Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Καλά μας μπήκε...

Thread Tools
 
Old 01-07-2012, 04:41 PM
  #11  
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by harri-S-
βρε Ηλια δικιο εχεις αλλα ενα βραδυ εμεινε εξω τ αμαξι κ το σουφρωσαν.. δηλαδη ελεος.. πες οτι γινετε κατι στον οποιονδηποτε κ τ αφηνει εξω 1 γ@μημ$νο βραδυ πρεπει να το κλεψουν.. απορω ποιος ο λογος για τα δικα μας αμαξια αυτη η επιμονη..
τα 5 στα 10 ς2000 που θα αγοραστουν σιγουρα θα τρακαρουν,ετσι πιστευω εγω,οσποτε ζητουνται κ ανταλακτικα,πιστευω πως ειναι οργανωμενη καλα αυτοι που κλεβουν ς 2000 κ μαλιστα θανε 2 3 ατομα αφτοι που θα εχουν φαει τα πιο πολλα σε λογαριασμο καπιου μαντρα καθως οι ιδιοι δεν θα μπορουσαν να δωσουν τοσα καμματια καπιος θα τους επερνε χαμπαρι απο καπιο ανταλακτικο σημαδια κτλπ,εγω θα ελεγα να υπαρξει ενα μετρο ασφαλειας στο φορουμ δηλ καπια συμβολικη συνδρομη 10ε πχ μεσω καρτας για να μην μπαινει ο καθενας κ διαβαζει κ ερχονται κ μας τα κλεβουν κ απ τα σπιτια μας χωρις κοπο,κ τα λεφτα που θα μαζευονται καπου θα βρεθει να τα δωσουμε πχ το χαμογελο του παιδιου
Old 01-08-2012, 12:49 AM
  #12  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αλέξη μου αυτό έχει ξανασυζητηθεί στο παρελθόν αλλά δεν έχει νόημα. Αυτός που θέλει να μπει και να παρακολουθήσει δε θα κολώσει στα 10 και στα 20 ευρώ.
Old 01-08-2012, 04:56 AM
  #13  
Registered User
 
orienta's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 171
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Σε εκεινο το σημειο ειναι γεματο καμερεs κατι θα εγραψαν...
Old 01-08-2012, 06:03 AM
  #14  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ για S2000, είναι λογικό να ακούμε ‘’περισσότερο’’ για κλοπές S2000. Ας μην φέρνουμε τον πανικό. Σίγουρα το αμάξι αποτελεί εύκολη λεία δοθείσης ευκαιρίας χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κλέβονται άλλα αμάξια ή ότι κλέβονται κάθε μέρα 2-3 S2000.
Αν δείτε και άλλα φόρουμ θα δείτε ότι και εκεί αναφέρονται περιστατικά, αλλού σε μεγαλύτερο βαθμό αλλού σε μικρότερο βαθμό και οπωσδήποτε βέβαια υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις ανθρώπων που δεν ασχολούνται με φορουμς και δεν τα ποστάρουν πουθενά άρα δεν γίνονται και ευρέως γνωστά.

Το φαινόμενο είναι γενικότερο, εγώ ας πούμε έμαθα ότι μέσα στις γιορτές άνοιξαν 2 σπίτια γνωστών μου. Τι να κάνω δηλαδή, να κάνω register στο house.gr να το ποστάρω. Αυτά πάντα συνέβαιναν και πάντα θα συμβαίνουν και ΔΥΣΤΗΧΩΣ στους καιρούς που ζούμε άλλα και που θα ζήσουμε θα υπάρχει έξαρση τέτοιων φαινομένων. Η αστυνομία από ότι φαίνεται άλλοτε γνωρίζει και δεν είναι διατεθειμένη να κάνει κάτι και άλλοτε δεν γνωρίζει και αδυνατεί να κάνει κάτι λογω πόρων ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Σίγουρα δεν μιλάμε για ‘’μάστιγα’’ κλοπής S2000 ας μην γινόμαστε Δον Κιχωτες των καιρών μας και ας προφυλάξει ο καθένας την περιουσία του ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ (δυστυχώς δεν απειλείται περισσότερο το αμάξι μας από ότι το σπίτι μας ή η δουλειά μας ή ακόμα και η ίδια μας σωματική ακεραιότητα).
Όσο τα πράγματα γίνονται δυσκολότερα τόσο θα υπάρχουν τέτοια ‘’ξεσπάσματα’’. Ευτυχώς που ο φίλος taz είχε την κάλυψη της κλοπής και τουλάχιστον μετριάζεται λίγο η ζημία του.
Δεν λέω ότι δεν πρέπει να ποσταρoνται τα περιστατικά, καλό να είναι ποσταρoνται μήπως τουλάχιστον κάποιος δει κάτι από κάποια πινακίδα και κάπου βοηθήσουμε, αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός της κοινότητας, απλά ας μην ξεφεύγουμε. Ψυχραιμιααααα….. παιδιά
Old 01-08-2012, 11:17 AM
  #15  
Registered User
Thread Starter
 
taz5's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Athens
Posts: 497
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε πολλές για διαφορετικές παραμέτρους, το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.

Δεν θεωρείται ερημικός δρόμος η Λ.Βουλιαγμένης και με την ίδια λογική δεν θα πρέπει να αφήνουμε ποτέ τα αυτοκίνητά μας παρκαρισμένα σε δρόμο.

Αν δεν έβαζα βενζίνη εκεί μπορεί να μην είχε γίνει τίποτα.

Αν το πήγαινα μέχρι το σπίτι και μετά μέχρι το συνεργείο μπορεί να μην πάθαινε τίποτα, μπορεί όμως να γινότανε καμιά πιο χοντρή ζημιά στο μοτέρ.

κλπ,κλπ,κλπ...............

Τέλος πάντων, δεν θα σκάσω και πολύ, αν δεν βρεθεί και πάνε καλά τα πράγματα με δουλειά και γενικότερα δεν γίνει κάτι συνταρακτικό, μέχριτο Πάσχα θα πάρω την αποζημίωση και θα έχω κατασταλάξει. Για μένα το Σ2000 είναι ορόσημο σαν αυτοκίνητο, όλο το πακέτο οδηγικής ευχαρίστησης, άλλο αμάξι δεν υπάρχει στην κατηγορία του. Πάνω από 2000 κυβικά όλα είναι πολύ πιο ακριβα στην απόκτηση,συντήρηση,(Ζ4Μ,Cayman S,Carrera klp...) οπότε είμαι μεταξύ Σ2000 και Ελιζέ. Είδωμεν...

Υ.Σ: η πινακίδα μου είναι/ήταν ΙΒΒ-8388.
Old 01-08-2012, 01:16 PM
  #16  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by S2johnyK
Βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ για S2000, είναι λογικό να ακούμε ‘’περισσότερο’’ για κλοπές S2000. Ας μην φέρνουμε τον πανικό. Σίγουρα το αμάξι αποτελεί εύκολη λεία δοθείσης ευκαιρίας χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν κλέβονται άλλα αμάξια ή ότι κλέβονται κάθε μέρα 2-3 S2000.
Αν δείτε και άλλα φόρουμ θα δείτε ότι και εκεί αναφέρονται περιστατικά, αλλού σε μεγαλύτερο βαθμό αλλού σε μικρότερο βαθμό και οπωσδήποτε βέβαια υπάρχουν και άλλες περιπτώσεις ανθρώπων που δεν ασχολούνται με φορουμς και δεν τα ποστάρουν πουθενά άρα δεν γίνονται και ευρέως γνωστά.
Γιάννη μου εν μέρη έχεις δίκιο αλλά εγώ πχ 5 χρόνια που είμαι στο miata club έχω δει 2 ποστ όλα κ όλα για κλοπή αυτοκινήτου. Και με πολύ μεγαλύτερη βάση χρηστών έτσι? Οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είμαστε εμείς υπερβολικοί και νιώθουμε (και φέρνουμε κιόλας) τον πανικό χωρίς λόγο.



Old 01-08-2012, 09:38 PM
  #17  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Τάσο ειλικρινά στενοχωρήθηκα πάρα πολύ που το διάβασα. Αν και εγώ δεν θα το άφηνα με τίποτα από έξω από το συνεργείο σε τόσο σκοτεινό μέρος όπως είναι εκεί η σκέψη μου πάει αλλού. Δεν νομίζω να συνδέεται με τις υπόλοιπες κλοπές που έχουν συμβεί. Μου φαίνεται δύσκολο να το είδαν εκεί την ίδια μέρα κλέφτες και να το πήραν΄. Έτυχε δηλαδή να περάσουν από εκεί και να το δουν και το οργάνωσαν την ίδια μέρα? Το θεωρώ πολύ δύσκολο. Δεν ξέρω πως μπορείς να το ψάξεις αλλά εμένα πάει το μυαλό μου στον οδηγό της οδικής που στο μετέφερε. Αυτός πιστεύω θα έχει κάποια σχέση.........
Old 01-08-2012, 11:01 PM
  #18  
Registered User
Thread Starter
 
taz5's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Athens
Posts: 497
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Χρήστο και εγώ το σκεύτηκα , αλλά πως να αποδείξεις και να κυνηγήσεις κάποιον σε τέτοια περίπτωση?

Μπορώ να βρώ ποιός ήταν ο οδηγός, ο οποίος ήταν όντως λίγο περίεργος τύπος. Τους έχει και 3 μήνες απλήρωτους η Express Service...
Old 01-08-2012, 11:37 PM
  #19  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Originally Posted by taz5
Χρήστο και εγώ το σκεύτηκα , αλλά πως να αποδείξεις και να κυνηγήσεις κάποιον σε τέτοια περίπτωση?

Μπορώ να βρώ ποιός ήταν ο οδηγός, ο οποίος ήταν όντως λίγο περίεργος τύπος. Τους έχει και 3 μήνες απλήρωτους η Express Service...
Δεν μπορείς Τάσο δυστυχώς. Απλά το αναφέρω για να δείξω ότι μάλλον δεν σχετίζεται με τις περιπτώσεις που παρακολοθούν ένα αμάξι και το κλέβουν. Ελπίζω να ξεμπερδέψεις σύντομα με την ασφαλιστική αφού να το ξαναβρείς το βλέπω δύσκολο
Old 01-11-2012, 08:23 AM
  #20  
Registered User
 
Psilos's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Location: Athens
Posts: 1,322
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Είπα κι εγώ να μπω να δω τι κάνουν τα παιδιά στο s2k club και διαβάζω άσχημα νέα...
Λυπάμαι πολύ που σου έκλεψαν το Sάκη σου αλλά χαίρομαι που το είχες ασφαλισμένο για κλοπή! Ουδέν κακόν αμιγές καλού!


Quick Reply: Καλά μας μπήκε...



All times are GMT -8. The time now is 08:32 PM.