Έλληνες Ιδιοκτήτες S2000 / Greek S2000 Owners Official Forum of Greek S2000 Owners. Greek Lovers are in great passion with the S2000!

Έρχεται το νέο NSX

Thread Tools
 
Old 01-12-2012, 10:49 AM
  #21  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Μπα, ειμαι πολυ νοτια εγω...
Old 01-13-2012, 09:51 AM
  #22  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Αφρική δηλαδή?
Old 01-13-2012, 10:48 AM
  #23  
Registered User

 
katanaman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 707
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Λεγοντας νοτια εννοω οτι εχω καταγωγη απο Κρητη ρε Ισμηνη... . Εκτος και αν ο Λαλακης μενει σε σπηλιά στο συγκεκριμενο βουνο και εχει ψηλωσει το s2k για να κοβει απ τα χωραφια
Old 01-17-2012, 02:50 AM
  #24  
Registered User
 
Kwstas's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 48
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΙΣΗ ΓΙΑ ΜΡΙΚΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΙΝΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ!!!!!ΤΕΣΠΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ HONDAKI ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ΠΟΥ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΣΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΝΑ ΠΑΡΘΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΗΔΗ ΑΥΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΜΑΞΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΡΑΚΙΛΟΥΣΑΝ ΕΤΣΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ!!!
Old 01-17-2012, 03:06 AM
  #25  
Registered User

 
blondie_s2k's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Wonderland
Posts: 7,407
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Κώστα στο έχει γράψει ο s2000 FUN και στο άλλο τόπικ αλλά μάλλον δεν το είδες..αν μπορείς μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σα να φωνάζεις.
Old 01-17-2012, 08:11 AM
  #26  
Registered User
 
uma_chikara's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: athens
Posts: 4,828
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by Kwstas
ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΙΣΗ ΓΙΑ ΜΡΙΚΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΙΝΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΡΝΑΤΕ!!!!!ΤΕΣΠΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ HONDAKI ΤΑ ΣΠΑΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ΠΟΥ ΠΛΑΣΑΡΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΣΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΠΟΧΕΣ ΝΑ ΠΑΡΘΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟΥΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΗΔΗ ΑΥΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΜΑΞΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΡΑΚΙΛΟΥΣΑΝ ΕΤΣΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ!!!
Εγώ δε θα το έπαιρνα.. ένα S2000 έχω και το έχω στο γκαράζ χωρίς πινακίδες.. 2ο αμάξι στο γκαράζ χωρίς πινακίδες, δε θα μπορούσα να έχω.. 1ον δε χωράει το γκαράζ.. 2ον, δεν απατώ το Sάκι με τίποτα.. και GT-R να μου'διναν, Sάρα For Ever!!!
Το'χουμε πει.. δεν ξαναβγαίνουν τέτοια αμάξια...!!!
Old 01-18-2012, 02:45 AM
  #27  
Registered User
 
Kwstas's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 48
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by blondie_s2k
Κώστα στο έχει γράψει ο s2000 FUN και στο άλλο τόπικ αλλά μάλλον δεν το είδες..αν μπορείς μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σα να φωνάζεις.
Συγνωμη παιδια για τα κεφαλαια...το διορθωσα..
Old 01-23-2012, 09:03 AM
  #28  
Registered User

 
S2johnyK's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 2,801
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Εξέλιξη κύριοι …… εξέλιξη
Είτε το θέλουμε είτε όχι, αυτή υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει πάντα στην ζωή μας.
Χωρίς αυτήν θα ήμασταν ακόμα εδώ


Πολλοί άνθρωποι ξεμένουν λίγο πιο πίσω από την εποχή τους χωρίς όμως αυτό να σημαίνει κάτι. Υπάρχουν ακόμη συλλέκτες που θα εκτιμήσουν περισσότερο ένα τέτοιο αυτοκίνητο

από ένα S2000, άμα τους ρωτήσεις ….
Χομπιστες είναι και αυτοί σαν και εμάς, μη μου αρχίσετε τώρα τα περί πλευρικών G και απόλυτων επιδόσεων.
Σημασία έχει ότι ρομαντισμός πάντα θα υπάρχει αλλά κανείς δεν μπορεί να σταματήσει την εξέλιξη.
Αυτό που αρχικά βλέπετε και δεν σας αρέσει θα το συνηθίσετε και με το παραπάνω.
Επίσης ετοιμάζοντας αυτό το project η Honda δεν νομίζω να έχει στο μυαλό της σαν πιθανούς αγοραστές εμένα τον UMA και οποιονδήποτε άλλο. Άρα δεν εξετάζει γκαράζ, τέλη και τα ρέστα.
Ρίξτε μια ματιά στα specs του εν λογω αυτοκινήτου …. η τεχνολογία που κουβαλάει είναι σχεδόν από άλλο πλανήτη (ναι ρε, μεροληπτώ υπέρ της αγαπημένης μου Honda).
http://www.youtube.c...h?v=UzaynkoC04k
Στο μέλλον δεν θα υπάρχουν και πολλά που θα μένουν στον οδηγό για να κάνει την ώρα της οδήγησης, έτσι είναι, τι να κάνουμε τώρα. Σε κάμποσα χρόνια όσο και αν δεν μου αρέσει (αδιάφορο μου είναι στην πραγματικότητα) εγώ θα πεταω και από μια άσπρη τρίχα (ήδη έχω αρχίσει) στην αγαπημένη μου διαδρομή κάθε φορά που θα προσπαθώ να πάω όσο πιο σβέλτα μπορώ το πισωκουνι μου, την στιγμή που ο κατά 15 χρόνια νεότερος ΟΔΗΓΟΣ από εμένα θα κρατιέται στην ουρά μου με το σπορ υβριδικό του, μιλώντας παράλληλα στο μπλεδοντι του με το αίσθημα, για να αποφασίσουν τι ώρα θα περάσει να την πάρει για να βγουν.
That’s life…
Old 01-23-2012, 10:16 AM
  #29  
Registered User

 
GodzillaS's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Athens
Posts: 263
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Johnny, απλά respect για το ποστ !!
Ακριβώς όπως το λες ... Εξέλιξη ! Έτσι είναι.
Αυτό θα πλασάρει το NSX. Αυτό θα ΠΡΕΠΕΙ να πλασάρει.
Συλλέκτες πάντα υπήρχαν. Ίσως γίνουμε και εμείς, δεν ξέρω.
Πάντως ... Ήταν και παραμένει όνειρο!

Και δεν θα με χαλούσε καθόλου, ακόμα και αν το οδηγούσα με joystick !
Old 01-23-2012, 11:16 PM
  #30  
Registered User
 
vtecas's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: ATHENS nomizo....
Posts: 1,485
Likes: 0
Received 0 Likes on 0 Posts
Default

Originally Posted by uma_chikara
Ας μετονομαστεί και το φόρουμ σε "ex-s2000 owners".. Και για να γίνει πιο ψαγμένο, να γράφεται "X-s2000 owners" όπου θα υπάρχει και ειδικό section για όσους θα τα έχουν γκαράζ για μια ζωή..
Ας ελπίσουμε πως μετά την άμεση απώλεια των 500εκ από τα τέλη και άλλα περίπου 700-800εκ που έχασαν από ΦΠΑ καυσίμων, συνεργείων και ασφαλειών που θα καταναλώνονταν αν όλα ήταν όπως το 2008, για παράδειγμα, έβαλαν μυαλό και καταλάβουν πως αυτή η μαλακία τους δεν τους οδηγεί πουθενά.. Το άλλο δε, είναι πως όλοι μετατρέπουν τις πινακίδες σε Αλβανικές-Βουλγάρικες-Κονγκολέζικες (πόσο μάλλον οι Αλβανοί και οι Βούλγαροι που ήταν εδώ) και κυκλοφορούν όλοι πολύ δυνατά, μη δίνοντας δεκάρα.. Κι αν σου κάτσει και σε ακουμπήσει κανείς από αυτούς, τρέχα βγάλε άκρη με την ασφαλιστική της Αλβανίας.. Μπερδεύω τα θέματα τώρα, αλλά όπως και να'χει αφού ξεκινήσαμε να καίμε αυτό, ας το τελειώσουμε..

Αλλά για να το σώσω, έστω και την τελευταία στιγμή, θα πω ότι μου άρεσε πολύ περισσότερο το προηγούμενο project του NSX..

http://www.youtube.com/watch?v=LQ7p6...feature=relmfu
Λιάκο....μιλάμε για F1 ήχο !!! ριζική αποτρίχωση λέμε.....


Quick Reply: Έρχεται το νέο NSX



All times are GMT -8. The time now is 03:19 AM.