Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Η αγορα και η πραγματικη αξια του S2000...

Thread Tools
 
Old 01-13-2010, 04:20 AM
  #121  
Registered User
 
stavros-s2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: athens-vrilissia
Posts: 72
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

εκτος απο την μοναδικοτητα του αυτοκινητου,που συμφονω,και το αναφερω αυτο γιατι το συγκεκριμενο αυτοκινητο δεν παλιωνει ευκολα και εχει παρα πολλους φανατικους υποψηφιους αγοραστες (λογω της μοναδικοτητας του).οποτε το συγκεκριμενο αυτοκινητο εχει ζητηση. Αυτο για μενα ειναι γεγονος. Το θεμα ειναι οτι το συγκεκριμενο αυτοκινητο εχει και συγκεκριμενο κοινο. το κοινο αυτο ξερει απο αυτοκινητα, ξερει να ξεχωριζει το καλο απο το κακο και επειδη το αυτοκινητο αυτο δεν ειναι αυτοκινητο αναγκης ο υποψηφιος αγοραστης θα περιμενει να το παρει οταν πεσει αρκετα και θα ψαξει και για το καλο.
1ο συμπερασμα,αν δεν εχετε αναγκη μην πουλατε αυτη τη περιοδο!
παιζει πολυ μεγαλο ρολο το καλο απο το κακο αυτοκινητο! αλλος ψαχνει για νορμαλ και θα το πληρωσει κατι παραπανο αλλος ψαχνει να εχει καλουδια πανο και θα το πληρωσει κ αυτος κτλ κτλ,,υπαρχουν s2000 που ειναι απο τα πρωτα και ειναι σαν καινουργια και αλλα 05 κ ειναι χρεπια και φυσικα το αντιθετο...οποτε με την λιστα για το συγκεκριμενο αυτοκινητο δεν συμφονω
2ον συμπερασμα,ολα τα s δεν ειναι ιδια,οποτε οσοι εχετε πραγματικα καλα s μην ψαρωνετε,δεν υπαρχουν και παρα πολλα καλα εκει εξω κ λογω των αγοραστων που ξερουν τα καλα θα εκτιμηθουν απο καποιον..
Επεισης,οτι το οτι δεν υπαρχει ζητηση αυτην την περιοδο δεν σημαινει κατι, δεν φταιει το αυτοκινητο, μου ελεγε ενας φιλος εμπορος οτι δεν φταινε οι τιμες αλλα ο κοσμος ειναι μαζεμενος, δηλαδη μου ελεγε οτι οσο και να ριξεις τις τιμες παλυ δεν πουλιουνται..
Old 01-13-2010, 05:16 AM
  #122  
Registered User

 
Amaretos's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Peiraeus
Posts: 2,269
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Θα το επαναλάβω οταν πουλαγα το δικο μου, υπήρχε υποψήφιος αγοραστής με το χρημα στο χερι απλα περιμενε να δωσει ενα αλλο αυτοκινητο που ειχε για να αγορασει το S. Οταν ξαναμιλήσαμε μετα απο καιρό τον ρώτησα αν ειχε δει ενδιαμεσα αλλα S.

Μου λεει αστα ειδα, και αλλα με τιμες 15Κ-16Κ και μου λεει ηταν απο χρεπια εως καρατρακαρισμένα οποτε καταλαβαινετε....
Old 01-13-2010, 05:31 AM
  #123  
Registered User

 
palioxaraktiras's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 621
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

memos, ο σκυλος που λες ειναι θρυλικος...χαχαχα...μου ειχε δαγκωσει τον μπροστα προφυλακτηρα στο S και ειχε κανει μια τρυπα 5 εκατοστα βαθος να πουμε...εχει μπερδευτει μαλλον και νομιζει οτι ειναι λιονταρι...ε μετα μαζεψα και μια γατα και εβαλα καινουργιο προφυλακτηρα...παλι ο ιδιος σκυλος,μου γαυγιζε και πηδαγε στο παραθυρο της bmw και οταν πηγα να τον χτυπησω το απεφυγε και εκανα και λακουβακι στη πορτα μου και διαλυσα και το χερι μου...μετα με ειχε πιασει νευρικο γελιο για κανα μισαωρο!!
Old 01-13-2010, 05:34 AM
  #124  
Registered User

Thread Starter
 
energetic's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Location: Athens, Greece, Europe, Earth, Universe
Posts: 30,032
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Μηπως ο σκυλος ειναι του λαλακη, ον δε λουζ?
Old 01-13-2010, 05:36 AM
  #125  
Registered User

 
palioxaraktiras's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 621
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

πρεπει να εχω δει το αμαξι σου πολιτεια παντως...sorry για το
Old 01-13-2010, 05:37 AM
  #126  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by palioxaraktiras,Jan 13 2010, 04:31 PM
memos, ο σκυλος που λες ειναι θρυλικος...χαχαχα...μου ειχε δαγκωσει τον μπροστα προφυλακτηρα στο S και ειχε κανει μια τρυπα 5 εκατοστα βαθος να πουμε...εχει μπερδευτει μαλλον και νομιζει οτι ειναι λιονταρι...ε μετα μαζεψα και μια γατα και εβαλα καινουργιο προφυλακτηρα...παλι ο ιδιος σκυλος,μου γαυγιζε και πηδαγε στο παραθυρο της bmw και οταν πηγα να τον χτυπησω το απεφυγε και εκανα και λακουβακι στη πορτα μου και διαλυσα και το χερι μου...μετα με ειχε πιασει νευρικο γελιο για κανα μισαωρο!!
Και που θελεις να καταληξεις ?
Old 01-13-2010, 05:38 AM
  #127  
Registered User
 
memoS's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 169
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by palioxaraktiras,Jan 13 2010, 06:31 AM
memos, ο σκυλος που λες ειναι θρυλικος...χαχαχα...μου ειχε δαγκωσει τον μπροστα προφυλακτηρα στο S και ειχε κανει μια τρυπα 5 εκατοστα βαθος να πουμε...εχει μπερδευτει μαλλον και νομιζει οτι ειναι λιονταρι...ε μετα μαζεψα και μια γατα και εβαλα καινουργιο προφυλακτηρα...παλι ο ιδιος σκυλος,μου γαυγιζε και πηδαγε στο παραθυρο της bmw και οταν πηγα να τον χτυπησω το απεφυγε και εκανα και λακουβακι στη πορτα μου και διαλυσα και το χερι μου...μετα με ειχε πιασει νευρικο γελιο για κανα μισαωρο!!
Τελικά έχει φάει πολλούς αυτός ο σκύλος...
Old 01-13-2010, 05:45 AM
  #128  
Registered User

 
ThanasiS2K's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 5,094
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

memo δεν εχεις δικιο ουτε εδω.
Old 01-13-2010, 05:47 AM
  #129  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Talking to Memo...

...hello...

...do you read me? ...

You Go - And Hit - Thanasis! You do that!

... over and out!
Old 01-13-2010, 05:49 AM
  #130  
Registered User
 
memoS's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 169
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by ThanasiS2K,Jan 13 2010, 06:45 AM
memo δεν εχεις δικιο ουτε εδω.


Quick Reply: Η αγορα και η πραγματικη αξια του S2000...



All times are GMT -8. The time now is 12:25 PM.