Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ

Thread Tools
 
Old 02-23-2011, 09:27 AM
  #1621  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πέρασα μπόλικες ωρίτσες στο B16A Workshop (aka Κινέζος), για δουλίτσες στο Sάκι μου..

..δε θα γράψω κάτι καινούριο..

Τα παιδιά, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ !!!!!
Εξαιρετική προσοχή μέχρι και στην πιο μικρή λεπτομέρεια..
"Ψαγμένοι" όσο δεν πάει και είναι πρώτη φορά, που μπορώ να πω σε συνεργείο, κάτι που θα σκεφτώ ως ακατόρθωτο, και εκείνοι το συζητούν και προτείνουν λύσεις..
Πραγματικά, αν δε σας "παραξενεύει" η απόσταση μέχρι τη Νέα Μάκρη, δεν υπάρχει καλύτερο μέρος για το hondaκι σας, ή τουλάχιστον, εγώ που ψάχνω τόσα χρόνια δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο.
Περιμένεις να τελειώσουν οι εργασίες στο αυτοκίνητό σου και χαζεύεις τα "τέρατα" που βρίσκονται στο parking του συνεργείου και σπάνε χρονόμετρα σε dragster και πίστες..αν είσαι τυχερός ίσως πας καμία βόλτα με κάποιο από αυτά..!!!!
Λένε πως όταν αγαπάς τη δουλειά σου, δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα.. και τα παιδιά, πραγματικά αγαπούν πολύ τη δουλειά τους !!

Ένα μεγάλο για το B16A Workshop !!!




Στα τώρα....

ΛΟΥ -> Δεν είχα κάτι μαζί του μέχρι στιγμής, καθώς, όταν πήγαινα το sάκι μου για service, πριν ανακαλύψω το Β16Α, δεν είχα παράπονο, εκτός από μερικές φορές, που έβαζε έναν μικρό να κάνει κάποιες εργασίες και μου είχε χαλάσει όλες τις βίδες ..
Παλαιότερα λοιπόν, επειδή είχα μια βλάβη στον αυτόματο του δυναμό, μου έσκαγε ό,τι μπαταρία έβαζα και λόγω των υγρών της είχε παρουσιαστεί σκουριά στην περιοχή γύρω από τη βάση της, εκεί δηλαδή που έπεσαν τα υγρά, καθώς δεν το είχα αντιληφθεί έγκαιρα..
Το είχα πάει λοιπόν στον ΛΟΥ, να το επισκευάσει..δηλαδή να τρίψει τη σκουριά και να το βάψει τοπικά, στη βάση της μπαταρίας. Μου λέει να περάσω μετά από μία εβδομάδα και όντως, μετά από μία εβδομάδα είναι όλα έτοιμα..

Επειδή όμως το πρόβλημα με τον αυτόματο δεν είχε εντοπιστεί, η μπαταρία έσκασε για 2η φορά.Το περιστατικό το αντιλήφθηκα πιο γρήγορα από την προηγούμενη φορά και οι σκουριές ήταν σαφώς λιγότερες, αλλά και πάλι υπήρχαν..Επειδή όμως δεν ήταν μεγάλη η έκταση, αποφάσισα να το επιδιορθώσω μόνος μου.. Έτσι λοιπόν, έβγαλα τη μπαταρία, για να τρίψω τη σκουριά και να το βάψω τοπικά σπρέυ που έφτιαξα, στο χρώμα του αυτοκινήτου..και με το που τρίβω το πρώτο σημάδι, ανακαλύπτω πως όλη η περιοχή γύρω από τη μπαταρία, κάτω από το χρώμα είχε σκουριά..!!!!!!!!!!!
Πράγμα που σημαίνει ότι ο ΛΟΥ, καλά είχε πάρει τα χρήματα της επισκευής και το μόνο που είχε κάνει ήταν βάψιμο πάνω από τη σκουριά..!!!
Το πρόβλημα επιδιορθώθηκε πλήρως, με εμένα να τρίβω, μέχρι να απομακρυνθεί και το τελευταίο ίχνος . Μετά, αστάρι, χρώμα και βερνίκι και το Sάκι έγινε σαν καινούριο..

Ένα μεγάλο για τον ΛΟΥ, λοιπόν..
Old 02-23-2011, 10:04 AM
  #1622  
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

δηλ σουχουν φυγει 400-500 κατοσταρικα μονο για μπαταριες?πικρα
Old 02-25-2011, 07:31 AM
  #1623  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by alexis_s2,Feb 23 2011, 09:04 PM
δηλ σουχουν φυγει 400-500 κατοσταρικα μονο για μπαταριες?πικρα
Αλέξανδρε πόσο βρίσκεις την μια μπαταρία?

Όσο για τους B16 είναι όντως ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ συνεργείο απλά αν έχουν λίγη δουλίτσα ευκολότερα πετυχαίνεις τον πρωθυπουργό στο τηλέφωνο παρά τον Σπύρο.
Old 02-25-2011, 08:32 AM
  #1624  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές λείπει για δοκιμές, αλλά αν καλέσεις στο σταθερό και αφήσεις μήνυμα, είναι σίγουρο πως θα σε καλέσει πίσω..
Old 02-25-2011, 09:55 AM
  #1625  
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

δεν εχω βαλει στο ς αλλα μια μπαταρια δεν θαχει κανα 100ρικο+?
Old 03-18-2011, 05:20 AM
  #1626  
Registered User

 
palioxaraktiras's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 621
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

για το Β16 και το Σπυρο...πολυ καλη εξυπηρετηση και καλες τιμες
Old 03-18-2011, 09:01 AM
  #1627  
Registered User
 
ionos2000's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 43
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

+1000 για B16A !!
Old 03-20-2011, 09:50 AM
  #1628  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Θα είμαι όσο πιο περιεκτικός μπορώ .

Το γεγονός ότι πλέον έχω βρει ένα μέρος που μπορώ να πηγαίνω, να αφήνω εκεί το αμάξι μου και να το πέρνω σίγουρος ότι αυτά που ήθελα έχουν γίνει όλα ακριβώς όπως ήθελα και ίσως και καλύτερα, είναι το ωραιότερο πράγμα που θα μπορούσε να συμβεί σε οποιονδήποτε απο εσάς.

Ο Σπύρος και ο Βασίλης στο B16A είναι α) ΑΨΟΦΟΙ επαγγελματίες σε αυτό που κάνουν και β) ΑΡΙΣΤΟΙ άνθρωποι να συναναστρέφεσαι και να γνωρίζεις.

Ένα μεγάλο μπράβο απο μένα για όλα αυτα που προσφέρει το συνεργείο αυτό!!
Old 03-20-2011, 11:15 AM
  #1629  
Registered User
 
RELIGION's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: KIATO HELLAS
Posts: 618
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Β16Α FTW!!!!!!!!!!!
Old 03-21-2011, 12:18 PM
  #1630  
Registered User
 
Antwnis's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: athina
Posts: 116
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Την παρασκευή το μεσημεράκι πήρα την απόφαση να πάω να εγκαταστήσω το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου που είχα πάρει εδώ και μερικούς μήνες [πηγή,ηχεία,τουίτερ,πλεξούδ για τα χειριστήρια του τιμονιού,μονάδα συνεργασίας ipod,γούφερ που μπαίνει κάτω απο το κάθσισμα]. Ο Χρήστος[fun] μου είχε συστήσει [και τον ευχαριστώ πολύ] τον Τασσο [aka bussjunkies] στη νίκαια. H δουλειά που έγινε ήταν άψογη και ο τάσσος καθ' όλη τη διάρκεια της εγκατάστασης ήταν πολύ πρόθυμος τόσο στο να απαντήσει σε όλες τις απορίες μου όσο και να με ανέχεται να γυρνάω στα πόδια του και να .....νομίζω πως τον βοηθάω!

Τον προτείνω ανεπιφύλακτα σε όποιον χρειάζεται οτιδήποτε σε σχέση με τον ήχο του τουτού μας καθώς πρέπει το funάμαξω να το έχει γδύσει 5-6 φορές και να ξέρει κάθε μέρος που μπορεί να κρύψει τα περιφεριακά!!

Τέλος η τιμή για όλη την εγκατάσταση ήταν η καλύτερη ανάμεσα σε 6-7 "γνωστούς" που είχα ρωτήσει.


Quick Reply: ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ



All times are GMT -8. The time now is 10:32 PM.