Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Καλά μας μπήκε...

Thread Tools
 
Old 01-07-2012, 02:00 AM
  #1  
Registered User
Thread Starter
 
taz5's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Athens
Posts: 497
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default Καλά μας μπήκε...

Χαιρετώ την παρέα,

καλή χρονιά σε όλους με υγεία και χαρά!

Λοιπόν μια μικρή ιστοριούλα....

Τετάρτη βράδυ κατεβαίνω πρός Βάρκιζα με το αυτοκίνητο και καθώς πάταγα γκάζι τράβαγε πολύ δεξιά. 1-2-3 φορές, λέω κάτι δεν πάει καλα΄. ¨Εκανα κανά 2 φρεναρίσματα, όλα οκ οπότε λέω κάτι πίσω δεν δουλεύει σωστά. Βενζινάδικο έλεγχος πίεσης, πίσω δεξί λάστιχο 10 ατμόσφαιρες. Ωραία λέω το πατήσαμε το καρφί...¨Ετσι λοιπόν το επόμενο πρωί Πέμπτης πάω στον λαστιχά και βάζω κορδόνι, ευτυχώς ήταν στο κέντρο και δεν είχε ιδιαίτερη ζημιά.

Γαμώτη λέω χάλασε το λάστιχο, θα το αλλάξω σύντομα μιάς και είχαν ψιλοφαγωθεί, συνεχίζω την μέρα μου , το βράδυ πάω κέντρο για μια δουλειά, σταματάω στην ΒΡ στην Συγγρού μετά το Φίξ να βάλω βενζίνη, 50€ 100άρα Ultimate, και μετά από 2 χιλιόμετρα φτάνοντας Σύνταγμα μου ανοίγει το check engine και ρετάρει το μοτέρ... ¨οπα λέω κάτι μου θυμίζει αυτό.... πρίν από 4 χρόνια παρόμοια συμπτώματα και είχε σκάσει το μπουζί στον 3ο κύλινδρο από κακή βενζίνη ή από ράγισμα της πορσελάνης κατά τον έλεγχο/τοποθέτηση στον απατεώνα τον Λού στο μπουζί. Το μπουζί ήταν οκ απλά δεν δούλευε ο 3ος κύλινδρος. Μάλλον λέω έβαλα αιθανόλη αντί για βενζίνη και κάτι παίχτηκε...Δεν το ριψοκινδυνεύω λοιπόν οδική βοήθεια φόρτωμα για το Μάστορα, το πάμε, το κουκουλώνω απέξω απο το μαγαζί και φεύγω για σπίτι. Αυτό Πέμτη βράδυ. Παρασκευή παίρνω τον Σπύρο(Μάστορα) του λέω τα καθέκαστα και είπαμε Σάββατο(σήμερα) μιας και θα είναι εκέι γύρω να πάω να το βάλουμε μέσα στο μαγαζί να μην μείνει έξω το Σαββατοκύριακο.

Ξυπνάω σήμερα το πρωί 09:30 από το κινητό και βλέπω Μάστορας Σπύρος. Ακολουθεί ο διάλογος:

Σπύρος: <<Καλημέρα Τάσο>>
Εγώ: <<Καλημέρα Σπύρο>>
Σπύρος: << Πήρες το αμάξι από εδώ ??? >>
Εγώ:<< Όχι γιατί?>>
Σπύρος: <<Μόλις ήρθα με τον πατέρα μου και δεν υπάρχει εδώ το αυτοκίνητο και βλέπω την κουκούλα πεταμένη κάτω>>.....


Έκανα τον Δεμέμβριο πρόσθετη πράξη και μείωσα το κεφάλαιο μετά από συννενόηση με τον διευθυντή αποζημιώσεων της ΑΤΕ από 22.000€ σε 15.000€ μιάς και αν γινόταν κάτι δεν θα έπαιρνα παραπάνω και να μην πληρώνω την μικτή παραπάνω...




ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕς ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ.....ΒΑΛΤΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ.......
Old 01-07-2012, 02:41 AM
  #2  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Tα είπαμε τηλεφωνικά...δεν έχω λόγια...
Old 01-07-2012, 03:53 AM
  #3  
Registered User

 
Nabu's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Far far away...
Posts: 8,561
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Old 01-07-2012, 04:59 AM
  #4  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

δεν υπαρχει ρε παιδια κατι γινετε...
Old 01-07-2012, 06:35 AM
  #5  
 
alexis_s2's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,220
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

οχι ρε πουστι αν ειναι δυνατον δηλ....θα τρελαθουμε τελειως
Old 01-07-2012, 08:23 AM
  #6  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αυτά δεν τα κάνουμε βρε παιδιά.. Δεν αφήνεις το αμάξι έξω σε μέρος χωρίς κόσμο (όπως είναι το συγκεκριμένο μαγαζί που το βράδυ δεν περνάει ψυχή) και μετά φεύγεις..
Εγώ όταν είχα πέσει σε νερά και είχε σπάσει το μοτέρ μου, για να μην το αφήσω το βράδυ έξω, το πήρε η οδική και αφού μου έδωσαν χαρτί που αναλάμβαναν την ευθύνη για οτιδήποτε συμβεί στο αυτοκίνητο, το έβαλαν το βράδυ σε δικό τους χώρο και νωρίς το πρωί της επόμενης μέρας, το πήγαν στο συνεργείο.. Δεν υπήρχε περίπτωση να το αφήσω έξω το βράδυ σε μέρος που δεν γνωρίζω.

Όπως και να έχει μακάρι αυτό να είναι το σημαντικό σου πρόβλημα για τα επόμενα χρόνια.. άλλωστε ήθελες και λάστιχα, μπεκ ή πολ/σιαστή.. Ελπίζω σε έγκαιρη αποζημίωση και με το καλό το νέο αμαξάκι..
Old 01-07-2012, 08:23 AM
  #7  
Registered User

 
palioxaraktiras's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 621
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πω ρε φιλε ελεος,λυπαμαι για την ταλαιπωρια σου και την απωλεια σου...
Old 01-07-2012, 09:24 AM
  #8  
Registered User
 
AtastaleiaS's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Location: Perama
Posts: 68
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

τι να πει κανεις...ελπιζω να βρεθει, αλλιως να μην προλαβουν να το χαρουν τα κλεφτρονια!!!με την αποζημιωση πας παλι για s2k να φανταστω??
Old 01-07-2012, 11:21 AM
  #9  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

κριμα, το θεμα πλεον εχει καταντησει αηδια...
Old 01-07-2012, 11:34 AM
  #10  
Registered User

 
harri-S-'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: zakynthos
Posts: 2,415
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

βρε Ηλια δικιο εχεις αλλα ενα βραδυ εμεινε εξω τ αμαξι κ το σουφρωσαν.. δηλαδη ελεος.. πες οτι γινετε κατι στον οποιονδηποτε κ τ αφηνει εξω 1 γ@μημ$νο βραδυ πρεπει να το κλεψουν.. απορω ποιος ο λογος για τα δικα μας αμαξια αυτη η επιμονη..


Quick Reply: Καλά μας μπήκε...



All times are GMT -8. The time now is 06:25 PM.