.
Old 08-06-2012, 05:38 AM
  #44  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ, πάντως θέλω να είμαι με τους καλούς..
Old 08-06-2012, 05:54 AM
  #45  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγώ πάλι και τα χέρια του Κωστή (εννοείται και την τρέλα) να είχα επείδη έχω κουραστεί να σπρώχνω χρήμα θα κατέβω με την πλέμπα για χαβαλέ και για παρέα στην Ισμηνάρα!!!! Γιατί καλώς η κακώς ο ανταγωνισμός στο συγκεκριμένο σπόρ θέλει ΠΟΛΥ μεγάλη τσέπη!!! Ισμηνάρα άσε τον προδότη τον ψηλό να πάει με τους καλούς και πάμε εμείς με τις δευτεράτζες!!!
Old 08-06-2012, 06:26 AM
  #46  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Σαράντη μου εννοείται! Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.
Το θέμα είναι το συγκεκριμένο τόπικ έχει ανοιχτεί απ τον ένα CO του club ο οποίος κάνει μια προσπάθεια για 1η φορά να εκπροσωπηθεί το club μας επίσημα στο GTCC και έρχεται κάποιος ο οποίος, όπως είπα και παραπάνω, δεν έχει ούτε ένα μήνα εδώ και αυτό δεν το σέβεται παρά κοιτάει να χαλάσει αυτή την προσπάθεια και να κάνει κάτι που έχει αυτός στο μυαλό του. Εσένα πως σου φαίνεται αυτό? Σου αρέσει?
Old 08-06-2012, 07:05 AM
  #47  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Καθόλου! Είμαι από αυτούς που μπήκα σε αυτό το κλαμπ για το παρεάκι και την αγάπη μου για το αυτοκίνητο και δεν με απασχολούν τα χρονόμετρα. Για αυτό άλλωστε κάνω παρέα με ανθρώπους από εδω που ξέρω ότι είναι τις ίδιας φιλοσοφίας (βολτίτσα, χαβαλέ, φιλικά πατηματάκια, εκδρομούλες, μπαλίτσα, συζητήσεις κλπκλπ). Απλά πιστεύω ότι το club έχει στην κεφαλή ανθρώπους με μυαλό και μπορούν να ζυγίσουν τα πράγματα, να καταλάβουν και να ακολουθήσουν τον ένα ή τον άλλο δρόμο πάντα για το καλύτερο του κλάμπ και όχι το καλό 5-6 ατόμων!! Καλώς ή κακώς το κάθε κλάμπ είναι μια κοινωνία που περιέχει τους ωραίους, τους ψηλούς, τους γρήγορους, τους χεράδες, τους κουλούς, τους μαλάκες κλπκλπ. Δεν μπορούμε να κλείσουμε απέξω κανέναν γιατί στο ΤΕΛΟΣ απλά θα μείνουμε εμείς απέξω μόλις όλοι οι άλλοι αντιληφθούν τι προσπαθούμε να κάνουμε.
Old 08-06-2012, 07:14 AM
  #48  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Α γεια σου!!!!!!!!!!!!!!

Οσο για τα χρονόμετρα, δόξα το θεό έχουμε εδώ μέσα μερικά απ τα καλύτερα χέρια που υπάρχουν στην Ελλάδα και φροντίζουν να τα τσακίζουν και να μας κάνουν περήφανους!!!
Old 08-06-2012, 12:12 PM
  #49  

 
papdoc's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 141
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Λυπάμαι αν δημιούργησα ένταση με τις απόψεις μου (πράγμα όχι ασύνηθες), οι οποίες φυσικά αν είχαν σκοπό να υπονομεύσουν την προσπάθεια να κατέβει το s2ki.gr ως club, δεν θα έκανα καν τον κόπο να σας τις εκθέσω δημόσια. Απλά θεώρησα καλό να "προειδοποιήσω" για την κατάληξη των "club του ενός μοντέλου" στους αγώνες του GTCC. That's all, και καλή καρδιά.
Old 08-06-2012, 10:53 PM
  #50  
ntz
Registered User
 
ntz's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 428
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ισμήνη κανείς δεν είπε οτι δε θα κατέβουμε σαν s2ki. Άλλωστε και εγώ αυτό εννοώ όταν λέω στο Κωνσταντίνο οτι εκτός απροόπτου θα κατέβω στον αγώνα. Ο Δημήτρης (papdoc) εκφράζει μία άποψη λόγω της εμπειρίας του, την οποία άποψη συμμερίζομαι και εγώ, καθότι και με το 106sc κάτι αντίστοιχο είχε συμβεί. Αυτό δεν έχει καμία σχέση με την προσπάθεια του Νάμπουρα, την οποία πρώτος θα στηρίξω αν μπορώ. Άλλωστε και στη διοργάνωση td αποκλειστικά από εμάς πάλι μέσα ήμουν. Στους αγώνες gtcc να ξέρεις οτι δεν υπάρχει "πλέμπα" και "πρωταθλητές". Όλοι χαίρονται τη συμμετοχή και προβλήματα μεγαλομανίας, συνήθως περιθωριοποιούνται από μόνα τους.



All times are GMT -8. The time now is 01:27 PM.