Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Η αγορα και η πραγματικη αξια του S2000...

Thread Tools
 
Old 01-12-2010, 08:08 AM
  #101  
Registered User
 
memoS's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 169
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

S2000 Fun έγραψα πως ανάμεσα σε ένα βαμμένο και ένα άβαφο νομίζω όλοι θα προτιμούσαν το άβαφο (και έχω ακούσει ότι είσαι και ψείρας )
Από εκεί και πέρα το ένα φέρνει το άλλο νομιζω, δηλαδή:
- Έχει βαμμένο κομμάτι γιατί; Γρατζουνιά ή στούκο; Σου μπαίνουν ιδέες...
- Σαν εργοστασιακό δεν θα γίνει
- Αφαίρεσαν το κομμάτι και το έβαψαν ή βάλανε πρόχειρα μόνωση και έχουν πιτσιλιστεί μέχρι και τσιμούχες;
Αν έχεις την ατυχία να στο γρατζουνίσουν δυστυχώς θα ξαναβάψεις...
Κακή απόχρωση χρώματος, κακή δουλειά και και... Έχουν δει πολλά τα μάτια μου.

Απορώ γιατί όλα τα παραπάνω είναι απαρχαιωμένα...
Old 01-12-2010, 08:15 AM
  #102  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Δεν διαφωνώ. Πάντα μιλάμε δεδομένου ότι όλα αυτα που είπες τα προσέχεις. Και στο λέω εγώ που όντως είμαι πολύ "ψείρας" και μου γρατζούνισαν το αμάξι άβαφο μιάμιση εβδομάδα μετά που το παρέλαβα και αναγκάστηκα να το βάψω. Σε πληροφορώ τότε έκανα σαν υστερικός όχι γιατί είχε γίνει ιδιαίτερη ζημια, μια γρατζουνιά, αλλά γιατί ήθελε βάψιμο. Τελικά το ξεπέρασα Και από τότε το βλέπω με διαφορετικό μάτι. Για να μη σου πω ότι στο ίδιο φτερό μου επιτέθηκε σκύλος και το δάγκωσε και αναγκάστηκα να το βάψω ξανά (αλήθεια λέω μάρτυρες τα παιδιά ). Φαντάσου το μηχανηματάκι σου τι θα γράψει εκεί
Old 01-12-2010, 08:28 AM
  #103  
Registered User

 
DimitrisN's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,319
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Το δικό μου αυτοκίνητο,έχει επάνω του 4 σημάδια:

1.) Κάποιο @ντίδι με μηχανάκι,έπεσε πάνω στο φτερό κάπου που το είχα παρκαρισμένο,λίγο παραδίπλα απο τιν ένωση φτερού-καπώ.

2.) Κάποιος με ψιλοβρήκε στο ύψος της αριστερής ρόδας επάνω στο νεύρο και αυτό πρέπει να φτιαχτεί.

3.) Κάποιο άλλο @ντίδι πέταξε κάτι απο ένα μπαλκόνι,και να το το βαθουλωματάκι στο καπώ.

Αυτά δεν έγιναν όλα μαζί,γίνανε ένα-ένα.Στην αρχή οταν έγινε το ένα λέω "καλά άσ'το τώρα γιατί δεν παίζουν και φράγκα έχουμε άλλα να φτιάξουμε πρώτα,service κτλ".Μετά έγινε το 2ο και με τον καιρό και το 3ο.

Επίσης και στον πίσω προφυλακτήρα έχω και κάποια σημαδάκια,για να μην αναφέρω και τα μπροστινά απο πετραδάκια και άλλες παπαριές.

Τα παιδιά που είναι καιρό και το ξέρουν το αυτοκίνητο,τα έχουν δεί όλα.Γενικώς σε μικροζημιές είμαι άτυχος.Πλέον το αυτοκίνητο είναι μ@λ@κι@ να του βάψω αριστερό φτερό,καπώ,και μπροστά-πίσω προφυλακτήρα και να φαίνεται τρικολόρ.

Είναι αυτό που λέμε οτι το αυτοκίνητο τόσο καιρό "μάζευε" και τώρα θα πάω να το βάψω ολόκληρο,να το χαίρομαι φρέσκο και καθαρό.

Ε,θα βγάλω και καμιά φώτο για να δείξω και τους "λόγους" για τους οποίους χρειάστηκε να το ξαναβάψω(σε περίπτωση που μελλοντικά-χτύπα ξύλο-θελήσω να το πουλήσω),αλλα στο φινάλε και 7 χρόνια μπογιά,όσο να'ναι θα τα έχει τα κουσούρια της.

Όλα τα αυτοκίνητα "μαζεύουν" σουβενίρ απο διάφορα σημεία της ζωής τους.Το θέμα είναι το βάψιμο να γίνεται για αισθητικούς λόγους και όχι για άλλες περιπτώσεις.Στην περίπτωσή μου,με ενοχλούσαν τα "σουβενίρ" αλλά ήταν λίγα μέχρι πρότινος για να δώσω 800+ Γιούρο να το βάψω.

Τώρα που μαζεύτηκαν αρκετά και δικαιολογούν μια τέτοια "επένδυση" αν θέλετε,θα το κάνω.
Old 01-12-2010, 08:30 AM
  #104  
Registered User
 
memoS's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 169
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εντάξει εδώ μιλάμε για κακοτυχία. Όπως ειπώθηκε κ παραπάνω φαίνεται το γερά χτυπημένο ή αυτό που έχει πολύ στόκο.

[QUOTE=S2000_FUN,Jan 12 2010, 09:15 AM]Για να μη σου πω ότι στο ίδιο φτερό μου επιτέθηκε σκύλος και το δάγκωσε και αναγκάστηκα να το βάψω ξανά (αλήθεια λέω μάρτυρες τα παιδιά ). Φαντάσου το μηχανηματάκι σου τι θα γράψει εκεί
Old 01-12-2010, 08:43 AM
  #105  
Registered User

 
DimitrisN's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 1,319
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by memoS,Jan 12 2010, 09:30 AM
Εντάξει εδώ μιλάμε για κακοτυχία.
Άν αναφέρεσαι σε εμένα,όχι.

Απλά 7 χρόνια άβαφτο.Με το καιρό συμβαίνουν.

Ας πούμε όμως οτι κατα περιπτώσεις μπορούσα να σταθώ και πιο τυχερός.
Old 01-12-2010, 08:51 AM
  #106  
Registered User
 
memoS's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 169
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by DimitrisN,Jan 12 2010, 09:43 AM
Άν αναφέρεσαι σε εμένα,όχι.

Απλά 7 χρόνια άβαφτο.Με το καιρό συμβαίνουν.

Ας πούμε όμως οτι κατα περιπτώσεις μπορούσα να σταθώ και πιο τυχερός.
Στον Fun αναφερόμουν αλλά έχεις κι εσύ μία μικρή δόση κακοτυχίας, όπως είπες.
Old 01-12-2010, 08:52 AM
  #107  
Registered User
 
MANOS's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 7,215
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μια πιθανοτητα υπαρχει να σου δαγκωσει σκυλος το φτερο και ετυχε στο Fun
Old 01-12-2010, 08:56 AM
  #108  
Registered User
 
Thanix's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 25
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by MANOS,Jan 12 2010, 07:52 PM
Μια πιθανοτητα υπαρχει να σου δαγκωσει σκυλος το φτερο και ετυχε στο Fun
Με αυτο το περιστατικο την εχει παθει κολλητος μου 3 φορες σε 3 διαδοχικα αυτοκινητα.....

Μαλλον ηταν σκυλοι πρακτορες απο εχθρους του
Old 01-12-2010, 08:57 AM
  #109  
Registered User
 
memoS's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 169
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εμένα προφυλακτήρα και φτερό και άφησε τα δοντάκια του...
Δεν το πίστευαν μερικοί μέχρι που πέρασε ένας κάγκουρας φίλος μου κ δάγκωσε και αυτόν...
Old 01-12-2010, 10:14 PM
  #110  
Community Organizer

 
S2000_FUN's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 8,607
Likes: 0
Received 2 Likes on 2 Posts
Default

Τη συνέχεια όμως δεν τη μάθατε....κατέβηκα νευριασμένος και μόλις είδα τη ζημιά έτρεξα να τον δακγώσω εγώ θολωμένος Πάλι καλά με συγκράτησαν κάποιοι Για αυτό σου λεώ πρέπει να το ξεπεράσεις


Quick Reply: Η αγορα και η πραγματικη αξια του S2000...



All times are GMT -8. The time now is 12:25 PM.