Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Η αγορα και η πραγματικη αξια του S2000...

Thread Tools
 
Old 01-11-2010, 12:57 AM
  #31  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by MANOS,Jan 9 2010, 02:06 AM
Και το χειροτερο ειναι οτι οι ασφαλιστικες εταιριες εχουν περασει και στους δικαστες να θεωρουν αυτες τις τιμες του autotriti ως αξιοπιστες και να τις αποδεχονται.
Και το ακόμα χειρότερο είναι ότι παρά την τεράστια πτώση στην αξία, τα ασφάλιστρα κάθε χρόνο παίρνουν κι από ένα 10%+ πάνω και καταλήγεις να πληρώνεις τα ίδια με πέρυσι (ειδικά σε μεικτή ασφάλεια).
Old 01-11-2010, 01:25 AM
  #32  
Registered User

 
Amaretos's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Peiraeus
Posts: 2,269
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by memoS,Jan 10 2010, 05:28 AM
Το έχω 1 μήνα μόνο. '04 τελευταίο facelift από ιδιώτη 21Κ το πήρα.
Καλό από μηχανικά-φανοποιία κ έχει ακόμη εγγύηση λόγω ελληνικού.
Ήμουν χρόνια σε τούρμπο κατηγορία, εκεί κ αν έχει πέσει η αγορά όταν πλησιάζει 10ετία...

Uma εννοείται πως δεν λέω αν π.χ. το δικό σου είναι άριστο να πουληθεί στα ίδια λεφτά με ένα που έχει φέρει πέντε τούμπες... Αυτό βέβαια σημαίνει πως μόνο ένας ιδιώτης θα το εκτιμήσει γιατί οι μαντράδες κοιτάνει μόνο μοντέλο-χρονιά και αν έχει ωραίο γυάλισμα να εντυπωσιάσει το μελλοντικό αγοραστή.
Μίλησα γενικότερα για την αγορά και ειδικότερα για το S.
Σαν το δικό μου θα δείτε να πουλιούνται με 25-26-27... αλλά ακόμα εκεί είναι...
Καλορίζικο λοιπον το S σου, αλλα η έπεσες σε κάποιον που καιγόταν για χρήματα και στην κυριολεξία το "ΣΚΟΤΩΣΕ" η έχει περάσει καποιο κουσούρι το αμάξι.

Ελπίζω να ειναι ισχύει το 1ο και να ησουν πραγματικά τυχερός, αλλα το 04 ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ 21.000!

Old 01-11-2010, 01:26 AM
  #33  
Registered User

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Ελα ομως που συμφωνα με το πινακα κανει τοσο.
Old 01-11-2010, 01:31 AM
  #34  
Registered User
 
MANOS's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 7,215
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Συμφωνω με τον Αρη.
Δε γινεται να πουληθει ενα αψογο 04 σ αυτη την τιμη.
Κατι αλλο συμβαινει κι ας το λεει ο πινακας.
Old 01-11-2010, 02:58 AM
  #35  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Να αναφέρω κιόλας ότι ούτε και εγώ θα ήθελα να πέφτω στην ίδια κατηγορία και να μου συγκρίνουν το αμάξι με αυτοκίνητα που τα έχουν χτυπήσει και δεν το λένε αλλα δηλώνονται ατρακάριστα και άλλα που τα έχουν λιώσει στις πίστες και τα "πατηλήκια". Σημασία έχει πώς συντηρούνται από τον οδηγό και για αυτό δεν έχουν κάνει και "κιχ"
Old 01-11-2010, 03:18 AM
  #36  
Registered User

 
palioxaraktiras's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 621
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

fun,σταματα εσυ γιατι ολοι ξερουμε οτι το αμαξι δεν το προσεχεις καθολου...
Old 01-11-2010, 03:32 AM
  #37  
Registered User

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Καλα απο χτυπημενα, υπαρχουν παρα πολλα και πολλοι που δεν το λενε για ευνοητους λογους. Εχουν φαει κατι εξοδους σε πουρναρια μερικοι και δεν ειναι λιγοι, αλλα το κρατανε μυστικο παλι για ευνοητους λογους και εγωισμου μερικες φορες. Οπως και για μοτερ που παρεδωσαν πνευμα για το Α και Β λογο (ΑΒ μου θυμισε αυτο και ανοιγματα).

Αλλα χανουμε την ουσια του θεματος. Το autotriti.gr εχει γινει σημειο αναφορας για την αγορα αυτοκινητου οπως και το car.gr, ενω στην ουσια η ολη κατασταση ειναι ενα παραμυθι, οπου οι ιδιοι οι εκθετες (μαντραδες) και οι ασφαλιστικες εταιριες χρησιμοποιουν ως εργαλειο προς εκμεταλευση.

Ειναι σαν να λενε οτι το S που πηρα εγω απο τον "oxtros" στη ταδε τιμη, ηταν πι@σοκ0λιδικο (νεα λεξη αμεεεεε). Το ιδιο θα μπορουσε να πει κανεις και για τη προσφατη αγοραπωληση μεταξυ "Kita' και 'Amaretos" αλλα ολοι γνωριζουμε οτι αυτο δεν ισχυει, διοτι εχουμε το μυαλο στη θεση μας και οχι στη σκεψη της αρπαχτης οπως κανουν μερικοι και εφαρμοζουν εις βαρος μας.

Τελος, εχετε προσεξει οτι για τη χρονολογια του 2000, δεν υπαρχει ποσο? Εντελως τυχαιο ε?
Old 01-11-2010, 04:35 AM
  #38  
Registered User
 
MANOS's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 7,215
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by energetic,Jan 11 2010, 04:32 AM
Καλα απο χτυπημενα, υπαρχουν παρα πολλα και πολλοι που δεν το λενε για ευνοητους λογους. Εχουν φαει κατι εξοδους σε πουρναρια μερικοι και δεν ειναι λιγοι, αλλα το κρατανε μυστικο παλι για ευνοητους λογους και εγωισμου μερικες φορες. Οπως και για μοτερ που παρεδωσαν πνευμα για το Α και Β λογο (ΑΒ μου θυμισε αυτο και ανοιγματα).
Να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι οσο "αψογο" ειναι ενα αυτοκινητο που εχει χτυπηθει καπου καποτε και που εχει λιωσει μεσα σε πιστες και σε χρονομετρησεις και σε αναβασεις και σε παντιλικια αλλα ο ιδιοκτητης του το πλασαρει για αψογο αλλο τοσο "αψογο" ειναι και ενα αυτοκινητο που εχει λιωσει στις κοντρες και στον ΑΒ. (μια και το ανεφερε ο Μαριος )

Και για να μη λεμε οτι θελουμε, κανεις δεν βγαινει να πει τι εχει το αυτοκινητο του οταν παει να το πουλησει. Εκτος και αν καποιοι εδω μεσα νομιζουν οτι καποιοι αλλοι δεν ξερουν. Οποτε τα υπονοουμενα για ονοματα και αυτοκινητα καλο ειναι να λειπουν εδω μεσα.
Οποιος εχει κατι να καταθεσει και το ξερει καλα και εχει και αποδειξεις για οσα λεει τοτε εγω πρωτος ειμαι ετοιμος να το συζητησουμε. Οταν ομως ο οποιοσδηποτε εχει λερωμενη τη φωλια του καλο ειναι να αποφευγει λεξεις οπως "αψογο" γιατι πολυ απλα δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα και παραπλανουν το ιδιο οσο κι αυτοι με τις αγγελιες που αναφερει ο Μαριος.
Απλα για την ιστορια αυτα.
Old 01-11-2010, 04:48 AM
  #39  
Registered User

 
lalakis2000's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Ego edo dipla meno...
Posts: 6,602
Likes: 0
Received 1 Like on 1 Post
Default

Originally Posted by MANOS,Jan 11 2010, 05:35 AM
Και για να μη λεμε οτι θελουμε, κανεις δεν βγαινει να πει τι εχει το αυτοκινητο του οταν παει να το πουλησει. Εκτος και αν καποιοι εδω μεσα νομιζουν οτι καποιοι αλλοι δεν ξερουν. Οποτε τα υπονοουμενα για ονοματα και αυτοκινητα καλο ειναι να λειπουν εδω μεσα.

Οποιος εχει κατι να καταθεσει και το ξερει καλα και εχει και αποδειξεις για οσα λεει τοτε εγω πρωτος ειμαι ετοιμος να το συζητησουμε. Οταν ομως ο οποιοσδηποτε εχει λερωμενη τη φωλια του καλο ειναι να αποφευγει λεξεις οπως "αψογο" γιατι πολυ απλα δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα και παραπλανουν το ιδιο οσο κι αυτοι με τις αγγελιες που αναφερει ο Μαριος.
+1

Είναι που στην Ελλάδα οι μισοί θεωρούμε τους άλλους μισούς .... .

Και δε λέω τίποτε άλλο γιατί θα γίνω κακός.

(όχι ότι δεν είμαι δηλαδή)
Old 01-11-2010, 04:52 AM
  #40  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default



Quick Reply: Η αγορα και η πραγματικη αξια του S2000...



All times are GMT -8. The time now is 12:28 PM.