Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Νεες εγγραφες στην ελληνικη κοινοτητα

Thread Tools
 
Old 07-08-2012, 02:23 AM
  #3211  
Registered User

 
Tazio's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 940
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by papdoc
Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για τη διαδικτυακή αυτή κοινότητα.
Το όνομα μου είναι Δημήτρης, και είμαι εδώ και μια βδομάδα κάτοχος ενός S2000 του 2008. Ασχολούμαι όσο μπορώ με την αγωνιστική οδήγηση στις πίστες, και αυτός είναι και ο προσανατολισμός που θα αποκτήσει σιγά-σιγά και το S.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν, και καλή συνέχεια!
Καλώς τον, καλώς τον..Καλοτάξιδο το Sακι σου γιατρέ, και μακάρι να το φτάσεις στα επίπεδα που θέλεις..Θα βρεις αρκετά άτομα εδώ μέσα με παρόμοιες αναζητήσεις με τις δικές σου, και για αρχή σε περιμένουμε από Οκτώβρη στις Σέρρες με το νέο ασφαλτοτάπητα, να τα πούμε κι από κοντά.


Προς το παρόν το S2k έχει παραμείνει σε εργοστασιακά επίπεδα ή και εδώ έχουν παραγγελθεί καλούδια πριν την αγορά του;;
Περιμένουμε και καμιά φωτό αν έχεις βγάλει.

Αν δεν βαριέσαι, κάνε μια γρήγορη σύγκριση NC-S2000...Χωρίς φόβο και πάθος..
Old 07-08-2012, 04:19 AM
  #3212  

 
papdoc's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 141
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Tazio
Καλώς τον, καλώς τον..Καλοτάξιδο το Sακι σου γιατρέ, και μακάρι να το φτάσεις στα επίπεδα που θέλεις..Θα βρεις αρκετά άτομα εδώ μέσα με παρόμοιες αναζητήσεις με τις δικές σου, και για αρχή σε περιμένουμε από Οκτώβρη στις Σέρρες με το νέο ασφαλτοτάπητα, να τα πούμε κι από κοντά.
Ευχαριστώ πολύ! Χαίρομαι που θα είμαστε αρκετοί που ασχολούνται με τις πίστες, γιατί στα MX-5 είχαμε μείνει 2-3 άτομα, και οι υπόλοιποι ήταν θεωρητικοί του καναπέ. . Σίγουρα από Οκτώβρη θέλω να ανέβω Σέρρες, αφού έχω πάει όλες και όλες 3 φορές όλα αυτά τα χρόνια.


Originally Posted by Tazio
Προς το παρόν το S2k έχει παραμείνει σε εργοστασιακά επίπεδα ή και εδώ έχουν παραγγελθεί καλούδια πριν την αγορά του;;
Βλέπω ότι ξέρεις τα χούγια μου... Προς το παρόν έχω παραγγείλει δίσκους, τακάκια, σωληνάκια και brake ducts, και από Σεπτέμβρη θα μπουν και τα ημισλίκ.

Originally Posted by Tazio
Περιμένουμε και καμιά φωτό αν έχεις βγάλει.


Originally Posted by Tazio
Αν δεν βαριέσαι, κάνε μια γρήγορη σύγκριση NC-S2000...Χωρίς φόβο και πάθος..
Είναι νωρίς ακόμα για συγκρίσεις. Εν καιρώ, όταν θα έχω πλήρη εικόνα, θα τα γράψω όλα. Απλά να πω ότι η μετάβαση από ένα καραφτιαγμένο και σχεδόν αγωνιστικό NC (μόνο full cage δεν είχε) σε ένα στοκ S2k ήταν πολύ πιο ομαλή απ'ότι θα περίμενε κανείς. Αν συγκρίνουμε τα αμάξια στην στοκ μορφή τους, οι διαφορές είναι πιο μεγάλες. Το μόνο πράγμα που το NC υπερέχει σαφέστατα, είναι τα φρένα και η θέση οδήγησης. Ειδάλλως, τόσο το τιμόνι (που πολλοί κατηγορούν αυτό του S για κακή αίσθηση) όσο και το κιβώτιο (που του MX-5 ήταν πάντα σημείο αναφοράς), σε καμία περίπτωση δεν υστερούν σε σχέση με το NC (το κιβώτιο μάλλον είναι καλύτερο κιόλας). Για μοτέρ δεν συζητώ, καλός και άγιος ο duratec, αλλά με τον F20 δεν υπάρχει επαφή.
Old 07-08-2012, 09:27 AM
  #3213  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Νατη και η εγγραφήηηηη!!!!

Αν και στα έχω πει αρκετά πριν απο αυτό ας σου ευχηθώ και απο εδώ καλορίζικο, καλοτάξιδο, απροβλημάτιστο και με το καλό με κορυφαίους χρόνους!!

Εγώ συμφωνώ 100% με την επιλογή του 08! Όσο πιο καινούργιο τόσο το καλύτερο. Καλά και αυτά που λέει ο Ηλίας αλλά τα μεταγενέστερα με τις διορθώσεις απο την μαμά Honda έχουν δείξει ότι γυρίζουν πιο ωραία, γρήγορα και στρωτά στις πίστες.

Απο την στιγμή που μπορείς να έχεις ένα πιο καινούργιο και να μην σε νοιάζει το τι θα του κάνεις για να το βελτιώσεις τότε εγώ λέω go for it!! (όπως και έκανες)

Εγώ είμαι σίγουρος ότι με το πέρασμα του χρόνου και με το διάβασμα σου κτλ θα δούμε ένα φοβερό και αξιοζήλευτο αμάξι

Καλωσήρθες και πάλι στην κοινότητα μας Δημήτρη.
Old 07-08-2012, 10:56 AM
  #3214  
Registered User
 
gre165-makis's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,117
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Καλωςηρθες Δημήτρη.

Ειχαμε γνωριστει οταν ειχα παρει τα Kumho σου.
Αν και πλεον κατοχοσ MR2 η καρδια μου ακομα λεει S2000.
Αψογη επιλογη και ειμαι και εγω σιγουρος οτι απο σενα θα δουμε ενα πολυ ωραιο track-focused αυτοκινητο.
Καλοταξιδο
Old 07-08-2012, 11:32 PM
  #3215  
Registered User

 
SBIT's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Don't know yet!
Posts: 2,421
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δεν έχουμε γνωριστεί αλλά έχω μάθει αρκετά για σένα Δημήτρη από τον Κωστά και τον κοινό 'γιατρο' που έχουμε.

Καλως ήρθες και θα χαρώ να τα πούμε και από κοντά!

Α!!!! Κωστή πόσους θέλουμε ακόμα για να κάνουμε την ομάδα που λέγαμε GTCC από S2000
Old 07-09-2012, 01:46 AM
  #3216  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Νομίζω έχει αρχίσει να γίνεται πολύ καλό team πλέον Σαράντη και θέλω να πιστεύω ότι σύντομα θα εκροσωπείται το s2k. gr στο Gtcc!!!
Old 07-09-2012, 02:47 AM
  #3217  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Old 07-09-2012, 03:18 AM
  #3218  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Καλώς ήρθες Δημήτρη και καλοτάξιδο. Ελπίζω να το ευχαριστηθείς ακόμα περισσότερο από το miata

Μια ερώτηση ήθελα να κάνω. Γνωρίζεις ότι τα φανάρια του τα μπροστινά τουλάχιστον που βλέπω δεν είναι του 08 μοντέλου γενικά δηλαδή του facelift μοντέλου?
Old 07-09-2012, 05:06 AM
  #3219  

 
papdoc's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 141
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Ευχαριστώ παιδία για το θερμό καλωσόρισμα! Να'στε καλά!

Originally Posted by S2000_FUN
Καλώς ήρθες Δημήτρη και καλοτάξιδο. Ελπίζω να το ευχαριστηθείς ακόμα περισσότερο από το miata

Μια ερώτηση ήθελα να κάνω. Γνωρίζεις ότι τα φανάρια του τα μπροστινά τουλάχιστον που βλέπω δεν είναι του 08 μοντέλου γενικά δηλαδή του facelift μοντέλου?
Ναι το γνωρίζω. Ήταν το πρώτο πράγμα που μου είπε ο μαντράς όταν πρωτοπήγα να το δω. Μου είπε ότι το τζάμι από τα μαμά φανάρια είχε θαμπώσει πολύ από τον ήλιο τους δύο μήνες που το είχαν έξω, και έβαλαν αυτά. Χτύπημα πάντως το αμάξι δεν έχει μπροστά, σύμφωνα με το VIN του είναι όντως του 2008, οπότε δεν έδωσα συνέχεια αφού τα φανάρια αυτά μου αρέσουν (και γενικά δεν δίνω και πολύ σημασία σε τέτοιες λεπτομέρειες). Μόνο τον πίσω προφυλακτήρα έχει βάψει ο προηγούμενος, πράγμα στο οποίο συμφώνησαν τόσο ο B16 όσο και ο ασφαλιστής μου που έκανε ένα background check του αυτοκινήτου.
Old 07-11-2012, 12:03 AM
  #3220  
Registered User
 
Sesimasmenos's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 16
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Καλημέρα σε όλους τους συν-λάτρες του S2000.
Δεν είμαι λάτρης των αυτοκινήτων είμαι τρελός με το S2000..από τότε που ήμουν στο γυμνάσιο!
Χθές κατάφερα να αγοράσω ένα πανέμορο μεταχειρισμένο μπλε-ηλεκτρίκ του 00.
Απλά πετάω ! Ελπίζω να τα πούμε και σε κάποια συνάντηση από κοντά να μου δώσετε τα φώτα σας !


Quick Reply: Νεες εγγραφες στην ελληνικη κοινοτητα



All times are GMT -8. The time now is 06:22 AM.