Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ

Thread Tools
 
Old 12-06-2010, 09:41 AM
  #1581  
Registered User
 
gmak_s2k's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Hot Topics!!!
Posts: 11,960
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Για να μην είμαι άδικος θα το ξαναπώ οτι δεν ξέρω και δεν τον κρίνω πως είναι στην δουλειά του ....και δέχομαι αυτό που λες αφού έχει ανάλογη εμπειρία....αλλά με αποθάρυνε με τις τιμές του.
Old 12-06-2010, 10:41 AM
  #1582  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by ThanasiS2K,Dec 6 2010, 08:38 PM
Ναι οτι "τσιμπαει" λιγο ο Μαστορας ειναι αληθεια γι αυτο αλλωστε εφυγα και εγω απο τον Σπυρο απλα δεν ειχα ποτε παραπαπονο απο την δουλεια του ,ηταν αψογος παντα.
Σωστος, και εγω συμφωνω απολυτα με τον Θαναση. Πολυ καλος στην δουλεια του και καλα παιδια και οι δυο τους αλλα καπως τσιμπημενοι. Γι αυτο και τωρα η Ν.Μακρη ειναι 2ο σπιτι μας.
Old 12-06-2010, 03:40 PM
  #1583  
Registered User
 
reload's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Thessaloniki
Posts: 310
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Για Χαλκιδα μερια τι παιζει απο συνεργεια αν γνωριζει κανεις...???
Old 12-06-2010, 10:27 PM
  #1584  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by reload,Dec 6 2010, 04:40 PM
Για Χαλκιδα μερια τι παιζει απο συνεργεια αν γνωριζει κανεις...???
Για Χαλκίδα μεριά ρώτα τον kordelino αλλά δεν νομίζω να ξέρει και κανένας πολλά. Καλό είναι αν δεν έχεις να κάνεις μόνο αλλαγή λαδιών που την κάνει και ο κάθε άσχετος να κάνεις μερικά χιλιόμετρα και να κατέβεις Αθήνα.

Χαλκιδέος είσαι και εσύ? Και εγώ από Χαλκίδα είμαι αλλά μένω Αθήνα
Old 12-06-2010, 11:52 PM
  #1585  
Registered User
 
MANOS's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 7,215
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εγω θα πω το εξης και οποιος καταλαβε, καταλαβε.
Αλλο ειναι το "χρεωνω πολλα" και αλλο ειναι το "προσπαθω να σε κλεψω και σου παραδιδω ενα αυτοκινητο που ειναι επικινδυνο".
Το ενα μου δινει τη δυνατοτητα της επιλογης και το αλλο ρισκαρει την ιδια μου τη ζωη. Να μη μπουμε σε λεπτομερειες γιατι τα γεγονοτα ειναι γεγονοτα και ειναι ΓΝΩΣΤΑ και δεν αμφισβητουνται.
Απο κει και περα πιστευω οτι τα παιδια στη Speed Factory, αν και δεν εχω παει ποτε μεχρι τωρα, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη τη στιγμη. Εγω πηγαινα στο Μαστορα και δεν ειχα ποτε κανενα παραπονο αλλα δεχομαι οτι οι τιμες δεν ηταν οι καλυτερες δυνατες. Απλα ηταν πολυ κοντα στο σπιτι μου και με βολευε. Οταν ομως ακουω περιστατικα που εχουν να κανουν με την ασφαλεια του αυτοκινητου μου και τη δικη μου και οταν δεν εχει συμβει σε εναν και δυο αλλα σε πολλα μελη, τοτε απλα δεν περιμενω ποτε θα συμβει και σε μενα, απλά ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ. Τωρα αν καποιοι πιστευουν οτι ειναι τοσο γατοι που αυτους δεν θα τους κοροιδεψει το καθε συνεργειο τοτε μπραβο τους. Εγω εχω αντιθετη γνωμη ομως.
Old 12-07-2010, 05:27 AM
  #1586  
Registered User

 
Germak's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: athens-kentro
Posts: 636
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Να καταθεσω και εγώ άποψη, ο Λου βρίσκει ανταλλακτικά και δεν σε δουλεύει, και κάνει ότι μπορεί σε λογικές τιμές και είναι διαπραγματεύσιμος ΑΡΚΕΙ να είσαι πάνω από το αμάξι.

Ο Μάστορας είναι εξαιρετικός στη δουλειά του και έχει ένα μειονέκτημα, είναι αντιπροσωπεία ρε παιδιά και δεν κόβονται οι τιμές γιατί αλλιώς θα το είχε κλείσει προ πολλού. Ο Β16Α είναι επίσης εξαιρετικός και κάνει σίγουρα απίστευτες τιμές.

Επειδή πιστεύω ότι οι 2 τελευταίοι είναι ΑΞΙΟΙ μάστορες, το μόνο που έχω καταλάβει είναι να είσαι κοντά, να ρωτάς τι μπαίνει πάνω και να κάνεις όσο έλεγχο γίνεται διότι και αυτοί άνθρωποι είναι και οι βίδες μπορεί να περισσέψουν, η κάτι άλλο.

Δυστυχώς, ούτε οι Αγγλοι, ούτε οι Γερμανοί μπορούν να κάνουν 100% πάντα τη δουλειά τους. Αλλωστε, αυτοκίνητα σαν το S δεν έχουν αντιμετωπιστεί από τη Honda την ίδια με εις βάθος εκπαίδευση όλου του όποιου δικτύου στην Ευρώπη.

Αρα αν φύγει μια βίδα στο Σπύρο, ή ένα ψαλίδι ή ένα ακρόμπαρο από κάπου που έχει προηγηθεί service, καλό θα είναι να έχουμε ψυχραιμία και πάνω από όλα την υγειά μας. Πάντα όμως να είμαστε κοντά στο αυτοκίνητο όταν επισκευάζεται.

Δυστυχώς η ιστορία αυτή ήταν ίδια πριν 50 χρόνια, ίδια πριν 25, το ίδιο πριν 10 και λίγο, λίγο καλύτερα σήμερα. Μέχρι την επόμενη ξεχασμένη βίδα....
Old 12-07-2010, 05:29 AM
  #1587  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by Germak,Dec 7 2010, 06:27 AM
Δυστυχώς η ιστορία αυτή ήταν ίδια πριν 50 χρόνια, ίδια πριν 25, το ίδιο πριν 10 και λίγο, λίγο καλύτερα σήμερα. Μέχρι την επόμενη ξεχασμένη βίδα....
Φίλε για να το λες εσύ έτσι θα είναι, δυστυχώς δεν μπορώ να πω τι γινόταν πριν από Μπενήντα χρόνια.

Το ονοματάκι σου μου χαρίζεις σε παρακαλώ; Κάτι μου λέει το Germak...

Σε ξέρω από κάπου...;


Διασκευή σε On topic: Το ότι γινόταν κάτι πριν από 50 χρόνια δε σημαίνει ότι πρέπει να γίνεται και σήμερα.

Θα περιμέναμε πρόοδο στις προσφερόμενες υπηρεσίες, όχι οπισθοδρόμηση.
Old 12-07-2010, 05:34 AM
  #1588  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by Germak,Dec 7 2010, 06:27 AM
Να καταθεσω και εγώ άποψη, ο Λου βρίσκει ανταλλακτικά και δεν σε δουλεύει, και κάνει ότι μπορεί σε λογικές τιμές και είναι διαπραγματεύσιμος ΑΡΚΕΙ να είσαι πάνω από το αμάξι.
Επίσης, για να συνεισφέρω κάτι πιο ουσιαστικό, μιας και το πήγαινα εκεί τα 3 τελευταία χρόνια, θα πω ότι ΔΕΝ είμαι σίγουρος ότι ΔΕ με κορόιδεψε - μάλιστα για ένα ψυγείο που μου αντικατέστησε (α ρε Θανάση , α ΡΕ Θανάση...) δεν είμαι σίγουρος ότι το Koyo που μου έβγαλε χαλασμένο όντως ήταν - ούτε εγώ ούτε οι δύο μάστορες που το τσέκαραν κατόπιν...

Και η λόγική ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ δε με βρίσκει σύμφωνο όσον αφορά στα συνεργεία...Δεν πληρώνω για αυτό...

Αν πρόκειται βέβαια για κανα γκομενάκι σωστό, το βλέπω πιο θετικά και πιο ψύχραιμα και το από πάνω, και το από κάτω και γενικότερα είμαι πολύ ανοιχτόμυαλος σε στάσεις και συνδυασμούς (αλλά ποτέ με πιλότους γιατί ζαλίζομαι στα μεγάλα ύψη).
Old 12-07-2010, 05:46 AM
  #1589  
Registered User

 
Germak's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: athens-kentro
Posts: 636
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αμα είσαι γκαβός και ΔΕΝ βλέπεις ολόκληρο ψυγείο, που να δεις τη βίδα;;;;;;;

Επίσης, στην Ελλάδα δεν πληρώνεις για να είσαι από πάνω

(εκτός και αν εσύ είσαι γεννημένος στη Βενεζουέλα και ο πατέρας σου δεν σου είπε ποτέ να μην αφήνεις το αμάξι και να φεύγεις..)

αλλά σίγουρα θα πληρώσεις όταν θα κάτσεις πάνω και στην πρώτη στροφή θα φύγει η βίδα....

p.s. με ξέρεις από εκείνο το ανέμελο ταξίδι μας στα Παλούκια Σαλαμίνας....
Old 12-07-2010, 05:52 AM
  #1590  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Ναι ρε μάστορα, θα πάω εγώ να φυσάω από τη μία άκρη του ψυγείου να δω αν κάνει μπουρμπουλήθρες για να δω μήπως με γελάσει ο κάθε εξυπνίδης εκεί έξω ε;

Καλός είσαι εσύ ρε! Τους έχεις κάνει όλους μάστορες

(σε παρακαλώ μη δώσεις άλλες λεπτομέρειες για τα παλούκια, ήμουν μικρός τότε, δεν ήξερα ).

Mετάφραση σε On-topic διάλεκτο:

Δεν νοείται ο Λου να μου λέει ότι το ψυγείο είναι off ενώ 2 άλλοι μάστορες που είπαν το αντίθετο.


Quick Reply: ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ



All times are GMT -8. The time now is 05:23 AM.