Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ

Thread Tools
 
Old 12-08-2008, 03:02 AM
  #541  
Registered User

 
LOCAL S's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,450
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

aki_s2000 : Τα λαδια ηταν δικα του, ναι. Το να τα παρω απ'εξω και να του τα παω για να κερδισω 10 ευρω, δεν το θεωρω σημαντικο και απο καπου θα πρεπει να βγαλει κατι και αυτος...

Κωσταντινε, ημουν μπροστα οταν τα εγραφε στο χαρτι που κραταει στο αρχειο του και εκανε τον λογαριασμο, αλλα δεν του το ζητησα... πχ, εργατικα για την τροχαλια του HR-V δεν πηρε καθολου (20' δουλεια), και για το S μονο 20 ευρω.

Χρειαζομαι τεντωτηρα καδενας, μου ειπε οτι κοστιζει περιπου 220 ευρω αγορα απο Σαρακακη, αλλα θα τα βρουμε οταν θα τον αλλαξω.

Εγω ειμαι ευχαριστημενος απο τον ΛΟΥ, ποτέ δεν ειχα προβλημα σε τιποτα, ουτε στο service, oυτε στις τιμες... Συζητουσαμε μιση ωρα για τα θεματα που προεκυψαν τις προαλλες και καπου εχει και αυτος δικιο... Μου ειπε πχ. οτι το S πλεον το εχει ακομα και αυτος που δεν μπορει να το συντηρησει στα βασικα του. Του πανε διαφοροι πιτσιρικαδες με κουτες ανταλλακτικα βελτιωσης, ζητανε εκπτωσεις τρελες (ενω το κοστος του περιεχομενου της κουτας ειναι υπερογκο και ο χρονος εργασιας αρκετος), τους λεει οτι πρωτα θα επρεπε να εχουν καινουργια λαστιχα στο S και μετα να το βελτιωνουν(τα βασικα και στοιχειωδη δηλ.) και αυτοι παρεξηγουνται γιατι τους πηρε 100 ευρω και οχι 80...

Ο καθενας εχει την γνωμη του...

Old 12-08-2008, 05:37 AM
  #542  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Sosta... Alla tis proalles h "gkrinia" egine gia to omologoumenos paralogo poso pou pire apo ton FUN. Kai o xristos oute asxetos pitsirikas einai, oute tou to pige gia na tou kanei kamia periergi douleia.

An thimithoume, tou pire 260 euro ergatika!!! Ousiastika parapano apoti sou pire esena gia ola afta me ta ililka mazi...

Entaksi, mporei na iparxoun pragmati kai kapoioi pou tou zitane paraloga pragmata, afto omos den dikaiologei se kamia periptosi tin entelos afthaireti kostologisi pou ekane ston FUN. Sto kato kato, to vrisko toulaxiston kakotropo ek merous tou na sxoliazei to an o allos einai pitsirikas kai mporei h den mporei na sintirisei to S tou...
Old 12-08-2008, 09:18 AM
  #543  
Registered User
 
orienta's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 171
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ρε παιδια η 1 ωρα εργασια στο σαρακακη χρεωνετε 45ε, στον τιμοκαταλογο.
Old 12-09-2008, 01:47 AM
  #544  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

@actinf

Θα συμφωνήσω μαζί σου σε ότι λες. Ευτυχώς με αφορμή το δικό μου γεγονός και της συζήτησης που είχαμε μετά φαίνεται ότι έγινε πιο προσεκτικός τώρα

Η τιμή που χρέωσε το Δημήτρη είναι απόλυτα φυσιολογικη και καλή μπορώ να πω

Οπότε όποιος πηγαίνει στο LOU και δεν τον γνωρίζει ας λέει ότι είναι από το club και αν δημιουργηθεί πρόβλημα επικαλεστείτε εμένα. Βέβαια μιλάμε για λογικά πράγματα...όχι υπερβολές
Old 12-09-2008, 01:54 AM
  #545  
Registered User
 
actinf's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Moscow
Posts: 1,761
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Kai ego nomizo oti telika olo afto epiase topo
Old 12-09-2008, 03:26 AM
  #546  
Registered User

 
Germak's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: athens-kentro
Posts: 636
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

9 Dec 08.
Αγαπητοί,

Αυτά μάζεψα από όλες τις σελίδες και το έχω και σε word, αν υπάρχει χρόνος να μπουν τακτικά σε excel με χρονιά
Old 12-09-2008, 03:44 AM
  #547  
Registered User

 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Αχ βρε Γερασιμε επρεπε να το ειχα αναφερει πιο πριν για να μη μπεις στο κοπο. Εχω μαζεψει κι εγω αυτα που λες και φτιαχνω συγκριτικο πινακα για να μπει στο αρχικο ποστ και στο Library Section, αλλα το προβλημα που εχω εχει να κανει με τις χρονολογιες. Ισως να μη πετυχει ο πινακας οπως το φανταζομαι για συγκριση αλλα καπου θα καταληξει. Πολυ καλο ποστ παντως και σε ευχαριστω.
Old 12-09-2008, 09:02 AM
  #548  

 
Colin mc rae's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,046
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Εμενα δλδ που μου πηρε το συνεργειο που πηγα προχθες 245 ευρα για τα εξης ειναι καλα???

Λαδια 5-40 valvoline
(καθως οταν τα ειχα παραγγειλει απο tradewind δεν ειχαν τα amsoil)
(Του πηγα δικα μου δλδ)
Φιλτρο λαδιου (δικο του)
Ρυθμιση βαλβιδων
Αλλαγη βαλβολινες σασμαν(δικες του)
Αλλαγη βαλβολινης διαφορικου(δικες μου)
Ελεγχος παραφλου (ισως να συμπληρωσε ελαχιστο)
Ελεγχος τακακια.
Για ολα αυτα εσκασα 245 ευρα.Ειναι πολλα τι λετε??
Το μονο που δεν ξερω ειναι που ακριβως πανε αυτα τα χρηματα.Βιαζομουν και ξεχασα να του πω να μου τα γραψει αναλυτικα.
Για πειτε γνωμες?
Old 12-09-2008, 09:08 AM
  #549  
Registered User

 
leftis's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: The weasel's nest
Posts: 2,988
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Πολλα μου φαινονται!

Φιλτρο λαδιου = 10
Old 12-09-2008, 09:18 AM
  #550  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Φιλτρο λαδιού, άντε να κάνει 10 ευρώ...ούτε
Ρύθμισμα βαλβίδων, άντε 50..
μέχρι εδώ 60 το πολύ, πες..

τα υπόλοιπα 190 από πού τα έβγαλε...??
Πόσο έκαναν πια αυτό το λάδι του σασμάν...???

Δεν ξέρω ρε παιδιά..Εμένα δε μου φαίνονται καθόλου καλά..
ελεγχος τακάκια και παραφλού, ούτε καν να τα αναφέρεις δεν αξίζει..


Quick Reply: ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ



All times are GMT -8. The time now is 10:21 PM.