Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ

Thread Tools
 
Old 01-06-2010, 07:32 AM
  #1251  
Registered User

 
nikthegrek's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: thessaloniki
Posts: 1,407
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by katanaman,Jan 6 2010, 04:40 AM
Το πηγαινα... στον Μαστορα, στον Νικηφορο , στον Λου, αλλα απο ολους ειχα παραπονο, ειτε απο δαγκωμα στις τιμες ειτε απο κακη εργασια. Μεχρι που στο τελος εκανα 1-2 αλλαγες λαδιων στο γκαραζ μου, με δικα μου λαδια κ φιλτρα κ ησυχασα. Βεβαια μετα το πουλησα κ δεν χρειαστηκε να παω καπου για να διατηρησω την εγγυηση. Ετσι κ αλλιως οι αλλαγες γινονταν στα 5000χλμ. Αν ξαναπαρω κ εφοσον δεν εχει εγγυηση το αμαξι, μονος μου ολα εκτος απο ρυθμιση βαλβιδων. Δεν νομιζω οτι ειναι επιστημη να αλλαξεις μπουζι ή να βαλεις λαδια στο διαφορικο, τακακια, αναρτηση κλπ κλπ. ορεξη να χεις κ ολα γινονται. Γιατι ειναι απαραδεκτο να το πηγαινω στο συνεργειο κ να μου αφηνουν την ταπα του διαφορικου λασκα κ να σταζει το λαδι...ευτυχως που το ειχα στο γκαραζ κ το ειδα την αλλη μερα, αλλα αν το ειχα εξω? ποιος θα μου το πληρωνε?
Οπου κ να πας πρεπει να εισαι πανω απ το κεφαλι τους, οχι απλα στο συνεργειο, να εισαι πανω απ το κεφαλι τους κυριολεκτικα. Ειναι τοσο ανευθυνοι κ τοσο στ @ρχιδι@ τους με την περιουσια του αλλου, που δεν μπορεις να τους αφησεις τ αμαξι κ να φυγεις. Προσφατα φιλος μου πηγε στον Παπρα για service κ το τι μλκιες ακουσα σχετικα με την κρεμαριερα του type-r δεν λεγεται, αφου δεν του ειπε οτι φταιει ο ερμης που ειναι αναδρομος παλι καλα...
Τεσπα, nikthegrek δεν το πα ειρωνικα, απλα εδω στην αθηνα ειναι οπου σε πιασουν κ πως θα σε κοψουν. Πιστευω πως ενα συνεργειο με λιγη πελατεια ισως θα προσεξει καλυτερα τ αμαξι σου.Αλλα ολα ειναι σχετικα, αν ο μαστορας δεν εχει γ@μ@σει καλα το προηγουμενο βραδυ μπορει να ξεχασει να σου βαλει τακακια, δεν τρεχει κ τιποτα μωρε...πρεπει να τσεκαρεις τα παντα μετα το service να δεις αν ειναι στη θεση τους...Κ στην τελικη, οπως προσεχω εγ το s2k μου δεν θα το προσεξει κανεις, απο το πως θα λυσω τον τροχο μεχρι που θα ακουμπησω το καρυδακι, οποτε καλυτερα μονος μου να ξερω τι κανω. Αυτα...
δεν υπαρχει καμια παρεξηγηση katanaman,,ισα ισα,,συμμεριζομαι το προβλημα σας,,μεγαλη πολη ρε παιδια η αθηνα,,πολυς κοσμος,,πολλα συνεργεια,,εδω ειμαστε 2εκ..φαντασου εκει που ειστε 5!!!τι να πω,,,
Old 01-06-2010, 07:35 AM
  #1252  
Registered User

 
nikthegrek's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: thessaloniki
Posts: 1,407
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

αλλα εχει και τα καλα της η αθηνα..εχει σφακιανακη!!!!!
Old 01-06-2010, 07:37 AM
  #1253  
Registered User

 
nikthegrek's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: thessaloniki
Posts: 1,407
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

εγω θα σας προτεινα να κανετε μια βολτουλα θεσνικη,,οταν κοντευει το service σας,,ειδικα το μεγαλο..να κλεινετε ενα ραντεβουδακι με τον μπαμπινο να πινουμε τις καφεδιες μας και να φευγεται πισω ησυχοι οτι η δουλεια σας εγινε!!!!
Old 01-06-2010, 07:55 AM
  #1254  
Registered User
 
package's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 6,073
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

115 τα μπουζί. Εγώ πάντως τα πήρα 32. 108 τα λάδια. Εγώ πάντως τα πήρα 52. Τέρμα οι κλέφτες.

Θεοδόση μου έχω ακούσει πολλά για τον νικηφόρο. Καλά θα κάνεις να μην ξαναπας.
Old 01-06-2010, 09:58 AM
  #1255  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ρε παιδιά αυτά συμβαίνουν παντού και δυστυχώς όσοι δεν ασχολούνται πληρώνουν χρυσό το οτιδήποτε.

Εμένα στο μιάτα μου ζήταγε ο Επιτροπίδης 130 για τα μπροστινά και 179 για τα πίσω... Τα πήρα απο Γερμανία με 70 και 75 αντίστοιχα...
Κι όσο για τα εργατικά...όσο γουστάρουνε βαράνε.
Για να μην αναφέρω πρόσπερσι που προσπαθούσε ο ίδιος να με πείσει ότι έπρεπε ν αλλάξω τρόμπα βενζίνης (και μάλιστα ήθελε να με βάλει να την πληρώσω ενώ το αυτοκίνητο ήταν ακόμα στην εγγύηση..) ενώ τελικά το πρόβλημα ήταν πολλαπλασιαστής...ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!!!! Απο μ.... γεμάτος ο τόπος.
Old 01-06-2010, 11:13 AM
  #1256  
Registered User
 
a.k.s2000turbo's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: ψορφθ
Posts: 58
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by SBIT,Jan 6 2010, 05:38 AM
Φιλε Katana θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Απλά ήθελα να σε ρωτήσω πέρα από τα ψιλα λάδια, φίλτρα, τακάκια, ανάρτηση (αν και για ανάρτηση πρέπει να έχεις και ειδικό εργαλείο για το ελατήριο το οποίο κοστίζει) τα οποία τα κάνω και εγώ μόνος μου εδώ και πολύ καιρό (έχω προμηθευτή γρύλους, σταντ, εργαλεία κ.α) για τις χοντρές δουλειές τι κάνούμε???? Π.χ πήγα και άλλαξα όλα τα σινεμπλοκ με prowerflex. Ξέρεις τι μανίκι είναι η συγκεκριμένη δουλειά (και ειδικά των ψαλιδιών)? Το πήγα συνεργείο και μου είπε ότι θέλει τουλάχιστον 1 μέρα να μείνει μέσα το αυτοκίνητο για να τα αλλάξει όλα. Τι να έκανα να μην το άφηνα ή να άφηνα την δουλειά μου 2 μέρες για να είμαι εκεί. Παιδιά υπάρχουν δουλειές που δεν μπορούμε να τις κάνουμε εμείς δυστηχώς είτε γιατί δεν έχουμε τα εργαλεία είτε γιατί δεν έχουμε την γνώση είτε στην τελική γιατί δεν έχουμε αυτοπεποίθηση ότι θα το καταφέρουμε. Το θέμα είναι ότι στην τελική θα πρέπει να βρούμε ένα συνεργείο που να μας ευχαριστεί στο 80%. Τι εννοώ με αυτό. Ένα συνεργείο ή θα είναι καλό σε τιμές ή θα έιναι καλό σε δουλειά. Εγώ θα ήμουν ευχαριστημένος αν είχα ένα συνεργείο το οποίο με καλύπτει 90% σε δουλεία και 60%-70% σε τιμές. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Αλλά εκείνο που ψάχνω σε συνεργεία είναι η γαμω μπέσα. Εδώ και λίγο καιρό το πάω στο Ζόμπολα και είμαι ικανοποιημένος από την δουλεία αλλά περισσότερο με το ότι είμαι δίπλα ακριβώς από το αυτοκίνητο και μου εξηγούν τα παιδιά εκεί τι κάνουν κάθε φορά με λεπτομέρεια.
[QUOTE]=1000
Old 01-06-2010, 12:15 PM
  #1257  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by blondie_s2k,Jan 6 2010, 10:58 AM
Ρε παιδιά αυτά συμβαίνουν παντού και δυστυχώς όσοι δεν ασχολούνται πληρώνουν χρυσό το οτιδήποτε.

Εμένα στο μιάτα μου ζήταγε ο Επιτροπίδης 130 για τα μπροστινά και 179 για τα πίσω... Τα πήρα απο Γερμανία με 70 και 75 αντίστοιχα...
Κι όσο για τα εργατικά...όσο γουστάρουνε βαράνε.
Για να μην αναφέρω πρόσπερσι που προσπαθούσε ο ίδιος να με πείσει ότι έπρεπε ν αλλάξω τρόμπα βενζίνης (και μάλιστα ήθελε να με βάλει να την πληρώσω ενώ το αυτοκίνητο ήταν ακόμα στην εγγύηση..) ενώ τελικά το πρόβλημα ήταν πολλαπλασιαστής...ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!!!!!! Απο μ.... γεμάτος ο τόπος.
Εδώ, να διευκρινίσουμε πως ο Επιτροπίδης είναι συνεργείο MAZDA.....
Μην πάει κανείς και περιμένει να βρει ανταλλακτικά HONDA

(συμβαίνουν αυτα στα δημοκρατικά φόρουμ)
Old 01-06-2010, 03:15 PM
  #1258  
Registered User
 
gre165-makis's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,117
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

χαχχααχχαχαχααχα
Old 01-06-2010, 04:06 PM
  #1259  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by uma_chikara,Jan 6 2010, 11:15 PM
Εδώ, να διευκρινίσουμε πως ο Επιτροπίδης είναι συνεργείο MAZDA.....
Μην πάει κανείς και περιμένει να βρει ανταλλακτικά HONDA

(συμβαίνουν αυτα στα δημοκρατικά φόρουμ)
Τι σημασία έχει ρε Ηλία τι συνεργείο είναι ο Επιτροπίδης... Σημασία έχει ότι είναι απ τα πιο γνωστά mazda και παρόλα αυτά δεν υπολογίζει ούτε τον πελάτη ούτε τ όνομα του. Στο αν είναι honda ή mazda κόλλησες εσύ?

Αλλωστε όλοι εδω μέσα ξέρουν οτι έχω miata και όχι s..δεν θα πήγαινε κανείς να ζητήσει ανταλλακτικά honda στον συγκεκριμένο...αίντε!!!!
Old 01-06-2010, 11:20 PM
  #1260  
Registered User

 
palioxaraktiras's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 621
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

εχεις mazda?? να φυγεις τοτε να πας στο miata club να μαθεις και οικονομικη οδηγηση!!χαχα


Quick Reply: ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ



All times are GMT -8. The time now is 11:22 AM.