Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Εγκέφαλος

Thread Tools
 
Old 05-27-2012, 03:19 AM
  #11  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by uma_chikara
Θα σου πρότεινα κάποια στιγμή, καθημερινή πρωί κατά τις 9:30-10, να περνούσες από το μαγαζί, καθώς με τα τηλέφωνα υπάρχει κάποιο θέμα, επειδή σπάνια κάποιος θα είναι μέσα στο γραφείο για να απαντήσει... αν το κάνεις έτσι, κατά 99% θα κάνεις τη δουλειά σου

Απλά, το συνεργείο είναι Ν.Μάκρη..
Σου έγραψα το παραπάνω και το πέρασες στο "ντούκου" που λέει και η έκφραση..
Τηλέφωνο μπορεί να παίρνεις και μία ολόκληρη εβδομάδα και να μην τύχει να το σηκώσει κανείς..
Γι αυτό σου είπα να περάσεις από εκεί.. απλά πήγαινε νωρίς το πρωί που δε θα έχει κόσμο (και όχι Σάββατο), για να προλάβεις να κάνεις ό,τι θες.. κατά το μεσημέρι πλακώνουν όλοι, γίνεται της μουρλής και καλά καλά, δεν έχεις χώρο να παρκάρεις..
Η ρύθμιση του Vafc δεν είναι τίποτα τρομερό.. σε κανένα μισάωρο-45' θα είσαι κομπλέ..
Τα λάδια, άλλα 15 λεπτά.. max 1 ώρα από τη στιγμή που θα το ξεκινήσετε..
Απλά, αν επιλέξεις τελικά να πας εκεί, πήγαινε νωρίς..!!
Old 05-27-2012, 03:32 AM
  #12  
Registered User
Thread Starter
 
mariosmaks2k's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 29
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Δεν το πέρασα στο ντούκου απλα αμα ξεκινήσω από πειραιά και παω Ν.Μάκρη και μου πει για οποιονδήποτε λογω ελα αύριο..θα φρικάρω

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Old 05-27-2012, 03:48 AM
  #13  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by mariosmaks2k
Δεν το πέρασα στο ντούκου απλα αμα ξεκινήσω από πειραιά και παω Ν.Μάκρη και μου πει για οποιονδήποτε λογω ελα αύριο..θα φρικάρω

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Δε θα σου πει.. απλά θα πρέπει να έχεις ελεύθερη τη μέρα σου.. μην πας και του πεις "11 έχω ραντεβού Πειραιά"
Αν πας το πρωί κατά τις 9:30 και έχεις μόνο τέτοιες δουλειές και όχι για παράδειγμα ρύθμισμα βαλβίδων κλπ, θα έχεις τελειώσει τσάκα τσάκα..Αν δεν έχεις κάποιο άλλο σοβαρό πρόβλημα που δε γνωρίζεις, μη σε πάρω και στο λαιμό μου, αλλά δε βρίσκω λόγο να μην τελειώσεις..

Δοκίμασε πάντως και το τηλέφωνο, αλλά αν δεν το σηκώσει κανείς μη νομίζεις ότι έκλεισε το μαγαζί..
Old 05-27-2012, 06:05 AM
  #14  
Registered User
Thread Starter
 
mariosmaks2k's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 29
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Πάντως σε ευχαριστώ..η βοηθεια σου ηταν πολυτιμη...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Old 05-30-2012, 01:25 AM
  #15  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μαριε γεια σου, καταρχας μπορεις να μου πεις αν το S σου ειναι ΑΡ1 ή ΑΡ2? Και μετα αν το πας πανω μπορεις να μου πεις να σε ρωτησω κατι που θελω και εγω! Ευχαριστω!
Old 05-30-2012, 11:04 AM
  #16  
Registered User
Thread Starter
 
mariosmaks2k's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 29
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Απ1 είναι... Εννοείς να σου πω οταν το παω για σέρβις;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Old 05-30-2012, 11:34 AM
  #17  

 
eddiex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Piraeus. . .
Posts: 11,536
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Για το ρυθμισμα
Old 05-31-2012, 12:28 AM
  #18  
Registered User
 
Sportster's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,100
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Να πω κι εγω μια ιδεα...

Πρωτα απο όλα θα συμφωνήσω με τα παιδιά, οτι ο Σπύρος είναι ο πιο γνώστης επι αυτών των θεμάτων και αν δεν θελεις να το αγγιξεις με τα δικα σου τα χερακια, τότε καλύτερα να πας σε αυτόν.

Οσο αναφορα το apexi εγκεφαλακι που έχεις και το ίδιο ισχυει και για τον νεότερο afc neo που έχω κι εγώ, ρυθμίζει μονο καύσιμο σε ποσοστό +-50% με αρκετες επιλογές για part throttle, wot και εχεις και την δυνατότητα για αλλαγή σημείου VTEC κτλ. Αν έχει ήδη το αυτοκίνητο εναν wideband sensor, τότε είναι κάτι που εύκολα μπορείς να κάνεις και μόνος σου. Ιδίως με αυτο το εγκεφαλάκι μπορείς να το κάνεις και εν κινήσει...

Ο apexi σε σχέση με τα υπολοιπα piggy back, έχει αρκετά μειονεκτήματα λόγο του οτι έχει σαφώς λιγότερες δυνατότητες αλλα έχει και 2-3 καλά. 1. δεν χρειάζεται να τον συνδέσεις με λαπτοπ μιας και έχει οθονη και τον ρυθμίζεις απευθείας απο εκει. 2. μπορεί να έχει λίγες δυνατότητες αλλα αυτές τις κάνει καλά, μπορεί και καλύτερα απο τα άλλα παράλληλα απο οτι λένε καποιοι tunerάδες. 3. το χρησιμοποιείς και σαν reader για κάποιες ενδείξεις
Old 05-31-2012, 02:02 AM
  #19  
Registered User
Thread Starter
 
mariosmaks2k's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 29
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by eddiex
Για το ρυθμισμα
ok λογικα από τρίτη και μετά..
Old 05-31-2012, 02:06 AM
  #20  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Nabu
Μετά φταίω εγω?
Δεν τα σβησες ακόμα ?


Originally Posted by Sportster
Να πω κι εγω μια ιδεα...

Πρωτα απο όλα θα συμφωνήσω με τα παιδιά, οτι ο Σπύρος είναι ο πιο γνώστης επι αυτών των θεμάτων και αν δεν θελεις να το αγγιξεις με τα δικα σου τα χερακια, τότε καλύτερα να πας σε αυτόν.

Οσο αναφορα το apexi εγκεφαλακι που έχεις και το ίδιο ισχυει και για τον νεότερο afc neo που έχω κι εγώ, ρυθμίζει μονο καύσιμο σε ποσοστό +-50% με αρκετες επιλογές για part throttle, wot και εχεις και την δυνατότητα για αλλαγή σημείου VTEC κτλ. Αν έχει ήδη το αυτοκίνητο εναν wideband sensor, τότε είναι κάτι που εύκολα μπορείς να κάνεις και μόνος σου. Ιδίως με αυτο το εγκεφαλάκι μπορείς να το κάνεις και εν κινήσει...

Ο apexi σε σχέση με τα υπολοιπα piggy back, έχει αρκετά μειονεκτήματα λόγο του οτι έχει σαφώς λιγότερες δυνατότητες αλλα έχει και 2-3 καλά. 1. δεν χρειάζεται να τον συνδέσεις με λαπτοπ μιας και έχει οθονη και τον ρυθμίζεις απευθείας απο εκει. 2. μπορεί να έχει λίγες δυνατότητες αλλα αυτές τις κάνει καλά, μπορεί και καλύτερα απο τα άλλα παράλληλα απο οτι λένε καποιοι tunerάδες. 3. το χρησιμοποιείς και σαν reader για κάποιες ενδείξεις
Γεια σου ρε Ανδρόνικε
Και έλεγα του ξέφυγε αυτός ο εγκέφαλος...
Ο συγκεκριμένος εγκέφαλος είναι αυτός που έχει ενα θεματακι κατα την λειτουργια του με μερικο γκαζι ή WOT ?
Ή δεν θυμάμαι καλά?


Sent from my HTC One Xtreme V6.2.0 with Beats Audio X315e using Tapatalk Beta V3.0.0


Quick Reply: Εγκέφαλος



All times are GMT -8. The time now is 07:41 AM.